Ch這piec w lesie

Wydawnictwo: 安iat Ksi捫ki
Data wydania: 2015-04-08
Kategoria: Krymina, sensacja, thriller

Ocena: 4 (3 g這s闚)

Mroczna i nieprzewidywalna intryga dla wielbicieli mocnych thrillerów w stylu Thomasa Harrisa, Deana Koontza i wczesnych powieści Stephena Kinga

Rok 1981. Trzej czternastoletni chłopcy są świadkami przerażającego morderstwa w lesie, niedaleko swoich domów. Wrobieni we współudział w zbrodni przysięgają, że nikomu nie powiedzą o tym, co się stało.

Po trzydziestu latach Tommy Devereaux, autor bestsellerów traktujący pisanie jako formę terapii, w końcu jest gotów, pod płaszczykiem fikcji literackiej, opisać tamto morderstwo. Sytuacja komplikuje się, gdy pewna kobieta prosi go o autograf i zostawia liścik o treści: Nawet nie zmieniłeś mego imienia. Najgorsze koszmary dręczące Tommy'ego stają się rzeczywistością. Postać z przeszłości powraca, grożąc wyjawieniem mrocznej tajemnicy.

,,Niepokojący. Porywający. Zuchwały".

M.J. Rose

Carter Wilson - autor trzech mrożących krew w żyłach thrillerów. Przyszedł na świat w Meksyku, dorastał w Los Angeles, a obecnie wraz z dwojgiem dzieci mieszka w wiktoriańskim domu w Kolorado. Więcej informacji na stronie: carterwilson.com

Kup ksi捫k Ch這piec w lesie

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - Ch這piec w lesie

Avatar u篡tkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2015-07-03, Ocena: 6, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2015,

Zabójstwo cz這wieka to najstraszliwsza z mo磧iwych zbrodni.. Najstarsza, najbrutalniejsza i najbardziej przera瘸j帷a ludzka dzia豉lno嗆, która z pewno軼i nigdy te nie opu軼i Naszego ludzkiego bytu na tym 鈍iecie.. Co sprawia, i ludzie nawzajem pozbawiaj siebie 篡cia, daj帷 kres nie tylko istnieniu drugiej osoby, ale tak瞠 i swojemu cz這wiecze雟twu.. Co kieruje cz這wiekiem, który zabija nie z powodu obrony przed zagro瞠niem, ale z ch璚i niesienia bólu, strachu, 鄉ierci..? Wreszcie jakim cz這wiekiem jest psychopatyczny morderca, dla którego zabijanie jest jedn z najwi瘯szych przyjemno軼i i konieczno軼i..? To przera瘸j帷e pytania, których nie zawaha si zada w swojej powie軼i Carter Wilson, za uzyskane na nie odpowiedzi zaskocz nawet najwi瘯szego i najtwardszego mi這郾ika mocnej literatury.. Poznajmy zatem ksi捫k pt.  "Ch這piec w lesie", wydan nak豉dem Wydawnictwa 安iat Ksi捫ki.

Akcja tej opowie軼i  rozpoczyna si w roku 1981, w jednym z lasów Oregonu. Trzej nastoletni ch這pcy s 鈍iadkiem bestialskiego morderstwa, pope軟ionego przez m這d dziewczyn. Zastraszeni i wrobieni w ów zabójstwo, poprzysi璕aj milczenie.. Mija 30 lat.. W doros造m 篡ciu jednego z owych ch這pców - pisarza Tommy'ego Devereaux, zjawia si sprawczyni morderstwa sprzed lat. Ów pojawienie si jest zwi您ane z now powie軼i Tommy'ego, w której postanowi On rozliczy si z bolesn przesz這軼i.. Od tej chwili  Tommy wpl徠uje si w niebezpieczn gr z psychopatyczn morderczyni, która ma wobec pisarza pewne bardzo tajemnicze zamiary...

Ksi捫ka Cartera Wilsona to bardzo mroczna, intryguj帷a i trzymaj帷a  w napi璚iu opowie嗆 o zbrodni sprzed lat,  i jej wp造wie na 篡cie naocznych 鈍iadków tego wydarzenia. Zbrodni, która na zawsze odmieni豉 篡cie trzech ma造ch ch這pców, a nast瘼nie doros造ch ju m篹czyzn, i która to te nierozerwalnie zwi您a豉 ich ze sprawc tego czynu.. To tak瞠 historia o fascynacji przemoc, chorej 膨dzy zabijania oraz trudnej sztuce wybory pomi璠zy dobrem i z貫m, odwag i tchórzostwem, cz這wiecze雟twem i potworno軼i... Wreszcie ksi捫ka ta stanowi szokuj帷e i niebanalne spojrzenie na seksualno嗆 cz這wieka i jego 膨dze..,  którym to jest bardzo trudno si oprze, cz瘰to wbrew w豉snej woli.. I wszystko to stanowi niezwyk陰 opowie嗆 z pogranicza sensacji i grozy, której nie sposób nie ulec..

Powie嗆 ta zaczyna si od swoistego "trz瘰ienia ziemi", którym to jest szczegó這wa relacja z makabrycznego morderstwa dziecka, z udzia貫m pi瘯nej, nastoletniej morderczyni, oraz niewinnych obserwatorów i mimowolnych uczestników zdarze - trzech m這dych ch這pców. Po owym, i軼ie  "hitchcockowskim" wst瘼ie, rozpoczyna si nie mniej intryguj帷a rozgrywka pomi璠zy gównym bohaterem - Tommym,  oraz Elisabeth, czyli jednym z doros造ch ju ch這pców oraz doros陰 ju morderczyni.. Gra pe軟a niedopowiedze, tajemnic, niebezpiecze雟tw, fascynacji po陰czonej z obrzydzeniem.. Gra, w której pierwsze skrzypce wiedzie Ona, za On z ka盥 chwil pogr捫a si coraz bardziej w 鄉iertelnej pu豉pce, z której to jedynym wyj軼iem wydaje si posuni璚ie do morderstwa.. Fina tej historii okazuje si jednak bardzo wielkim zaskoczeniem..

Czytaj帷 t powie嗆 czu豉m na swojej skórze autentyczny strach i przera瞠nie, a zarazem coraz to bardziej rosn帷 fascynacj t histori i tym, co wydarzy si za chwil.. My郵, 瞠 autor w i軼ie mistrzowski sposób odda tutaj klimat tych strasznych wydarze,  przedstawionych na stronach tej opowie軼i, jak i równie  mroczn natur psychopatycznej morderczyni.. Atmosfer pot璕owan stopniowym wzrostem napi璚ia,  powolnie dawkowan wiedz na temat wydarze sprzed 30 lat oraz ukazaniem wzajemnego uzale積ienia mordercy i 鈍iadka morderstwa, które to stanowi gówn o tej historii.. Wra瞠nia z tej lektury przypominaj odczucia zwi您ane z takimi ikonami literatury i kina jak chocia瘺y "Milczenie owiec" czy te "Siedem".. My郵, 瞠 jak na debiut pisarski, a takim jest ta ksi捫ka, to chyba najlepszy z mo磧iwych komplementów czytelnia dla jego autora..

Z pewno軼i ksi捫ka ta nie by豉by tak dobra, gdyby nie jej gówni bohaterowie. M篹czyzna i kobieta. Pisarz i morderczyni. Tommy i Elisabeth.. On jest poczytnym pisarzem powie軼i o seryjnych mordercach, którego kolejne ksi捫ki bij rekordy popularno軼i na ca造m 鈍iecie. Pisarstwo jest dla Niego nie tylko sposobem na 篡cie, ale tak瞠 i jedyn mo磧iw form odreagowywania na dramatyczne wspomnienia z dzieci雟twa. Przyk豉dny ojciec, m捫, dobry obywatel.., który tak naprawd nie jest cz這wiekiem bez skazy, za jego grzechy zaniechania i tchórzostwa, ci捫 na Nim ka盥ego dnia..

Ona  to najprawdziwsze uciele郾ienie z豉 w ludzkiej skórze, które to nie cofnie si przed niczym, by zaspokoi swoje mroczne i krwawe pragnienia. Przera瘸j帷a, zimna, piekielnie inteligentna i zarazem na swój sposób fascynuj帷a.. Kobieta, b璠帷a zaprzeczeniem wszelkich cech i przywar kobiecej niewinno軼i, przez co bardziej niebezpieczna i straszna, ani瞠li najbardziej przera瘸j帷y m瘰ki zbrodniarz..  I gdybym mia豉 dokona wyboru pomi璠zy dwojgiem tych postaci ze wzgl璠u na ich ciekawo嗆.., to wskaza豉bym na Elisabeth. Dawno bowiem  ju nie spotka豉m w literaturze tak prawdziwego, realnego, skomplikowanego i zarazem zaskakuj帷ego portretu  cz這wieka z貫go z natury..

Ciekawo嗆, zainteresowanie, fascynacja - te trzy gówne odczucia towarzyszy造 Mi lekturze tej ksi捫ki od pierwszej do ostatniej jej strony.. Niemniej pomi璠zy nimi pojawia這 si tak瞠 swoiste zgorszenie i obrzydzenie.. Trudno bowiem przej嗆 oboj皻nie i zupe軟ie bez emocji obok opisu morderstwa na ma造m ch這pcu, oraz b璠帷ym jego nast瘼stwem erotycznym spe軟ieniu morderczyni.. Jednak co ciekawe, nie czu豉m tych odczu wzgl璠em samej ksi捫ki, ile mojej w豉snej osoby. Oczywi軼ie dzisiejszy 鈍iat nie zna poj璚ia s這wa tabu.., tym niemniej trudno jest Mi pogodzi si z tym, i tak bardzo poch這n窸a Mnie opowie嗆 o tak przera瘸j帷ych wydarzeniach. Z drugiej strony jednak jestem tylko najzwyklejszym czytelnikiem, który nie jest w stanie oprze si 鈍ietnej literaturze.., nawet tej najbardziej kontrowersyjnej.. Niemniej.., chcia豉bym w tym miejscu uprzedzi wszystkich fanów literatury o s豉bszych nerwach, i  powinni przygotowa si na naprawd mocne wra瞠nia przy tej ksi捫ce..

"Ch這piec w lesie" to mistrzowski przyk豉d literackiego thrillera, którego nie powstydzili by si tacy mistrzowie pióra jak King, Harris czy Koontz. 安ietna intryga, nietuzinkowe postacie, moce emocje i doskona造 warsztat pisarski - wszystko to czeka na Nas na tych 352 stronach lektury, które w Moim przypadku poch這n窸am b造skawicznie.. Polecam, naprawd warto!

Avatar u篡tkownika - wiesia884
Inne ksi捫ki autora
Pokusa czerni
Carter Wilson0
Ok豉dka ksi您ki - Pokusa czerni

Mroczna przesz這嗆 powraca, by zniszczy wszelk nadziej na przysz這嗆 Chocia wydaje si, 瞠 maj wszystko, jednak Hannah Parks czuje, 瞠 jej m捫 Dallin...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Recenzje miesi帷a
Holly