Niemowa

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2015-04-22
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-8015-009-6
Liczba stron: 456
Tytuł oryginału: DEN STUMMA FLICKAN
Język oryginału: szwedzki
Tłumaczenie: Maciej Muszalski

Tom 4 cyklu Sebastian Bergman

Ocena: 5.42 (12 głosów)

W domu w Torsby zostają zamordowani członkowie rodziny Carsltenów - matka, ojciec i dwoje dzieci. Wszyscy zginęli od strzałów oddanych z bliska. Wkrótce po makabrycznym odkryciu na miejscu zjawia się Sebastian Bergman wraz z resztą ekipy z Krajowej Policji Kryminalnej. Śledztwo jest skomplikowane, a napięcie wzrasta, kiedy jedyny podejrzany ginie zastrzelony z tej samej broni co Carsltenowie. Detektywi odkrywają, że świadkiem morderstwa rodziny była dziesięcioletnia Nicole. Policja musi odnaleźć dziewczynkę, zanim... zrobi to morderca.

Kup książkę Niemowa

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Niemowa

Avatar użytkownika - millawia
millawia
Przeczytane:2016-07-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Rodzinne śniadanie zmienia się w krwawą łaźnię, kiedy do domu niczego niespodziewającej się rodziny Carlstenów wkracza bezlitosny morderca. Tajemnicza postać nie ma litości dla kilkuletnich dzieci i ich rodziców. Brutalna zbrodnia wstrząsa mieszkańcami Torsby, nawet stróże prawa z ciężkim sercem i łzami w oczach badają miejsce przestępstwa. Prowadzący sprawę, świeżo mianowany nadkomisarz Erik Flodin wzywa do pomocy jednostkę Krajowej Policji Kryminalnej, w skład której wchodzi wybitny profiler Sebastian Bergman. Przed stróżami prawa staje niezwykle trudne zadanie. Śledczy w trakcie czynności odkrywają, że podczas popełniania zabójstwa w domu przebywała jeszcze jedna osoba. Rozpoczyna się walka z czasem. Drużyna z Policji Kryminalnej musi odnaleźć zaginioną dziewczynkę, zanim dotrze do niej morderca chcący wyeliminować jedynego świadka swojej zbrodni. ,,Niemowa" autorstwa Michaela Hjorth i Hansa Rosenfeldt jest czwartym tomem serii kryminalnej o szorstkim i nieprzystępnym psychologu i profilerze Sebastianie Bergmanie. Jak niemal każdy szwedzki kryminał, także w fabule ,,Niemowy" dużo miejsca poświęcono na przedstawienie prywatnego życia śledczych. Akcja zawiera w sobie również wątki dotyczące wybranych kwestii społecznych - tutaj motywy dotyczące ochrony środowiska i kwestie związanych z PR-em polityków. Z dużą ciekawością śledziłam wątki dotyczące prywatnego życia poszczególnych bohaterów. Pisarze bardzo ciekawie zarysowali postać psychologa, seksoholika i notorycznego kłamcy - Sebastiana Bergmana. Nie ukrywam, że wątki związane z prywatnym życiem bohaterów powieści stały się dla mnie w pewnym momencie bardziej atrakcyjne niż prowadzone przez nich śledztwo, któremu wszakże niczego nie brakowało. Wątek kryminalny został bardzo dobrze skonstruowany. Hjorth i Rosenfeldt umiejętnie wprowadzali zwroty akcji, które podsycały napięcie. Zakończenie zawierało ciekawą niespodziankę, a ostatnia scena - świetny cliffhanger - diabelnie podsyca apetyt na lekturę kolejnego tomu cyklu. Autorzy w ,,Niemowie" wielokrotnie nawiązywali do wydarzeń, które miały miejsce w poprzednich tomach cyklu, przybliżali fakty dotyczące życia prywatnego bohaterów i prowadzonych przez nich wcześniej spraw - miło to swoje plusy i minusy. Czytelnik, który sięgnie po czwarty tom, nie znając poprzednich części (jak ja), łatwo odnajdzie się w powieściowym uniwersum. Z drugiej strony osoba nieświadoma, że ,,Niemowa" stanowi kolejny tom serii zaspoileruje sobie wydarzenia z poprzednich części. Zainteresowanych tytułem zachęcam do poznawania serii o Sebastianie Bergmanie zgodnie z kolejnością jej wydania.
Link do opinii
Avatar użytkownika - hania_sr
hania_sr
Przeczytane:2016-01-31, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki,
Dobrze napisany skandynawski kryminał. Z tych, które czyta się jednym tchem.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2015-05-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52książki/2015,
Ekipa Krajowej Policji Kryminalnej i Bergman mają za zadanie wykrycie mordercy czteroosobowej rodziny - rodziców i dwojga dzieci. Śledztwo to wyścig - obie strony poszukują świadka, który okazuje się dziesięcioletnią dziewczynką, następnie Sebastian stara się ochronić odnalezione dziecko i dowiedzieć się kto zabił a morderca zabić nim Nicole z pourazowym mutyzmem zacznie mówić, Stronom przeszkadza lub pomaga wszędobylska prasa, dziwne zachowanie pani prokurator, ambicje polityczne miejscowej władzy,Książka do końca trzyma w napięciu, nic nie jest pewne, na niczym i nikim w pełni nie można polegać. Sebastian odnosi kolejny zawodowy sukces, natomiast jego życie osobiste nadal pełne jest matactw, zawirowań, niezrozumienia, oraz tajemnic, które ktoś systematycznie, poza pracą, rozwiązuje. Psycholog staje przed koniecznością podjęcia radykalnych kroków - od nich zależeć będzie dalsze życie nie tylko jego ale kilku innych osób. Mam nadzieje, że autorzy zostawiając czytelnika w takim momencie piszą już kolejny tom.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kasia441
kasia441
Przeczytane:2020-08-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2020,
Avatar użytkownika - AlaniemaKota
AlaniemaKota
Przeczytane:2016-05-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2016,
Avatar użytkownika - Madziq84
Madziq84
Przeczytane:2016-04-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Avatar użytkownika - IzaaK
IzaaK
Przeczytane:2016-03-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2015-10-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,

Kup książkę Niemowa

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Oblany test
Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt0
Okładka ksiązki - Oblany test

Piąta książka z popularnej serii o Sebastianie Bergmanie. Tym razem Sebastian i jego koledzy z Krajowej Policji Kryminalnej będą musieli rozwiązać skomplikowany...

Ciemne sekrety
Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt0
Okładka ksiązki - Ciemne sekrety

Dojrzały debiut Michaela Hjortha i Hansa Rosenfeldta Ciemne sekrety to znakomity, wielowątkowy i inteligentny kryminał, od którego trudno się oderwać!...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel
Strażnik Klejnotu
Król Myszy
Zuzanna Orlińska
Król Myszy
Cienie Paryża
Paulina Kuzawińska
Cienie Paryża
Pokaż wszystkie recenzje