Cixi z Troy

Kolejna hitowa opowieść ze świata Troy! Album zawiera wszystkie trzy tomy historii, której główną bohaterką jest nieokiełznana C'ixi - chwilami będąca towarzyszką życia Lanfeusta, chwilami cesarzową Xingdu, a chwilami mścicielką w obcisłym trykocie. Czy wszystko o niej wiemy? Absolutnie nie! W jej życiorysie istnieją luki. Co się z nią wtedy działo? ,,Tajemnica C'ixi" opowiada o tym, jak wojownicza brunetka radziła sobie w czasach, gdy Thanos Pirat chciał zdobyć władzę nad światem. Szalona piękność wreszcie doczekała się własnej serii! Wszystkie opowieści rozgrywające się w świecie Troy (m.in. ,,Trolle z Troy", ,,Odyseja Lanfeusta", ,,Zdobywcy Troy") wymyślił słynny francuski scenarzysta Christophe Arleston. Za rysunki do ,,C'ixi" odpowiadają dwaj dobrze znani polskiemu czytelnikowi graficy: Olivier Vatine, współautor cyklu ,,Aquablue", oraz Adrien Floch, twórca ilustracji do serii ,,Rozbitkowie z Ythaq".

Informacje dodatkowe o Cixi z Troy:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2022-08-10
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Cixi de Troy integral (vo. 1-3)

Kup książkę Cixi z Troy

Cixi z Troy - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-09-28, Ocena: 6, Przeczytałem,

PopKulturowy Kociołek:

Jak sam tytuł wskazuje, historia skupia się tu na postaci C’ixi. Jednej z bohaterek uniwersum, która mocno przyciągała uwagę czytelników (nie tylko dosyć skąpym strojem). Przebojowa, pyskata i radząca sobie w każdych okolicznościach heroina to postać, której naprawdę ciężko jest nie polubić. Scenarzysta Christophe Arleston w nowej serii (na naszym rynku dostępne jest wydanie zbiorcze trzech tomów) uzupełnia luki biograficzne tej postaci, tak aby jej fani byli w pełni usatysfakcjonowani.

Decydując się na zakup albumu, należy być gotowym na dawkę prostej, ale bardzo przyjemnej w odbiorze fabuły. Kolejne strony komiksu czyta się błyskawicznie z niekłamanym zadowoleniem malującym się na twarzy. Tytuł jest bowiem niczym więcej niż naprawdę dobrą komedią fantasy, której zadaniem jest rozbawić czytelnika i zapewnić mu jak najintensywniejszą dawkę rozrywki. Twórca od samego początku (jest to jedna z większych zalet uniwersum) stawia na idealne wręcz połączenie widowiskowości i humoru (często dosyć kąśliwego). Obserwujemy więc jak C’ixi staje się piratem, walczy z potężnymi wrogami czy przeżywa bardziej dramatyczne chwile. Czasem treści co prawda mogą wydawać się trochę za bardzo infantylne, ale jest to doszukiwanie się błędów na siłę.

Równie pozytywne wrażenie, jak scenariusz wzbudza także oprawa graficzna. Prace duetu Olivier Vatine, Adrien Floch są dosyć zbliżone do sztuki Didiera Tarquin’a. Artyści stawiają tu na prostą, kolorową fantazyjną stylistykę, opierającą się na typowo frankońskim jądrze. Wizualnie tytuł idealnie dopasowuje się do treści i w wielu momentach jeszcze bardziej podkreśla jego widowiskowe/humorystyczne akcenty.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-08-18, Ocena: 4, Przeczytałem,

SEXY Z TROY

Skończył się ,,Lanfuest z Troy", skończyła się jego ,,Odyseja" - ta przez kosmos też - prequel był tylko jeden, skończyły się nawet ,,Trolle z Troy", ta najdłuższa i chyba najlepsza opowieść z całego cyklu. Pora więc na kolejny rozdział tym razem poświęcony jednej z ciekawszych bohaterek - C'ixi (choć przyznam, że bardziej liczyłem na... nico inną postać, kto czytał, pewnie się domyśla). I jest to rozdział odry. Bardzo dobry. Pełen akcji, humoru i klimatu typowego dla serii. Nic tylko czytać nawet, jeśli świata Troy nie znacie zbyt dobrze.

Pamiętacie C'ixi? Kto mógłby ją zapomnieć. Biega w kusym wdzianku, jest pyskata, jest też partnerką Lanfeusta i cesarzową jest także! Potrafi też być mścicielką, a przy okazji jej życiorys nie jest nam jeszcze do końca znany.

No to pora teraz wypełnić te luki i przekonać się, co C'ixi wówczas robiła! A my wraz z nią wracamy do czasów Thanosa Pirata! Jak wybladło wówczas jej życie?

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 4, Przeczytałem,
Peppa Pig. Kreatywny maluch. Na pogodę i na deszcz
opracowanie zbiorowe 0
Okładka ksiązki - Peppa Pig. Kreatywny maluch. Na pogodę i na deszcz

Książka z popularnymi bohaterami. W środku mnóstwo zadań, łamigłówek oraz piękne kolorowe naklejki. Przeżyj niesamowitą przygodę, książki z serii umilą...

Blade Runner: 2019. Tom 1
opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Blade Runner: 2019. Tom 1

W deszczowym Los Angeles, w dystopijnej przyszłości, rozpoczyna się nowa saga osadzona w uniwersum Blade Runnera. Najlepsza łowczyni androidów i śledcza...