Cień Hegemona

Wojna Ligi została wygrana, ludzkość ocalała. Zwycięstwo nad Formidami odniosło dziewięcioro dzieci - geniuszy strategii i taktyki - pod dowództwem Endera Wiggina. Ender wyruszył w kosmos na statku kolonizacyjnym, nikt już go na Ziemi nie zobaczy. Dzieci ze Szkoły Bojowej wróciły do swoich domów, do rodziców. Starają się przystosować do zwykłego cywilnego życia. Zapewne by im się to udało, ale są zbyt utalentowane, by nie chciał ich wykorzystać ktoś, kto pragnie sięgnąć po władzę nad światem.

Jak zawsze, uderzający jest opis dzieci, zawsze bardziej lub mniej ludzkich, doskonałych, ale zawodnych, tragicznych, ale pełnych nadziei, cudownych i niezwykłych.

,,Publishers Weekly Starred Review"

Orson Scott Card (ur. 1951) - jeden z najbardziej popularnych autorów science fiction. Zadebiutował w wieku 26 lat opowiadaniem ,,Gra Endera"; zostało ono później rozbudowane do rozmiarów powieści, która zapoczątkowała jeden z najpopularniejszych cykli powieściowych autora - Sagę o Enderze. Równie popularną i powiązaną z nią fabularnie serią jest Saga Cienia. ,,Cień Hegemona" to jej druga część, kolejne ukażą się wkrótce nakładem Prószyński i S-ka.

Informacje dodatkowe o Cień Hegemona:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2014-08-19

Kup książkę Cień Hegemona

Cień Hegemona - opinie o książce

Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-17, Ocena: 5, Przeczytałem, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Z pewnością nie tak dobra jak "Cień Endera" ale i tak miło jest powrócić do świata Groszka. Nie zabrakło momentów wzruszających, czy też zabawnych. Jednak wolałabym większe skupienie się na psychice charakterów niż na wojnie. Opis konfliktu między państwami na poziomie.
Avatar użytkownika - slk
slk
Przeczytane:2016-03-30, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2016, Czytam z Legimi ,
Avatar użytkownika - Sinister
Sinister
Przeczytane:2015-09-23, Ocena: 5, Przeczytałem, Przeczytane w 2015,
Zaginione wrota
Orson Scott Card0
Okładka ksiązki - Zaginione wrota

Autor kultowej ,,Gry Endera" przedstawia nowego młodego bohatera, którego moc może otworzyć wrota do innego świata...    Dan North wychowuje...

Mówca umarłych
Orson Scott Card 0
Okładka ksiązki - Mówca umarłych

„W 1830 roku, po utworzeniu Gwiezdnego Kongresu, automatyczny statek zwiadowczy przesłał ansiblem raport: parametry planety, którą badał, mieściły...