Zbiór esejów o literaturze polskiej i obcej, filozofii i sztuce, dedykowanych Germanowi Ritzowi - znanemu szwajcarskiemu slawiście, profesorowi Uniwersytetu w Zurychu, wybitnemu znawcy literatury polskiej XX w. - przez przedstawicieli polskiego środowiska literackiego różnych pokoleń oraz literaturoznawców ze Szwajcarii i z Niemiec.

Prace (poświęcone utworom takich autorów, jak: Słowacki, Krasiński, Deotyma, Grabiński, Przybyszewski, Nałkowska, Krzywicka, Iwaszkiewicz, Gombrowicz, Koniński, Kuncewiczowa, Stryjkowski, Różewicz, Filipiak, Tołstoj, Glinka, Bieniediktow, Fet, Cwietajewa, Ibsen, García Lorca, Duras, Irigaray) prezentują nową perspektywę metodologiczną i oryginalne ujęcia problematyki badań literackich i kulturowych, w tym ujęcie gender studies, poruszają zagadnienia feminizmu, odsłaniają homoseksualne tło niektórych zjawisk literackich.

Informacje dodatkowe o Ciało, płeć, literatura. Prace ofiarowane Profesorowi Germanowi Ritzowi w pięćdziesiątą rocznicę urodzin:

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
Data wydania: 2011-07-04
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 83-214-1240-8
Tytuł oryginału: Ciało, płeć, literatura. Prace ofiarowane Profesorowi Germanowi Ritzowi w pięćdziesiątą rocznicę urodzin

Kup książkę Ciało, płeć, literatura. Prace ofiarowane Profesorowi Germanowi Ritzowi w pięćdziesiątą rocznicę urodzin

Ciało, płeć, literatura. Prace ofiarowane Profesorowi Germanowi Ritzowi w pięćdziesiątą rocznicę urodzin - opinie o książce

Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2019-07-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Książka to zbiór eseji z całego przekroju literatury, wspólny mianownik to tytuł Ciało płeć literatura. Jest to książka z gatunku tych którą czyta sie bardzo długo, bo zaczym jakiś esej to wcześniej książka którą on opisuje. Nagle człowiek widzi ile jeszcze nie przeczytał. Bardzo serdecznie polecam. Moje serce skradł esej Kazimiery Szczuki

Nauki przyrodnicze
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Nauki przyrodnicze

Zoologia, botanika, geologia, ekologia i astronomia. Ogromna wiedza - od charakterystyki Układu Słonecznego po sposoby odżywiania różnych organizmów -...

praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Język niemiecki 20 minut każdego dnia poziom podstawowy i średnio zaawansowany + CD

32 rozdziały podzielone na 20-minutowe lekcje, obejmujące słownictwo, praktyczne wyrażenia, gramatykę i dialogi, ćwiczeniaDodatkowo 8 rozdziałów powtórzeniowych...