Cienie Nocnego Targu

Autorzy: Cassandra Clare, Maureen Johnson, Kelly Link, Sarah Rees Brennan, Robin Wasserman

Autorka bestsellerów Cassandra Clare opublikowała nowy ekscytujący zbiór opowiadań o Jemie Carstairsie, który przemierza Nocne Targi na całym świecie. Cienie Nocnego Targu to kolejne dzieło ze świata Nocnych Łowców. Nocny Targ jest miejscem spotkań faerie, wilkołaków, czarowników i wampirów. Podziemni sprzedają tam i kupują magiczne przedmioty, dobijają mrocznych targów i szeptem przekazują sobie tajemnice, którymi nie chcą się dzielić z Nefilim. Jednakże przez dwieście lat Nocne Targi odwiedzał także regularny gość z Miasta Kości, położonego w samym sercu świata Nocnych Łowców: brat Zachariasz - jako Cichy Brat - jest zaprzysiężonym strażnikiem praw i wiedzy Nefilim. Dawniej był jednak Nocnym Łowcą znanym jako Jem Carstairs, a jego ukochaną była - i nadal jest - czarownica Tessa Gray. Przez wiele lat Jem przeczesuje Nocne Targi w poszukiwaniu pamiątki ze swojej przeszłości. Wyrusz w tę podróż razem z Jemem i poznaj - rzucone na tło mrocznych knowań i przepychu Nocnego Targu - historię nieszczęśliwej miłości Anny Lightwood, dzieje wielkiego grzechu Matthew Fairchilda oraz wojenne losy Tessy Gray. Valentine Morgenstern kupuje tam duszę, a dusza młodego Jace'a Waylanda znajduje bezpieczne schronienie. Na Targu ukrywa się zaginiony dziedzic i ukochany duch, ale gdy sprzedasz swoje serce, nikt nie będzie mógł się ocalić, nawet brat Zachariasz.

Informacje dodatkowe o Cienie Nocnego Targu:

Cienie Nocnego Targu - opinie o książce

Avatar użytkownika - mysilicielka
mysilicielka
Przeczytane:2024-02-28, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2024,

Książkę poleciłabym tylko i wyłącznie fanom twórczości Clare i to takim, którzy aktualnie są w stanie zachwytu wykreowanym przez nią światem. Jeśli łakniesz jakiejkolwiek nowej historii z tego uniwersum i nie przeszkadza ci, że niektóre teksty będą gorzej napisane od innych, to prawdopodobnie spodobają ci się "Cienie...". Jeśli jeszcze nie wiesz kompletnie nic o świecie Łowców, podejrzewam, że niewiele zrozumiesz z tej książki i być może tylko cię niepotrzebnie zniechęci.

Ja do autorki wróciłam po latach, o niektórych bohaterach i wydarzeniach zdążyłam już zapomnieć. Miałam nadzieję, że powrót będzie miły, ale przeczytane opowiadania wyłącznie mnie znużyły. Jakościowo kojarzyły mi się z fanfikami, które poza "ukojeniem fanowskiego głodu" nie dostarczają niczego więcej. Odkładam niedokończony zbiór na półkę jako część kolekcji, może jeszcze kiedyś nabiorę ochoty, by do niego wrócić.

Avatar użytkownika - tayen
tayen
Przeczytane:2023-10-03, Ocena: 3, Przeczytałam,

Bardzo lubię serię Darów Anioła i z chęcią śledziłam w książkach różne losy bohaterów. Dlatego też z niecierpliwieniem sięgnęłam do Cieni Nocnego Targu. Szczególnie podobała mi się koncepcja tak wielkiej rospiętości czasowej opisanej w historii dwóch bohateróm Jema i Tessy oraz splacania się losów ich bliskich, którzy są doskonale znani z poprzednich części.

Ale niestety przeżyłam rozczarowanie. Pomysł miał potencjął, ale w moim odczuciu to co wyszło na końcu to przede wszystkim romansidło w każdej historii. Ok, miłość jest ważna, ale zrobiło się za mgło jak na świat Nocnych Łowców ;)

Koniec gry
autor zbiorowy 0
Okładka ksiązki - Koniec gry

Uwielbiasz grać w gry na komputerze, telefonie lub konsoli? Lubisz się śmiać? Musisz przeczytać ten tom! Czeka na ciebie ponad 500 stron z prześmiesznymi...

Kosmiczni piraci
autor zbiorowy 0
Okładka ksiązki - Kosmiczni piraci

“Transformers. Kolekcja G1” zawiera ułożone w porządku chronologicznym klasyczne historie opublikowane przez wydawnictwo Marvel w Stanach Zjednoczonych...

Upiór w moherze
Iwona Banach