Co ma kura z jaszczura? Wielka księga ewolucji

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2018-10-11
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-8118-015-3
Tłumaczenie: Agnieszka Liszka-Drążkiewicz
Ilustracje: Román García Mora

Pocieszne wombaty były wielkie jak nosorożce, hipopotamy i wieloryby mają tego samego pradziadka, a rekiny prawie wcale nie różnią się od swoich przodków żyjących miliony lat temu.

Tak, tak, to wszystko prawda (choć może trudno w to uwierzyć). Jakie jeszcze sekrety skrywa historia ewolucji?

Kup książkę Co ma kura z jaszczura? Wielka księga ewolucji

Avatar użytkownika - CzytajacaMama
CzytajacaMama
Wielka księga ewolucji dla dzieci Historia ewolucji kryje wiele zaskakujących tajemnic. Niektóre z nich są tak nieprawdopodobne, że trudno w nie uwierzyć. Czy to możliwe, że nasza zwyczajna, swojska kura miała wśród przodków… najgroźniejszego spośród dinozaurów? Albo że zabawny leniwiec mierzył niegdyś sześć metrów wzrostu i był nazywany „wielką bestią”? A pradziadek słodkiego wombata osiągał rozmiary sporego nosorożca? Okazuje się, że tak, to całkiem prawdopodobne. Co ma kura z jaszczura to książka napisana przez trzy pracownice Muzealnego Stowarzyszenia Dydaktycznego w Mediolanie – Christinę M. Banfi, Christinę Peraboni i Ritę Mabel Schiavo. Autorki pokazują, że paleontologia to intrygująca dziedzina nauki, która przynosi wiele niesamowitych faktów, a ich odkrywanie to naprawdę świetna zabawa. Książka jest adresowana do dzieci z kategorii wiekowej 7+, ale przedszkolaki zafascynowane dinozaurami z pewnością też dadzą radę zrozumieć większość informacji. Autorki piszą o ewolucji w bardzo prosty sposób, posługują się niezbyt skomplikowanym językiem, a teksty są krótkie, zwięzłe i opatrzone wieloma ilustracjami. Na samym początku znajdujemy wyjaśnienie, czym są paleontologia i ewolucja oraz skąd wzięła się tak duża różnorodność żyjących na ziemi gatunków zwierząt. Następnie autorki przechodzą do konkretów, podając ...

Opinie o książce - Co ma kura z jaszczura? Wielka księga ewolucji

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2018-11-20, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

No właśnie... Co ma kura z jaszczura? Jesteście ciekawi? :D
To zajrzyjcie o tutaj, a być może poznacie odpowiedź na to pytanie ^_^

Sekret Heleny
Lucinda Riley;