Choose Cthulhu 2: W Górach Szaleństwa

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-08-31
Kategoria: Horror
ISBN: 9788364198632
Liczba stron: 136

Ocena: 0 (0 głosów)

Poprowadź Ekspedycje w niebezpieczne Góry Szaleństwa!
W grze paragrafowej Choose Cthulhu 2: W Górach Szaleństwa kierujesz losami bohatera, zmagającego się z wyzwaniami znanymi z opowiadania W Górach Szaleństwa H.P. Lovecrafta. Dzięki twoim wyborom historia może potoczyć się zupełnie inaczej!

List wysłany z prestiżowego Uniwersytetu Miskatonic zaprasza cię do poprowadzenia legendarnej ekspedycji w odległe i niebezpieczne rejony Antarktyki. To twoja szansa, aby zdobyć sławę i prestiż, ale coś złowrogiego nawiedza ekspedycje Padoble. Jakie przerażające sekrety są ukryte na odludnych, arktycznych rejonach świata? Co znaczą te przedziwne, skamieniałe odciski znalezione w lodzie? Czy będziesz w stanie odkryć straszliwą tajemnicę Obozu Lake'a?

Tagi:

Kup książkę Choose Cthulhu 2: W Górach Szaleństwa

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Choose Cthulhu 2: W Górach Szaleństwa

Podczas grania w kolejną odsłonę serii "Choose Cthulhu", trzy razy zwariowałam lądując w psychiatryku, raz skończyłam w przerażającym mieście, dwa razy zostałam upolowana przez straszliwych Pigmejów, aż w końcu udało mi się przeżyć. Nie pytajcie jednak w jakim stanie... To było prawdziwe szaleństwo!

 

Jesteś profesorem geologii w średnim wieku. 11 stycznia 1930 r. otrzymujesz list wysłany z prestiżowego Uniwersytetu Miskatonic, zapraszający do udziału w legendarnej ekspedycji w niebezpieczne rejony Antarktydy. Wyprawa miałaby za zadanie pobrać próbki skał i gleby z dużej głębokości. Jak się okazuje, odludne rejony arktycznych ziem skrywają wiele tajemnic mrożących krew w żyłach. Twój los jest w twoich rękach.

 

Kolejna gra paragrafowa z serii "Choose Cthulhu" to wzorowana na znanym opowiadaniu  H. P. Lovecrafta pt. "W Górach Szaleństwa", pełna wyzwań, wędrówka po mrocznym świecie, na której finał ma wpływ każdy z nas. Otóż przy wszystkich częściach fabularnych otrzymujemy kilka bądź jedną propozycję działań, swoistą ścieżkę, która prowadzi nas dalej. Warto przy tym zaznaczyć, że przy każdym wyborze podany jest numer strony, na którą musimy się przenieść, aby kontynuować tę niecodzienną zabawę. 

 

Muszę przyznać, że przy pierwszych kilku podejściach do tej gry, nie udało mi się dobrnąć do zadowalającego zakończenia. Najczęściej bowiem czekał na mnie zakład psychiatryczny albo zamarzałam przy milczącym nadajniku gdzieś w lodowatych ziemiach Antarktydy.  I trudno się temu dziwić, bo przecież w grze znajduje się sporo makabrycznych zakończeń, zgodnie z klimatem literackiego pierwowzoru. Dlatego też dalsze czytanie i podejmowanie kolejnych decyzji okazuje się tak zajmujące. Nie można się przecież poddać, bo na którejś stronie znajduje się KONIEC, w którym w miarę szczęśliwie przeżywamy przygodę z ekspedycją W Góry Szaleństwa.

 

Poszczególne części fabularne tej opowieści o kilku alternatywnych zakończeniach, w dużej większości są dość obszerne. To bowiem nie lapidarne opisy, ale starannie przygotowane sceny, często mrożące krew w żyłach, wzmagające niepokój i budujące odpowiednie napięcie. Tak jak twórczość H. P. Lovecrafta potrafi przestraszyć, tak świat tej gry potrafi wywołać w głowie przerażające obrazy Pigmejów kanibali czy też pingwinów gigantów. Wiele w tej opowieści istot nie z tego świata, które budują cały klimat grozy i swoistego niedopowiedzenia.

 

Niepowtarzalnego "uroku" całości dodają wplecione między poszczególne strony czarno-białe ilustracje, będące bardzo wymownymi grafikami pobudzającymi wyobraźnię. Warto także wspomnieć, że na końcu znajduje się Bestiariusz, przybliżający różnorakich bohaterów gry.

Ciekawym rozwiązaniem, jaki sama postanowiłam zastosować przy tej części jest czytanie i podejmowanie decyzji przez dwie osoby równocześnie. Można bowiem wówczas skonfrontować swoje decyzje i wybornie się przy tym bawić w towarzystwie szczypty grozy oraz pradawnych tajemnic. To świetna rozrywka, jaką gorąco polecam.

 

https://www.subiektywnieoksiazkach.pl/

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy