Co kryją jej oczy

Data wydania: 2017-03-14
Tytuł oryginału: Behind Her Eyes
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Maciejka Mazan

Bez względu na wszystko nie zdradzaj zakończenia!

Nie ufaj tej książce...

Nie ufaj tej historii...

Nie ufaj sobie.

Tylko mąż i żona wiedzą, co się dzieje w ich małżeństwie. A jeśli nawet oni nie znają prawdy? David i Adele wydają się na parą idealną. Ceniony psychiatra i jego olśniewająco piękna, zapatrzona w niego żona budzą powszechny zachwyt. Ale dlaczego on zamyka ją w domu?

I dlaczego ona ukrywa przed nim nową przyjaciółkę? Louise, nowa sekretarka Davida daje się wciągnąć w orbitę tej dziwnej pary - z nią się przyjaźni, z nim romansuje. I coraz bardziej utwierdza się w przekonaniu, że w związku tych dwojga dzieje się coś bardzo złego. Ale Louise nie zdaje sobie sprawy z zasięgu tego zła ani z tego, jak daleko może się posunąć ktoś zakochany na śmierć i życie.

,,Co kryją jej oczy" to mroczny thriller, w którym napięcie rośnie powoli i nieubłaganie, aż do niespodziewanego zwrotu akcji, który stawia na głowie tę historię miłosnego trójkąta - a także sposób, w jaki patrzysz na świat.

Proza Pinborough tętni życiem i emocjami, które udzielają się czytelnikowi. Nie mogłem się oderwać.

Stephen King

Mroczna, wciągająca, z wystrzałowym zakończeniem. Sarah Pinborough stanie się waszą nową obsesją.

Harlan Coben

Mroczna i niepokojąca. Ta powieść zdominuje twoje życie.

Joe Hill

Sarah Pinborough to literacki kameleon o zdumiewającej sile sugestii i wdzięku. Może nawet złamać ci serce.

Neil Gaiman

W chwili, gdy wydaje ci się, że już wszystko rozumiesz, Pinborough stawia fabułę na głowie... Zakładam się o wszystko, że NIGDY nie odgadniesz zakończenia.

Sam Baker

Jeśli ta książka nie zostanie thrillerem roku, to nie ma sprawiedliwości.

Sarah Lotz

Mistrzowska narracja, która iskrzy się napięciem aż do eksplozji na koniec. Cudownie niepokojąca.

Angela Clarke

Najbardziej niepokojący thriller roku... Przeczytaj jak najszybciej, zanim ktoś zdradzi ci zakończenie.

John Connolly

Rozkosznie mroczna love story, a przy tym wstrząsająca, zabawna i emocjonująca. Witajcie w świecie Sarah Pinborough.

Sarah Langan

Współczesny trójkąt miłosny z tak wieloma zakrętami, że zaczniecie się zastanawiać, czy ta konkretna figura geometryczna ma więcej niż trzy wierzchołki. Mistrzostwo w żonglowaniu nastrojami i dowód, że każdy kij ma dwa końce. I to zakończenie, o rany! Najnowsza powieść Pinborough sprawiła, że zacząłem podawać w wątpliwość wszystko. A rozwiązanie zagadki przeraziło mnie bardziej niż początkowa niepewność. Uwielbiam ,,Co kryją jej oczy". To nowoczesny thriller o trójkącie miłosnym. Byłby z niego cholernie dobry film.

Josh Malerman

Sarah Pinborough - angielska pisarka, autorka bestsellerowych horrorów i thrillerów, m.in. książek z serii ,,Torchwood", scenarzystka. Pod pseudonimem Sarah Silverwood pisze powieści dla młodzieży.

Kup książkę Co kryją jej oczy

Opinie o książce - Co kryją jej oczy

Avatar użytkownika - megami91
megami91
Przeczytane:2017-08-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2017,

Elektryzująca lektura! Historia zaczyna się niepozornie i nieśpiesznie nabiera tempa. Główną bohaterką jest Luise, która samotnie wychowuje Adama. Były mąż co prawda uczestniczy w życiu swego syna, jednakże sam założył rodzinę i spodziewa się dziecka. Kobieta ma wrażenie, że wciąż tkwi w miejscu, toteż postanawia zatrudnić się w poradni psychiatrycznej, jako sekretarka. Tam poznaje Davida, który ją oczarowuje. Jak się okazuje, oboje spotkali się już wcześniej i między tym dwojgiem mocno zaiskrzyło. Relację komplikuje też fakt, że David ma żonę, Adele. Adele jest kobietą piękną, tajemniczą, kruchą... i niezmiernie interesującą. Od samego początku Luise jest nią zaintrygowana, a ich przypadkowe spotkanie staje się początkiem przyjaźni.

Z biegiem czasu Luise czuje się osaczona przez tę dziwną parę, bo jak można pogodzić romans z Davidem i przyjaźń z jego żoną? Ponadto sama wplątuje się w kłopoty małżeńskie tej dwójki, na jaw wychodzi też tajemnica sprzed lat. Czy możliwe jest, że któreś z nich popełniło przed laty morderstwo?

Czytelnik zostaje wplątany w sieć intryg. Mamy manipulatora, prowadzącego grę po swojemu, ale tak naprawdę autorka bawi się czytelnikiem. Wciągająca fabuła zaskakuje nie tylko biegiem wydarzeń, ale i interesującym wątkiem nadnaturalnym, jakim jest świadome śnienie. Mnie samej jedynie kilka razy w życiu udało się czegoś podobnego doświadczyć, (choć nigdy z tzw. opuszczeniem ciała), ale bohaterowie przeżywają to sto razy bardziej intensywnie. A co z tego może wyniknąć? Sami się przekonajcie! Tylko nie obiecuję, że w nocy nie będziecie się bali zasnąć...

Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:2018-06-11, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2018,

Mnie wciągnęła ona w 100%, a jej zakończenie wbiło w fotel! Do dzisiaj nie wierze w to, jak niespodziewanie się ona zakończyła!
Od pierwszych stron nie wiedziałam, jak zakończy się ta historia. Książkę czyta się bardzo szybko i ciężko się od niej oderwać. Zakończenie? Nigdy się go nie domyślacie! Mimo odrobiny elementów niemożliwych i fikcji to i tak ta pozycja bardzo mi się podobała!

Rozczarowująca książka. Miało być niesamowicie mroczno, wciągająco, miał być thriller, który zmieni moje postrzeganie świata a napięcie miało sięgać zenitu. Cóż…nic takiego się nie wydarzyło.

Historia sama w sobie może i brutalna ale nie ma w niej nic odkrywczego, nic o czym bym wcześniej nie czytała, czego bym nie oglądała czy o czym bym nie słyszała. Książkę odbierałam jako zwykłą powieść obyczajową z tajemnicą, sekretem, który od początku rzuca się w oczy i widać, że jest nie halo.
To opowieść o trójkącie miłosnym: przystojny choć trochę bezpłciowy mąż, piękna i perfekcyjna żona i ta trzecia – kochanka męża i przyjaciółka żony w jednym. I im więcej wiemy, im bardziej poznajemy bohaterów i zagłębiamy się w ich historię, tym bardziej wszystko robi się poplątane, pomieszane i pogmatwane, nie wiadomo w co wierzyć i komu wierzyć a w głowie czytelnika kłębi się mnóstwo pytań i wątpliwości.

I dopóki historia dotyczy trojga ludzi jest zjadliwa – w miarę wiarygodni bohaterowie, problemy małżeńskie, toksyczna miłość, tajemnica z przeszłości, szantaż, manipulacja i uzależnienie od drugiego człowieka. Czyta się dość dobrze, jak dla mnie szału nie było, nie porwało mnie, nie wciągnęło mnie jakoś namiętnie ale było ok.
Jednak w pewnym momencie zaczyna robić się dziwnie. Autorka chciała być strasznie oryginalna i walnęła zakończeniem, którego kompletnie się nie spodziewałam. Było tak głupie i żenujące, że moja niewielka sympatia do tej książki rozsypała się w drobny mak. Nie kupuję takiego zakończenia kompletnie i nie wiem czemu ono miało służyć – chyba udziwnieniu już i tak dziwnej książki.

Od thrillera spodziewam się, że będzie mroczno, niepokojąco, napięcie będzie trzymać do samego końca a atmosfera będzie lepka i gęsta jak smoła (tak w dużym skrócie). Tutaj tego nie dostałam. Było to średnie czytadło z obiecującymi hasłami na okładce. Ale cóż, dobra książka obroni się sama, kiepska potrzebuje chwytliwych haseł i znanych nazwisk (na które tez się złapałam).
„Co kryją jej oczy” nie spełniła moich oczekiwań ale mnóstwo pozytywnych opinii wskazuje, że książka się podoba. Ja ani nie polecam, ani nie odradzam, każdy niech sam decyduje czy czytać czy sobie darować :)

Avatar użytkownika - livingbooksx
livingbooksx
Przeczytane:2017-05-04, Ocena: 6, Przeczytałam,
David to szanowany, doceniany i dobrze zarabiający psychiatra. Jego żona Adele jest przykładem piękna, kobiecości i miłości. Jakże obraz człowieka może być mylny... Delikatny wygląd to jedynie pozór, który Adele wmawia społeczeństwu. Jej tragiczne dzieciństwo i dramatyczny pożar domu w dzieciństwie silnie wpłynęły na jej psychikę, przez co teraz, w dorosłym życiu zmaga się z poważnymi problemami o podłożu psychicznym. Masa tabletek, zamykanie w domu, ukrywanie telefonów i kluczy, stała kontrola... David za wszelką cenę stara się chronić swoją żonę. Czy jednak na pewno o to chodzi? Jakie naprawdę problemy ma Adele? A jeśli to wszystko to jedna, wielka pomyłka? Na domiar złego, w życiu Davida pojawia się sekretarka, która zauroczyła go swoją normalnością i niewinnością. A jeśli życie tych ludzi to z góry ułożony plan? Nic nie może być pewne... Nikomu nie można ufać. "Co kryją jej oczy" to książka, która całkowicie zawładnęła moim umysłem. Od samego początku dałam się wciągnąć w niezwykłą intrygę, która stopniowo rozwijała się między bohaterami. Przypadki powielały się, tajemnica goniła tajemnicę, a sekrety z przeszłości Adele stawały się coraz ważniejsze w całej fabule. Z niecierpliwością pochłaniałam kolejne strony, snułam swoje domysły, starałam się rozwiązań tajemnice zanim zostaną mi one przedstawione... Zostałam wciągnięta w zawikłany świat, który rządzi się swoimi prawami. To, co zostałam w książce wielokrotnie mnie zaskoczyło i zszokowało, ale w życiu nie spodziewałabym się takiego obrotu akcji. Zakończenie mnie zamurowało. Dosłownie. Autorka zaserwowała mi porządnego kopniaka, a ja do tej pory nie mogę wyjść z szoku i niedowierzania. To jedna z najbardziej wciągających i emocjonalnych książek, jakie ostatnio czytałam. Jestem oczarowana i pochłonięta. Bohaterowie występujący w książce są wielowymiarowi, potrafią zmienić się diametralnie i snuć swoje własne plany. Ich charaktery są niezwykle silnie zarysowane, a postaci nie przedstawiają się płasko. Wykreowany świat jest wspaniały, pełny tajemnic, planów, zawiłych intryg i niespodziewanych zwrotów akcji. Klimat panujący w książce od samego początku mnie zauroczył, uwielbiam takie scenerie i strony pełne tajemnic i emocji. Dostałam ich porządną dawkę, która zaskoczyła mnie i wciągnęła aż do końca. Szacunek, książka jest rewelacyjna! "Co kryją jej oczy" to książka, która na długo pozostanie w moich myślach i nie wykluczam możliwości, iż przeczytam ją jeszcze raz, dokładnie analizując. Autorka w umiejętny sposób przeplatała tu jawę ze snem, co miało w całej historii bardzo duże znaczenie. Oprócz tego, dla lepszego efektu i silniejszego odczucia akcji, rozdziały zostały podzielone na dwie perspektywy - Adele oraz Louise. Dzięki temu mamy możliwość obserwować fabułę z dwóch różnych stron, poznajemy przy tym również tajemnicę obu kobiet. W książce znaleźć możemy również rozdziały zatytułowane "wcześniej", czyli życie żony Davida sprzed kilku lat, które zaważyło na teraźniejszych losach trójki, a właściwie czwórki bohaterów. Podziwiam autorkę za stworzenie tak rewelacyjnego działa. Potrzebuję więcej.
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2017-04-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2017, Mam,
David i Adele - wydawałoby się idealne małżeństwo, stanowią idyllę z zewnątrz, a w czterech ścianach... On - ceniony psychiatra specjalizujący się w uzależnieniach i obsesjach, kontrolujący i zamykający w domu żonę. Ona - piękna kobieta ukrywająca przed mężem nową przyjaciółkę. I Luise - samotna matka, niedawno zatrudniona na pół etatu jako sekretarka Davida, z którym romansuje, a zarazem jest przyjaciółką Adele. Ale czy rzeczywiście przyjaciółką? Życie Luise choć i tak niełatwe, komplikuje się jeszcze bardziej. Kobieta zaczyna dostrzegać w Davidzie coraz więcej niepokojących zachowań. Chcąc nie chcąc, zostaje wciągnięta w wir dziwnych zdarzeń małżeństwa. Tak się zaplątuje w tę znajomość, że chce wiedzieć o nich wszystko. Co się stanie, gdy na jaw zaczną wychodzić tajemnice? Do czego doprowadzi lawirowanie Luise pomiędzy Davidem a Adele? Tego musicie dowiedzieć się sami. "Nagle odechciewa mi się tu być. Kiepska decyzja. Wyobrażałam sobie, że ich życie to idylla, ale teraz, zobaczywszy ten piękny dom, nie zazdroszczę im. Nie zazdroszczę nawet Adele, takiej pięknej i eleganckiej. Szczerze. Jej dom wygląda jak złota klatka. Czym Adele wypełnia sobie dni? Moje przypominają kierat, ale przynajmniej mam co robić." Temat zdrady może i nie odkrywczy, ale przedstawiony w sposób ciekawy, inny. Autorka stopniowo wprowadza nas w tę zagmatwaną historię. A gdy już zaczniemy czytać, trudno przestać nie poznawszy finału. A samo zakończenie jest co prawda nieprzewidywalne i szokujące, ale i nieprawdopodobne. Moim zdaniem jest najsłabszym punktem w całej powieści. Niby to thriller psychologiczny, a tu takie fantastyczne elementy. Nie spotkałam się w książkach ze świadomym snem i opuszczaniem ciała podczas snu. Dlatego ode mnie plus dla autorki za coś nowego, ale zupełnie ten wątek nie pasował mi w tej całej historii. Trochę dziwne i naciągane to wszystko było. Poza tym jednym wątkiem, jest naprawdę dobrze. Napięcie, groza, tajemniczy klimat, emocje - nie opuszczają do samego końca. Obsesja na punkcie drugiej osoby, która narasta, aby dać swoje ujście, manipulacja, intrygi, matactwa, kłamstwa, sekrety, niedopowiedzenia, zdrada, samotność, koszmary senne, świadomy sen, uzależnienie od narkotyków i alkoholu - to wszystko tworzy niezwykle wciągającą fabułę. "Drogi prawdziwej miłości nigdy nie są proste. Wiem o tym lepiej od innych. Ale i tak wierzę w nią, naprawdę, mimo wszystko. Czasem prawdziwa miłość potrzebuje pomocy. A ja zawsze potrafię ją zapewnić." Sarah Pinborough pokazuje meandry ludzkiego umysłu oraz to, do czego zdolny jest człowiek, by tylko osiągnąć swój zamierzony cel. W trakcie lektury nasuwa się mnóstwo pytań. Do czego jesteśmy w stanie posunąć się w imię miłości? Czy można poznać kogoś do końca? Często wydaje się nam, że doskonale znamy kogoś nam bliskiego. Ale czy na pewno? Gwarantuję Wam, że po przeczytaniu tej książki, wcale nie będziecie już tego tacy pewni. Szukałam wyjaśnień tego wszystkiego, dociekałam prawdy, snułam własne domysły. Nie na wszystkie pytania udało mi się znaleźć odpowiedzi. Czy to było zamierzonym celem autorki? Być może. "Tajemnice, tajemnice, tajemnice. Ludzie są ich pełni po brzegi, trzeba się im tylko uważnie przyjrzeć." Zastosowano narrację pierwszoosobową, dzięki czemu możemy wejść do głowy każdej z postaci i poznać jej myśli. A co do samych postaci, zostali nakreśleni idealnie - zarówno pod względem wyglądu, jak od strony emocjonalnej i psychologicznej. David, mimo iż potrafi słuchać innych, bo zawód tego od niego wymaga, nie umie mówić o sobie samym, a może nie chce, bo coś ukrywa? Adele ukazana jako wariatka, socjopatka i psychopatka budzi spore emocje. Na jej przykładzie widzimy do czego może posunąć się ktoś szaleńczo zakochany. Na uwagę zasługuje również świetna szata graficzna książki. Hipnotyzuje, zaciekawia i sprawia, że nie sposób przejść obok niej obojętnie. "Co kryją jej oczy" to powieść o dziwnym miłosnym trójkącie, o grze pozorów, podszyta licznymi tajemnicami i oszustwami. To intrygujący thriller psychologiczny, który mocno namieszał mi w głowie. I mimo zakończenia, w które ciężko uwierzyć, jestem pod wielkim wrażeniem tej historii. Warto przekonać się co kryją jej oczy.
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2017-04-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
,,Co kryją jej oczy to mroczna, wciągająca książka z zaskakującym zakończeniem. Sarah Pinborough stanie się waszą nową obsesją. - Harlan Coben" Tylko czy na pewno...? Sprawdźcie... http://magicznyswiatksiazki.pl/co-kryja-jej-oczy-sarah-pinborough/
Avatar użytkownika - Puchatka
Puchatka
Przeczytane:2017-03-16, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Wiecie, jak bardzo mnie korciło, żeby zacząć czytać tę historię od końca? Okropnie, chociaż nigdy tego nie robię i pomimo świadomości, że popsułabym sobie całą zabawę. Powstrzymałam się jednak i nie ruszyłam od razu w stronę ostatnich rozdziałów, ale wytrwale śledziłam rozwój sytuacji i wyciągałam z lektury mniej lub bardziej trafne wnioski. To było wspaniałe doświadczenie, a i tak nie udało mi się przewidzieć zakończenia. I chyba to było najlepsze. Faktycznie nie należy ufać tej książce, a podejrzenia mnożą się z zawrotną prędkością. Mnie ta historia dostarczyła porządnej rozrywki - jest ciekawa, przyjemnie skomponowana (naprzemienna narracja pierwszoosobowa w wykonaniu Louise i Adele uzupełniona została o historię z WTEDY, którą podaje nam narrator wszechwiedzący). Początek tej historii jest nudny - no, może nie sam wstęp do opowieści, bo już tutaj dostajemy porządny trop, który można by podjąć, ale potem jest słodko-gorzko w romantycznym klimacie, co pozwala sądzić, że historia opiera się o wielkie pierdu-pierdu. Na szczęście tak nie jest, bo im dalej w treść, tym robi się ciekawiej. Niby wiemy więcej, a jednak odnosimy wrażenie, że nie mamy pojęcia, o co w tym wszystkim chodzi. Niby staramy się do czegoś dojść, a jednak chwilę później porzucamy podjęty trop, który okazuje się fałszywy. Świetnie się bawiłam, zakończenia nie przewidziałam, książkę przeczytałam w dwa wieczory i tego czasu na pewno nie mogę uznać za stracony. Dawno nie stoczyłam takiej wewnętrznej walki z tekstem. Można uznać, że zakończenie jest nieco przekombinowane (zależy, z której strony na nie spojrzymy), ale kiedy zastanawiam się teraz nad faktami, tropami i śladami, mogę stwierdzić, że to ma sens, bo że zaskakuje - wiadomo. Spodziewajcie się niespodziewanego :)
Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2017-03-06, Ocena: 6, Przeczytałam,
"Tajemnice, tajemnice, tajemnice. Ludzie są ich pełni po brzegi, trzeba się im tylko uważnie przyjrzeć." Wyjątkowo porywający thriller, napisany bardzo pomysłowo, zwodniczo, ze świetnym pazurem, godnym podziwu polotem i zrozumieniem złych podszeptów natury człowieka. Wnikając w opisywany świat za nic nie chcemy z niego wychodzić, odrywać się od stron książki, dopóki nie skończy się ta pasjonująca i nietuzinkowa przygoda, zaś jej echa długo jeszcze wybrzmiewają w nas. Pochłania kolorytem budowania mocnej atmosfery grozy, dostarcza ogromnej dawki napięcia, niesamowicie gra na emocjach. Doskonała porcja rozrywki. Intrygująca fabuła wymyka się tradycyjnym perspektywom postrzegania świata, nakłania do poddawania w wątpliwość rządzące nim prawa. Do czego jesteśmy w stanie posunąć się w imię miłości? Ile oddać z siebie samego? Jakie czyny i szaleństwa mogą wówczas nami rządzić? Czy możemy poznać kogoś do końca? Louise, samotna matka, wychowująca sześcioletniego syna, pracuje jako sekretarka psychiatry specjalizującego się w uzależnieniach i obsesjach. Odnoszący sukcesy David, szef Louise, wraz z olśniewająco piękną żoną Adele, wydają się wieść wspaniałe i szczęśliwe życie. Jednak Louise dostrzega w nim coraz więcej niepokojących incydentów i złowróżbnych symptomów. Kobieta zostaje wciągnięta w wir osobliwych i niespokojnych zdarzeń dziejących się wokół tajemniczej pary. Sama też zaczyna odgrywać w nim znaczącą rolę, angażuje się w coś, w co niewątpliwie nie powinna, jednak nie potrafi oprzeć się silnym pokusom, w tym także zaspokojenia nękającej ciekawości, co tak naprawdę dzieje się w małżeństwie szefa. Kreatywność autorki zachwyca, sprytnie splata skomplikowaną sieć intryg, która mrozi krew w żyłach, wielokrotnie zaskakuje scenariuszem zdarzeń, silnie pobudza wyobraźnię czytelnika. Obserwujemy jak pozorne dobro, które jest tak skażone i przesiąknięte złem, że już bardziej nie można, pochłania ogromną ilość kłamstw, oszustw, matactw, a przy tym pozostaje trudne do uchwycenia i zdemaskowania. Zakończenie powieści to prawdziwa perełka, jakże mocno nieprzewidywalne ostateczne rozstrzygnięcie losów głównych bohaterów. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej historii, podejrzewam, że długo nie natrafię na thriller, który będzie w stanie dorównać tak wciągającej opowieści. Nic, tylko czytać, delektować się intrygą, snuć przypuszczenia, szukać wyjaśnień i dociekać prawdy. Zdecydowanie warto przekonać się, "co kryją jej oczy", dusza, osobowość, przeszłość, dowiedzieć się dlaczego zakończenie jest tak mocno fascynujące i satysfakcjonujące. Rewelacyjna powieść, wyśmienita uczta czytelnicza, gwarantującą niezwykłe przeżycia z mega dreszczykiem. bookendorfina.pl

Jest to niewątpliwie thriller ale z elementami horroru fantasy. Nie wszystko jest tam realne, nie zmienia to jednak faktu, że jest dla nas przerażające. Niby z pozoru banalna historia, małżeństwo i ta trzecia. Jednak z każdym rozdziałem coraz bardziej przekonujemy się, że nic w tym z banału. Poznawanie przeszłości tej pary otwiera nam oczy na całe zło jakie się wydarzyło. Książka zaskakuje i wciąga. Chcemy wiedzieć co wydarzyło się naprawdę, kto jest w tym trójkącie zły. Pozycja wzbudzająca emocje, strach i zaskoczenie. Sama nie wiem kiedy dotarłam do ostatniej strony i pomyślałam... ale jak??? Jeśli lubicie rzeczy nieoczywiste, być może tylko z pozoru niemożliwe to zapraszam do lektury.

Avatar użytkownika - Sebastian34
Sebastian34
Przeczytane:2020-10-11, Ocena: 6, Przeczytałem,

Wybitna książka, którą mogę z czystym sercem polecić każdemu.

Avatar użytkownika - atanazja20
atanazja20
Przeczytane:2019-07-31, Ocena: 1, Przeczytałam, Thriller, 12 książek 2019,

Mocna 1 gwiazdka , książkę opisałabym jako tanie fantasy - romansidło. Bardzo wynudziła mnie ta książka, mam zwyczaj czytać do końca to co zacznę. Dałam jej szansę jednak nie powaliła mnie na kolana. W połowie książki zaczełam domyślać się zakończenia. Żadnego dreszczyku emocji ,  strata czasu.

David i Adele małżeństwo z przeszłościa  i słodka Louise uwikłana w trójąt . To główni bohaterowie którzy toczą grę o "miłość"  i szczęście. Historia jest nieangażująca i przewidywalna,  a bohaterowie  sztuczni . Nie polecam

Avatar użytkownika - szpachela
szpachela
Przeczytane:2017-10-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2017, Moja biblioteczka,

Okładkowe obietnice zostały spełnione. Zwroty akcji i przedstawianie wydarzeń z punktu widzenia różnych bohaterów ciągle mąciły mi w głowie. Do końca nie domyśliłam się zakończenia, które było zupełne inne od jakichkolwiek moich wcześniejszych przewidywań. Powieść zgrabnie łączy thriller z wątkiem paranormalnym. Wciąga i trzyma w napięciu do samego końca.

Avatar użytkownika - zksiazkawreku
zksiazkawreku
Przeczytane:2017-09-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Sięgnęłam po tę książkę z powodu wielu pozytywnych recenzji, które skutecznie mnie zachęciły do zapoznania się z tą pozycją. Chyba nie spodziewałam się aż tak dobrej książki, która rozwali mnie na łopatki!

Adele i David to małżeństwo z pozoru idealne. On jest cenionym psychiatrą, a ona piękną i olśniewając żoną, która nie widzi poza nim świata. Jednak jaki jest powód zamykania jej w domu? I dlaczego ona ukrywa przed mężem swoją przyjaciółkę? Louise jest nową sekretarką Davida. Nawet sama nie wie kiedy daje się wciągnąć w chorą orbitę tej dziwnej pary - z Adelę się przyjaźni, a z jej mężem romansuje. Z dnia na dzień coraz bardziej się przekonuje, że w związku tych dwojga dzieje się coś złego. Jednak Louise nie wie, jaki zasięg ma to zło, ani jak daleko może się posunąć osoba zakochana na śmierć i życie.

„Co kryją jej oczy” to mroczny i bardzo wciągający thriller, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Książka jest pełna niespodziewanych zwrotów akcji, które aż wręcz przyprawiają o ból głowy. Wraz z bohaterami uczestniczymy w toksycznej grze, na przemian im współczujemy i nie lubimy. Autorka wciąga nas w bardzo dobrą intrygę, w której chętnie bierzemy udział.

W książce tej nic nie jest czarne i białe. Autorka za pomocą zachowań bohaterów mąci nam w głowie - do samego końca nie wiemy, kto jest dobry, a kto zły. Na początku współczujemy biednej Adeli, krytykujemy jej męża i Louise. Później, za pomocą nieoczekiwanych zwrotów akcji i błędnym wskazówkom wysyłanym przez autorkę, zmieniamy swój stosunek do bohaterów. To jest naprawdę genialne! Żadnemu bohaterowi nie możemy ufać, żadnego nie powinniśmy lubić, bo to jest dla nas zgubne.

Ta książka to jedno wielkie wow! Nie tylko ze względu niezwykle oryginalnej i wciągającej fabuły oraz doskonale wykreowanych bohaterów, ale także sposobu jej napisania. Pozycja jest pełna emocji, a dodatkowo możemy zajrzeć wgłąb umysłów bohaterów i przekonać się, jak cienka jest granica między piękną i zdrową miłością, a miłością obsesyjną.

Podsumowując, „Co kryją jej oczy” to książka nietuzinkowa i zdecydowanie niejednoznaczna. Jest to pozycja pełna emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Autorka zabiera nas w świat intryg i niedomówień, a sama wysyła nam sprzeczne sygnały, dzięki czemu powieść zmusza nas do myślenia. Zdecydowanie polecam!

13 minut. Audiobook
Sarah Pinborough0
Okładka ksiązki - 13 minut. Audiobook

Byłam martwa przez 13 minut... teraz chcę wiedzieć, dlaczego. Nie pamiętam, jak trafiłam do lodowatej rzeki, ale wiem jedno: to nie był wypadek. Podobno...

13 minut
Sarah Pinborough0
Okładka ksiązki - 13 minut

Byłam martwa przez 13 minut… teraz chcę wiedzieć, dlaczego.Nie pamiętam, jak trafiłam do lodowatej rzeki, ale wiem jedno: to nie był wypadek.Podobno...

Człowiek w drodze
Alfred Sosgórnik