Ciekawe, z czego to się składa

Na pewno zaskoczy cię informacja, z ilu elementów składają się rzeczy, które cię otaczają. Czy wiesz z czego składa się zegar? A piaskownica? Co jest potrzebne, by powstała miseczka przepysznej sałatki owocowej? Dołącz do bystrej kotki, która pokaże ci, z czego składa się wiele zwyczajnych i wyjątkowych rzeczy i miejsc. Na pewno będziesz się przy tym świetnie bawić!

,,Ciekawe, z czego to się składa" stanowi oryginalną formę pierwszego słowniczka obrazkowego dla najmłodszych. Na każdej tematycznej rozkładówce przedstawiono jakąś rzecz i pokazano z jakich elementów się składa. Przedmioty rozmieszczono w przemyślany sposób, dzięki czemu można się także pobawić się w ich wyszukiwanie.

W serii ukazał się także tytuł ,,Ciekawe, co tam jest".

Informacje dodatkowe o Ciekawe, z czego to się składa:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2024-02-28

Kup książkę Ciekawe, z czego to się składa

Ciekawe, z czego to się składa - opinie o książce

Avatar użytkownika - ania7770
ania7770
Przeczytane:2024-03-12, Przeczytałam, Dzieci,

Hej kochani. Jak wiadomo dzieci są bardzo ciekawskie i interesują je z pozoru błahe rzeczy, o których my, dorośli nawet byśmy nie pomyśleli. Bo czy zastanawialiście się z czego zbudowana jest piaskownica, z czego składa się kolejka drewniana czy skrzyżowanie? Ja szczerze mówiąc nie, więc gdy tylko dotarła do nas książka od Wydawnictwa Zielona Sowa „Ciekawe, z czego to się składa” sama byłam bardzo ciekawa i zachwycona tym w jaki sposób przedstawione zostały w niej różne rzeczy i elementy, z których się składają. A każdy z nich przybliża nam urocza kotka imieniem Ada, która dokładnie pokazuje każdy, nawet najmniejszy element zwykłych rzeczy, miejsc, czy osób wokół nas. Oprócz świetnej zabawy, dziecko wiele się nauczy i będzie mogło lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Każda omawiana rzecz, osoba, czy też miejsce opisana jest na dwóch stronach. Z jednej mamy rysunek, na którym znajduje się całość złożona w jednym elemencie, natomiast na drugim mamy dokładnie wyszczególniony każdy element, nawet w kilku wariantach. Zapewniam was, że dzieciaki będą zachwycone, a wy niejednokrotnie zdziwieni tym, jak opisany został każdy przedmiot. Książka jest bardzo kolorowa i przeznaczona dla dzieci powyżej czwartego roku życia, jednak myślę, że nawet te trochę młodsze będą nią zainteresowane.

Książka pozwala na rozwój mowy, koordynacji, czy spostrzegawczości. Dziecko może wyszukiwać każdy element na ilustracji zbiorczej, czy też samemu próbować nazywać i wymienić kolejno każdą rzecz, która znajduje się na opisywanej ilustracji. Mogę was zapewnić, że spędzicie z nią wiele cennego i pouczającego czasu. Polecamy.

Kształty. Już znam!
Magda Garguláková 0
Okładka ksiązki - Kształty. Już znam!

Mylą ci się kształty? Nie martw się! Razem na pewno się ich nauczymy. Koło jest okrągłe jak słońce, trójkąt przypomina znak drogowy, a prostokąt...

Kolory. Już znam!
Magda Garguláková0
Okładka ksiązki - Kolory. Już znam!

Mylą ci się kolory? Nie szkodzi! Ta książka pomoże ci w zapamiętaniu ich nazw. Auta mogą być żółte albo czerwone, prawda? A truskawki...