Cień smoka

Data wydania: 2014-10-09
ISBN: 978-83-240-2963-1
Język oryginału: Polski

Tom 6 cyklu Magiczne drzewo

Nieostrożny czar wywołuje z głębin morskiego smoka wraz z armią groźnych stworów. By je pokonać, Kuki musi zdobyć figurkę z Magicznego Drzewa. Przedmiot jest nagrodą w konkursie tańca, ale Kuki nie umie tańczyć. Figurka przeistacza się w żywą istotę obdarzoną niezwykłymi cechami. Dzięki niej Kuki, Gabi i gadający pies zwyciężą przybysza z podwodnego świata.

Smok i potężne stwory! Zamek na dnie morza i "cudowne dziecko"... Przygodowa powieść w tempie gry komputerowej, a jednocześnie mądra książka mówiąca o ważnych sprawach dzieci.

Kup książkę Cień smoka

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2014-10-10, Przeczytałem,
Nawet magia nie rozwiąże wszystkich problemów Setka uczniów i dwójka pedagogów straciło rozum wskutek mało przemyślanych pomysłów Blubka i Kukiego. Poszło o to, że chłopcy nie chcieli przygotowywać się do testu. Nauka być może jest fajna, ale gry na tablecie są czasami fajniejsze. Bardziej dynamiczne, ciekawsze, i nie wymagające intelektualnego wysiłku. Chłopcy wpadli więc na pomysł posłużenia się magiczną kostką do gry, która miała chwilowo zwiększyć ich niedostateczną wiedzę. Efekt: ponad setka osób, które straciły rozum, być może już na zawsze. Magia popsuła, więc magia powinna pomóc. Niestety, magiczna kostka została bezpowrotnie zniszczona. Jedyną szansą na odwrócenie skutków wydarzeń stało się znalezienie innego magicznego przedmiotu powstałego z drewna z niezwykłego drzewa. Zdaniem Korto, robota-skorpiona, jest nim pewna figurka. Należy z nią obchodzić się bardzo delikatnie, bo efekty mogą być nieprzewidywalne. Najpierw jednak należy ją odnaleźć. Na szczęście Blubek, Kuki, Gabi i Budyń mają dra-kulę. Nie boją się też przygód, bo tak zapowiada się początkowo poszukiwanie figurki i naprawa własnej niefrasobliwości. Niestety, nie wszystko idzie po myśli paczki przyjaciół. Sprawy szybko wymykają się spod kontroli, a efekty stosowania magii są chwilami zaskakujące. Czy uda się odwrócić skutki nieprzemyślanych działań? Czy uda się ...

Opinie o książce - Cień smoka

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2014-12-31, Ocena: 6, Przeczytałam,
takie książki połykam w całości i ja i moje pociechy, gratuluję:)
Avatar użytkownika - agataaaaa
agataaaaa
Przeczytane:2014-10-27, Ocena: 6, Przeczytałam,
Świetna książka! Cieszę się, że wpadła mi w ręce;) Magiczne drzewo, Cień smoka to lektura, od której nie można się oderwać. Ciekawa i dynamiczna akcja spowodowała, że chciałam czytać jeszcze jeszcze i jeszcze... i przeczytałam w zaledwie dwa dni 480 stron! Polecam każdemu.
Avatar użytkownika - Patrycjar
Patrycjar
Przeczytane:2014-10-26, Ocena: 5, Przeczytałem,
Bardzo dobra ksiązka, nie mam wiekszych zastrzeżeń, dobrze się czyta, fabuła wciąga. Mogę polecic każdemu
Avatar użytkownika - latojestwnas
latojestwnas
Przeczytane:2014-10-24, Ocena: 6, Przeczytałem,
Już od jakiegoś czasu wczytuję się w książki Andrzeja Maleszki, bo wiem, że to świetna zabawa. I co z tego, że odbiorcami docelowymi są młodsi czytelnicy! 'Cień Smoka' jak i wcześniejsze części z serii 'Magiczne Drzewo' jest świetnym przykładem, że magia nie nudzi każdego, a wyobraźnia nie zna sobie granic; Kuki razem z bandą będzie próbował osiągnąć coś, co dla dzieciaków pozbawionych wyobraźni byłoby wręcz nieosiągalne, a czytelnicy mogą mu w tym wszystkim pomóc, przy odrobinie cierpliwości i wyobraźni :-) Polecam wszystkim bardzo goraco, idealna na coraz dłuższe jesienne wieczory!
Avatar użytkownika - Zadowolonamamusk
Zadowolonamamusk
Przeczytane:2014-10-21, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Kolejna, bo to już 6! część Magicznego drzewa tak jak poprzednie to duża dawka emocjonujących przygód trójki przyjaciół: Gabi, Kuki i Blubka oraz ich gadającego psa. Nie brak tu również magicznych przedmiotów. W tej książce jest wszystko co kochają moje dzieci. A i ja jestem zadowolona- ta powieść uczy czym jest dobro, czy pomoc przyjacielowi... no i dzieci nie siedzą przed komputerem tylko nad książką:) Same plusy!
Avatar użytkownika - Lilka
Lilka
Przeczytane:2014-10-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
Według mnie rewelacja! Nie spodziewałam się, że "Cień smoka" aż tak bardzo mnie porwie. Czytałam nawet na lekcji pod ławką ;) Wciągające przygody, szybka akcja, ciekawi bohaterowie... czego chcieć więcej? :D
Avatar użytkownika - Lubel
Lubel
Przeczytane:2014-10-19, Ocena: 6, Przeczytałem,
Po książeczkę naprawdę warto sięgnąć. Polecam gorąco wszystkim wahającym się jeszcze! Niezwykłe przygody, fantastyczna akcja, wartościowe morały i nauki :) Idealna dla dzieci w każdym wieku, ale myślę, że dorośli również mogą się przy niej nieźle bawić i przypomnieć sobie, jak to jest być dzieckiem...
Avatar użytkownika - marta85
marta85
Przeczytane:2014-10-18, Ocena: 6, Przeczytałem,
Wartościowa książka! Mimo iż to lektura przeznaczona dla dzieci to polecam też starszym! ;) Chociaż dzieciakom wiadomo też! ;) Moje dzieciaki naprawdę zadowolone! ;) Bardzo się im podoba! ;) Wciągająca od pierwszych stron! Naprawdę warto przeczytać! ;)))
Avatar użytkownika - halina13265
halina13265
Przeczytane:2014-10-17, Ocena: 6, Przeczytałem,
A ja kupiłam ją jako prezent mojej córce i skończyło się na wspólnym czytaniu. Wciągnęłyśmy się już od pierwszej strony! Niesamowite przygody Blubka, Kukiego, Gabi, Idy i ich gadającego psa Budynia są rewelacyjne. Wygląda na to, że muszę zakupić też poprzednie części, bo mnie samą zżera ciekawość :)) Polecam czytelnikom w każdym wieku, gwarantuję, że dorośli z pewnością nie będą się nudzić!
Avatar użytkownika - judekros
judekros
Przeczytane:2014-10-15, Ocena: 6, Przeczytałem,
Ta pozycja zagościła w naszym domu całkiem niedawno, ale już narobiła niezłego zamieszania. Dzieciaczki mówią tylko o niej i domagają się wcześniejszych części. W sumie się im nie dziwię, ponieważ ja też ją czytałam i w pełni podzielam ich fascynację tą książką. To nie tylko opowieść o niesamowitych przygodach 3 przyjaciół, ale też, a może przede wszystkim, mądra historia, która uczy pozytywnych zachowań i wartości małych czytelników. Polecam w 100% do zakupu :).
Avatar użytkownika - annap955
annap955
Przeczytane:2014-10-14, Ocena: 5, Przeczytałam,
MOJA CÓRKA TWIERDZI ŻE JEST ŚWIETNA
Avatar użytkownika - Danuta123
Danuta123
Przeczytane:2014-10-14, Ocena: 6, Przeczytałam,
Polecam każdemu kto miał styczność z poprzednimi odsłonami. Ta szósta już część jest rewelacyjna. Czyta się świetnie. Zarówno ja jak i córka jesteśmy bardzo zadowolone z zakupu, a wieczory spędzone z tą książką zostają na długo w pamięci. Zachęcam do przeczytania.
Avatar użytkownika - Ann124
Ann124
Przeczytane:2014-10-13, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Przeczytałam i jestem bardzo zadowolona:) książka bardzo wciąga, przygody są fascynujące i ciekawe, zwłaszcza dla dzieci:P dużo się dzieje, jest dużo magii i zabawnych sytuacji...Dla mnie to jedna z lepszych pozycji dla dzieci:) Polecam!
Avatar użytkownika - sysza
sysza
Przeczytane:2014-10-05, Ocena: 6, Przeczytałem,
Najnowsza książka pana Andrzeja Maleszki to kolejne arcydzieło! Razem z moimi siostrzeńcami nie możemy się od niej oderwać, a kolejne przygody Kukiego, Blubka i Gabi sprawiają, że młodzi pokładają się ze śmiechu ;). Nie brakuje w niej oczywiście elementów wychowawczych, ale przeważa świetna zabawa! :)
Avatar użytkownika - mirabell3012
mirabell3012
Przeczytane:2019-01-27, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2019 roku,
Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2018-05-06, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2018,
Avatar użytkownika - Laura_S
Laura_S
Przeczytane:2017-05-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, NAJLEPSZE!, przeczytane w 2017,
Avatar użytkownika - AgnieszkaG
AgnieszkaG
Przeczytane:2016-05-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Inwazja
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Inwazja

Idalia, Alik, Kuki i inni muszą stawić czoła wielkim niebezpieczeństwom. Naprawdę wielkim! Na Ziemię przybywają Ogromni. Jak walczyć z olbrzymami? Jak...

Tajemnica mostu
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Tajemnica mostu

Nowe przygody bohaterów bestsellerowego "Magicznego Drzewa", Książki Roku 2009. Kuki, Wiki i Melania muszą odnaleźć Most Zapomnienia. Czeka na nich...

Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz