Quantcast

Co ma być, to będzie

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2022-06-08
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788327678829
Liczba stron: 592
Tytuł oryginału: Any Way the Wind Blows

Tom 3 cyklu Simon Snow

Ocena: 5 (2 głosów)

W Nie poddawaj się Simon Snow i jego przyjaciele zrozumieli, że ich wiedza o świecie może być błędna. W Zbłąkanym synu zastanawiali się, czy błędne nie jest to, co wiedzą o sobie.

W Co ma być, to będzie Simon, Baz, Penelope i Agatha muszą zdecydować, jak ma wyglądać ich dalsze życie.

Simon powinien rozważyć, czy nadal chce należeć do Świata Magów - a jeśli nie, jak to wpłynie na jego relacje z Bazem. Tymczasem Baz jest rozdarty między dwoma rodzinnymi kryzysami i nie ma nawet czasu podzielić się z kimkolwiek swoją nowo zdobytą wiedzą o wampirach. Penelope bardzo chciałaby pomóc, ale ukradkiem przemyciła z Ameryki do Londynu Normalsa i teraz nie wie, co z nim zrobić. A Agatha? Cóż, Agatha Wellbelove ma już po prostu dość.

 

W Co ma być, to będzie cała paczka wraca do Anglii, do Watford i do swoich rodzin, by przeżyć najdłuższą i jak dotąd najbardziej wyczerpującą emocjonalnie przygodę.

 

Ta książka to finał. Odkrywa tajemnice, udziela odpowiedzi na nurtujące pytania i rozprawia się z upiorami przeszłości. Mówi o katharsis i uldze, jaką daje zamknięcie pewnego rozdziału. A także o tym, że czasem lepiej odciąć się od traum i triumfów, które próbują nas zdefiniować.

Tagi:

Kup książkę Co ma być, to będzie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Co ma być, to będzie

Przed Simonem, Bazem, Penelope i Agathą kolejne niełatwe wyzwania.
Simon nie może się zdecydować czy nadal chce należeć do Świata Magów, czy jednak nie. Od tej decyzji wiele zależy, również jego relacje z Bazem. Nie ułatwia tego fakt, że chwilowo jest pozbawiony magii, a na dodatek ma smocze skrzydła i ogon. Jaką decyzję podejmie?
Baz również nie ma łatwo. Zdobył wiedzę na temat wampirów, jednak nie ma, jak i kiedy podzielić się nią z innymi. Jego związek możliwe, że nie jest tak trwały, jakby tego chciał. Rodzina ma przed nim tajemnice, które zamierza odkryć, tym bardziej jak znika pewien lokator. O co w tym wszystkim chodzi?
Również Penelope wpada w niemałe kłopoty. Łamie magiczne prawo przy macając z Ameryki Normalsa.
Przed przyjaciółmi niełatwy czas, pełen zaskakujących zdarzeń, trudnych decyzji, od których wiele zależy. Czy dadzą sobie radę? Jak potoczą się dalsze losy Simona, Baza, Penelope i Agathy?

To trzeci, ostatni tom z serii, którą Amelka bardzo polubiła. Jaki się okazał? Według córki tak samo świetny, jak dwa pierwsze. To historia o przyjaźni, odnajdywaniu własnej drogi w życiu, problemach, tajemnicach, miłości. Pełna przygód, czarodziei, smoków, wampirów i innych magicznych stworzeń. Książkę czyta się dość szybko, akcja jest sprawnie poprowadzona z ciekawymi zwrotami.

Bohaterowie dorośli, zmienili się, jednak pozostają ciekawi, różnorodni, momentami dość zabawni, czasami zaskakujący. Książkę czytamy z wielu perspektyw, więc tak naprawdę jest wielu głównych bohaterów. Córka pozostała wierna Bazowi i nadal on jest jej ulubionym bohaterem.

Według córki książka jest świetna i z przyjemnością poleca całą serię o magicznych przygodach Simona, Baza, Penelope i Agathy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Link do opinii
Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2022-10-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2022,
Inne książki autora
Eleanor and Park
Rainbow Rowell0
Okładka ksiązki - Eleanor and Park

"Bono met his wife in high school," Park says. "So did Jerry Lee Lewis," Eleanor answers. "I’m not kidding," he says. "You should be," she says,...

Eleonora i Park
Rainbow Rowell0
Okładka ksiązki - Eleonora i Park

Eleonora i Park to kolejna wyśmienita książka Rowell Rainbow, która tym razem zdecydowała się przedstawić nam losy oryginalnej pary - miedzianowłosej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy