Ciemne sekrety

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2011-11-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7554-291-2
Liczba stron: 488

Ocena: 5.17 (18 głosów)

Dojrzały debiut Michaela Hjortha i Hansa Rosenfeldta Ciemne sekrety to znakomity, wielowątkowy i inteligentny kryminał, od którego trudno się oderwać! Autorom udało się uniknąć wielu pułapek i błędów, które często potrafią zepsuć niejeden kryminał. Powieść wciąga i trzyma w napięciu, ma ciekawych bohaterów, nieprzewidywalną fabułę, potoczysty język, impet i energię. To wszystko sprawia, że chce się tylko czytać dalej!

Ciemne sekrety to pierwsza część cyklu powieści kryminalnych z Sebastianem Bergmanem policyjnym psychologiem i ekspertem od seryjnych morderstw. W przygotowaniu druga część cyklu pod roboczym tytułem Nemezis.

Wszystko zaczyna się od telefonu na policję. Zaniepokojona matka zgłasza zaginięcie szesnastoletniego Rogera. Policja z Västerås z pewnym opóźnieniem podejmuje poszukiwania. Wkrótce w podmokłym lesie dochodzi do makabrycznego odkrycia... Staje się jasne, że wydarzyła się tragedia... Sprawa jest na tyle poważna, że do akcji wkraczają śledczy z Krajowej Policji Kryminalnej oraz Sebastian Bergman. Wszystkie tropy prowadzą do szkoły Rogera. To elitarne liceum zdaje się skrywać wiele ciemnych sekretów...

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Ciemne sekrety

Avatar użytkownika - RenKa76
RenKa76
Przeczytane:2017-10-08, Ocena: 4, Przeczytałam,

Sebastian Berg- bohater tyleż fascynujący, co wkurzający :) 

Link do opinii
Avatar użytkownika - wordila
wordila
Przeczytane:2017-03-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017,
Dobry kryminał, do końca nie wiadomo jak się skończy, a kończy się zaskakująco. Trzyma w napięciu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2016-02-12, Ocena: 5, Przeczytałam, x 52 książki 2016,
Pierwszy tom cyklu kryminalnego z psychologiem Sebastianem Bergmanem w roli głównej. Na pewno spodoba się miłośnikom gatunku, wg mnie to dobry, mocny kryminał, trzymający w napięciu dosłownie do ostatniej strony. Jest morderstwo, wielu podejrzanych, wiele fałszywych tropów i trochę życia osobistego głównych bohaterów. Polecam.
Link do opinii
Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2015-01-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 ksiązki 2015,
Chyba pierwsza część cyklu z policyjnym psychologiem z przeszłością, której nie może zapomnieć. Trochę przez przypadek wraca do pracy w swoim starym zespole i bierze udział w tropieniu mordercy.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2015-02-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 52książki/2015,
Kryminał wspaniale prowadzony pod kątem stanu psychicznego bohaterów. Każda z postaci ma jakieś problemy osobiste, które w połączeniu z cechami osobowości warunkują takie a nie inne postępowanie, u części z nich (zwłaszcza psychologa Sebastiana Bergmana) jakąś przeszłość, która w krzywym zwierciadle ustawia teraźniejszość. Intryga prowadzona punkt po punkcie, logicznie, stopniowo odkrywa kulisy zbrodni by w finale zaskoczyć rozwiązaniem, przy całym zagmatwaniu dochodzenia jakże prostym bo umocowanym w psychice sprawcy. A wydawało się na początku, że to mord rytualny.
Link do opinii
Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2015-01-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Niespokojna matka zgłasza zaginięcie Rogera-swojego syna. Ma nadzieję, że się odnajdzie lecz niestety policja dokonuje makabrycznego odkrycia w lesie. Co się stało? Czy cichy i spokojny chłopak miał jakieś tajemnice? Kto dokonał tak makabrycznej przemocy? Odpowiedzi na pytania poznajemy dopiero pod koniec książki i to w nagłym i niespodziewanym zwrocie akcji. Bardzo wciągająca książka, pochłonęłam ją w 2 dni. Zaskakujące zakończenie. Pełna zawiłości i emocjonujących zdarzeń, takie kryminały lubię.
Link do opinii
Avatar użytkownika - magdkos
magdkos
Przeczytane:2014-07-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Moje pierwsze spotkanie z tym duetem. No panowie dali mi robotę... MUSZĘ ZNALEŹĆ DWIE POZOSTAŁE CZĘŚCI! I to czym prędzej. Rewelacja. Sebastian - moja miłość. Jak nie dowiem się o rozwoju jego relacji z innymi ludźmi to nie usiedzę.
Link do opinii
Avatar użytkownika - nasturia
nasturia
Przeczytane:2013-09-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
http://ksiazkapolapkach.blox.pl/2013/06/Ciemne-sekrety-Uczen-HjorthRosenfeldt.html
Link do opinii
Avatar użytkownika - kasia441
kasia441
Przeczytane:2020-05-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2020,
Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2019-10-19, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - madz
madz
Przeczytane:2019-08-21, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Świetny kryminał, trochę się obawiałam tego, co mmoże wyjść ze współpracy trzech autorów i jestem pozytywnie zaskoczona. Fabuła wciągająca, nieprzewidywalna, doskonale przemyślana i zbudowana. W dodatku na końcu jakby całkiem dodatkowo - prawdziwa petarda. Jestem pod wrażeniem i chętnie przeczytam kolejną część.

Link do opinii
Avatar użytkownika - IzaaK
IzaaK
Przeczytane:2016-03-03, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Niemowa
Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt0
Okładka ksiązki - Niemowa

W domu w Torsby zostają zamordowani członkowie rodziny Carsltenów - matka, ojciec i dwoje dzieci. Wszyscy zginęli od strzałów oddanych z...

Oblany test
Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt0
Okładka ksiązki - Oblany test

Piąta książka z popularnej serii o Sebastianie Bergmanie. Tym razem Sebastian i jego koledzy z Krajowej Policji Kryminalnej będą musieli rozwiązać skomplikowany...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel
Strażnik Klejnotu
Król Myszy
Zuzanna Orlińska
Król Myszy
Cienie Paryża
Paulina Kuzawińska
Cienie Paryża
Pokaż wszystkie recenzje