Ciemne sekrety

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2011-11-01
ISBN: 978-83-7554-291-2

Dojrzały debiut Michaela Hjortha i Hansa Rosenfeldta Ciemne sekrety to znakomity, wielowątkowy i inteligentny kryminał, od którego trudno się oderwać! Autorom udało się uniknąć wielu pułapek i błędów, które często potrafią zepsuć niejeden kryminał. Powieść wciąga i trzyma w napięciu, ma ciekawych bohaterów, nieprzewidywalną fabułę, potoczysty język, impet i energię. To wszystko sprawia, że chce się tylko czytać dalej!

Ciemne sekrety to pierwsza część cyklu powieści kryminalnych z Sebastianem Bergmanem policyjnym psychologiem i ekspertem od seryjnych morderstw. W przygotowaniu druga część cyklu pod roboczym tytułem Nemezis.

Wszystko zaczyna się od telefonu na policję. Zaniepokojona matka zgłasza zaginięcie szesnastoletniego Rogera. Policja z Västerås z pewnym opóźnieniem podejmuje poszukiwania. Wkrótce w podmokłym lesie dochodzi do makabrycznego odkrycia... Staje się jasne, że wydarzyła się tragedia... Sprawa jest na tyle poważna, że do akcji wkraczają śledczy z Krajowej Policji Kryminalnej oraz Sebastian Bergman. Wszystkie tropy prowadzą do szkoły Rogera. To elitarne liceum zdaje się skrywać wiele ciemnych sekretów...

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Ciemne sekrety

Avatar użytkownika - RenKa76
RenKa76
Przeczytane:2017-10-08, Ocena: 4, Przeczytałam,

Sebastian Berg- bohater tyleż fascynujący, co wkurzający :)

Avatar użytkownika - wordila
wordila
Przeczytane:2017-03-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017,
Dobry kryminał, do końca nie wiadomo jak się skończy, a kończy się zaskakująco. Trzyma w napięciu.
Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2016-02-12, Ocena: 5, Przeczytałam, x 52 książki 2016,
Pierwszy tom cyklu kryminalnego z psychologiem Sebastianem Bergmanem w roli głównej. Na pewno spodoba się miłośnikom gatunku, wg mnie to dobry, mocny kryminał, trzymający w napięciu dosłownie do ostatniej strony. Jest morderstwo, wielu podejrzanych, wiele fałszywych tropów i trochę życia osobistego głównych bohaterów. Polecam.
Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2015-01-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 ksiązki 2015,
Chyba pierwsza część cyklu z policyjnym psychologiem z przeszłością, której nie może zapomnieć. Trochę przez przypadek wraca do pracy w swoim starym zespole i bierze udział w tropieniu mordercy.
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2015-02-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 52książki/2015,
Kryminał wspaniale prowadzony pod kątem stanu psychicznego bohaterów. Każda z postaci ma jakieś problemy osobiste, które w połączeniu z cechami osobowości warunkują takie a nie inne postępowanie, u części z nich (zwłaszcza psychologa Sebastiana Bergmana) jakąś przeszłość, która w krzywym zwierciadle ustawia teraźniejszość. Intryga prowadzona punkt po punkcie, logicznie, stopniowo odkrywa kulisy zbrodni by w finale zaskoczyć rozwiązaniem, przy całym zagmatwaniu dochodzenia jakże prostym bo umocowanym w psychice sprawcy. A wydawało się na początku, że to mord rytualny.
Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2015-01-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Niespokojna matka zgłasza zaginięcie Rogera-swojego syna. Ma nadzieję, że się odnajdzie lecz niestety policja dokonuje makabrycznego odkrycia w lesie. Co się stało? Czy cichy i spokojny chłopak miał jakieś tajemnice? Kto dokonał tak makabrycznej przemocy? Odpowiedzi na pytania poznajemy dopiero pod koniec książki i to w nagłym i niespodziewanym zwrocie akcji. Bardzo wciągająca książka, pochłonęłam ją w 2 dni. Zaskakujące zakończenie. Pełna zawiłości i emocjonujących zdarzeń, takie kryminały lubię.
Avatar użytkownika - magdkos
magdkos
Przeczytane:2014-07-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Moje pierwsze spotkanie z tym duetem. No panowie dali mi robotę... MUSZĘ ZNALEŹĆ DWIE POZOSTAŁE CZĘŚCI! I to czym prędzej. Rewelacja. Sebastian - moja miłość. Jak nie dowiem się o rozwoju jego relacji z innymi ludźmi to nie usiedzę.
Avatar użytkownika - nasturia
Przeczytane:2019-10-19, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - madz
madz
Przeczytane:2019-08-21, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Świetny kryminał, trochę się obawiałam tego, co mmoże wyjść ze współpracy trzech autorów i jestem pozytywnie zaskoczona. Fabuła wciągająca, nieprzewidywalna, doskonale przemyślana i zbudowana. W dodatku na końcu jakby całkiem dodatkowo - prawdziwa petarda. Jestem pod wrażeniem i chętnie przeczytam kolejną część.

Avatar użytkownika - IzaaK
IzaaK
Przeczytane:2016-03-03, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Niemowa
Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt0
Okładka ksiązki - Niemowa

W domu w Torsby zostają zamordowani członkowie rodziny Carsltenów - matka, ojciec i dwoje dzieci. Wszyscy zginęli od strzałów oddanych z...

Oblany test
Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt0
Okładka ksiązki - Oblany test

Piąta książka z popularnej serii o Sebastianie Bergmanie. Tym razem Sebastian i jego koledzy z Krajowej Policji Kryminalnej będą musieli rozwiązać skomplikowany...

Skręcona historia
Jakub Ostromęcki