Co mi dolega? Poradnik skutecznego leczenia dietą

Zaczęło się od choroby córki. Na mocną wysypkę nie pomagały leki. Lekarze bezradnie rozkładali ręce i mówili, że to „taka uroda”. Bożena Kropka – prekursorka diety bezglutenowej, ceniona specjalistka od spraw leczenia żywieniem wzięła sprawy w swoje ręce. Teraz do jej gabinetu przyjeżdżają setki chorych z całej Polski.

Jeśli dokuczają ci bóle głowy, zmęczenie, problemy skórne, drażliwość, problemy z trawieniem, ta książka jest dla ciebie! Dzięki niej nauczysz się interpretować pierwsze niepokojące symptomy. Bożena Kropka podpowiada, o jakie badania poprosić w gabinecie lekarskim.

Autorka patrzy na pacjenta całościowo. Wyjaśnia, że 80% chorób wynika ze złej diety. Wskazuje, dlaczego jelita mają wpływ na nasz nastrój oraz jakie są źródła alergii i nietolerancji pokarmowych. Czy to możliwe, że zwykły jogurt owocowy może mieć związek z przewlekłym zapaleniem zatok?

Informacje dodatkowe o Co mi dolega? Poradnik skutecznego leczenia dietą:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016-09-14
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-240-4127-5

Kup książkę Co mi dolega? Poradnik skutecznego leczenia dietą

Co mi dolega? Poradnik skutecznego leczenia dietą - opinie o książce

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2016-12-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,

Jesteś tym, co jesz - te popularne słowa nabierają z każdym rokiem coraz większego znaczenia w naszym życiu,  gdyż co tu dużo mówić, odżywiamy się coraz gorzej... Chemiczne jedzenie, przetwarzane produkty, odżywanie się w pośpiechu... - wszystko to sprawia, że chorujemy, cierpimy, zmagamy się z tzw. chorobami cywilizacyjnymi. Na szczęście nigdy nie jest za późno na zmianę naszych nawyków żywieniowych, tak byśmy wyzbyli się dręczących nas schorzeń i mogli powrócić do pełni formy i zdrowia. Z pewnością pomoże nam w tym lektura książki pt. "Co mi dolega? Poradnik skutecznego leczenia dietą", której to autorką jest Pani Bożena Kropka.

Autorka tej książki jest niezwykle cenionym, popularnym i doświadczonym dietetykiem, który od lat pomaga ludziom w ich walce o zdrowie, lepszą formę i dobre samopoczucie. Tą publikacją stara się  ona przełożyć ową wiedzę i umiejętności na język literatury, tak by jej cenne rady, wskazówki i pomoc, mogły dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. I tak oto znajdziemy tu informacje na temat budowy, funkcjonowania i wpływu układu pokarmowego na stan naszego całego zdrowia, następnie poznamy wszystkie możliwe dolegliwości związane ze złym funkcjonowaniem naszych jelit, powodowanych najczęściej niewłaściwym odżywaniem się, kolejno uzyskamy wiedzę na temat najczęstszych i najbardziej powszechnych objawów danych schorzeń i chorób, a co za tym idzie także i listę niezbędnych badań w celu ich potwierdzenia, wreszcie dowiemy się jak oczyścić nasz organizm, przywrócić mu prawidłową pracę, pokonać raz na zawsze alergię pokarmową. Całość dopełniają zaś liczne i bardzo interesujące dodatki, m.in. w postaci przepisów kulinarnych, gotowych jadłospisów, czy też niezwykle ciekawego dzienniczka autodiagnozy, który pomoże nam odkryć to, na co chorujemy.

Pod względem merytorycznym książka ta została podzielona na kilka głównych rozdziałów, które to w bardzo przystępny, czytelny i zachęcający sposób, wprowadzają nas w świat prawidłowego odżywania i leczenia dietą. Rozdziały te poświęcone są kolejno: zaznajomieniu nas z funkcjonowaniem układu pokarmowego i odpornościowego, poznaniem najczęstszych nietolerancji pokarmowych i metod walczenia z nimi, wpływowi otyłości na stan naszego zdrowia, zasadom prawidłowego odżywania, badaniom i skutecznym metodami diagnoz najczęściej występujących przypadłości, programowi wyjścia z alergii z pomocą tzw. "Sześciu kroków wyjścia", czy też wreszcie wpływowi  naszej psychiki na to, jakim zdrowiem się cieszymy. Każdy z tych działów jest podany w bardzo intrygujący, ale też i prosty sposób, tak byśmy nie mieli żadnych kłopotów z przyswojeniem i zrozumieniem tego cennego i pouczającego materiału. I przyznam szczerze, że tak cennej i wielkiej skarbnicy wiedzy  na temat odzywania się, nie spotkałam nigdy dotąd w swoim życiu!

Migreny, chroniczne zmęczenie, problemy skórne, drażliwość, kłopoty trawienne... - to choroby cywilizacyjne naszych czasów, z którymi to w większym lub mniejszym stopniu, zmaga się każdy z nas. Ta książka wspiera nas w walce z tymi przypadłościami, pozwalając nie tylko na rozpoznanie problemu, ale także na skuteczne jego wyeliminowanie. Oczywiście, nie wszystko da się wyleczyć dietą, i czasami bez pomocy farmakologii się nie obejdzie, ale w znacznej większości przypadków jest to jak najbardziej  możliwe, i książka ta nas w tym utwierdza. Otóż Pani Bożena Kropka pomaga nam odkryć nasze największe problemy, a następnie ułożyć naszą dietę i jadłospis w taki sposób, byśmy z każdym kolejnym dniem jej trwania czuli się lepiej i zdrowiej. Naturalnie, nie wszystko dzieje się z dnia na dzień, ale jak przekonuje nas tu autorka, pozytywne efekty nadejdą szybciej, niż może nam się to wydawać. I najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie trzeba dokonywać tu wielkiej i bolesnej rewolucji, ot wystarczy po prostu wyeliminować niektóre produkty z naszego jadłospisu, inne przygotowywać w odmienny sposób, a jeszcze inne uczynić częstszym bywalcem na naszym  stole. Prawda, że to nie jest wcale takie trudne...:)?

Każdy z zawartych tu rozdziałów jest niezwykle ciekawy, intrygujący, zajmujący naszą uwagę. Oczywiście, w zależności od tego, z jakimi problemami zdrowotnymi się borykamy, niektóre z nich będą nas interesować w większym, inne zaś  w mniejszym stopniu. Niemniej konstrukcja tego poradnika, styl jego narracji i język jakim posługuje się tu Pani Bożena sprawiają, że czyta się tę książkę z wielką ciekawością od pierwszej do ostatniej strony. Moją szczególną uwagę przykuł tu natomiast rozdział pt. "Od zdrowia dzieli nas tylko sześć kroków", poświęcony programowi wychodzenia z alergii pokarmowej. I jak wskazuje na to sam tytuł, obejmuje on sześć podstawowych etapów, które to pozwolą nam cieszyć się pełnią zdrowia. Odnoszą się one kolejno do oczyszczenia i regeneracji naszych jelit, likwidacji przyczyn występowania alergii, profilaktyki przeciwastmatycznej, kolejno detoksykacji organizmu, następnie nabywania tolerancji na pokarmy szkodliwe, wreszcie do utrzymania efektów leczniczych tego procesu. I choć przeprowadzenie tej terapii nie jest najprostsze i najprzyjemniejsze, to jego spektakularne efekty są warte tych poświeceń, gdyż wszakże chodzi tu o nasze zdrowie i nasze życie. Równie wielkie zainteresowanie wzbudziły we mnie zawarte tu przepisy kulinarne i jadłospis na cały tydzień, który to pozwala odżywiać się inaczej, lepiej, zdrowiej, a przy tym wcale nie mniej smacznie, niż dotychczas:)

Wielką siłą tej książki jest jej przejrzysty i czytelny układ, za co należą się duże słowa uznania pod adresem Wydawnictwa Znak. Mam tu na myśli zarówno układ tekstu, tabel, grafik, wykresów itd.., ale także i świetnej jakości papier, druk, kolory. Dzięki temu książkę tę czyta się z wielką przyjemnością, zainteresowaniem i ciekawością tego, co kryje kolejna strona. Nie zabrakło tu także i odrobiny humoru, zarówno w warstwie tekstowej jak i rysunkowej, co także dodaje smaku tej pozycji. Przede wszystkim jednak książka ta przyciąga sobą uwagę, zainteresowanie i wzrok czytelnika (świetna, wielobarwna okładka), co nie zawsze ma miejsce w przypadku literatury poradnikowej. Tym samym książka Pani Bożeny Kropki może stanowić nie tylko intrygującą pozycję w naszej domowej biblioteczce, ale także i chociażby atrakcyjny prezent dla naszych bliskich, którym życzymy jak najlepszego zdrowia:)

Książka "Co mi dolega? Poradnik skutecznego leczenia dietą", to niezwykle bogate, interesujące i podane w przystępnej formie kompendium wiedzy o tym jak jeść, by cieszyć się pełnią zdrowia. Lektura tej książki pozwala odkryć przyczyny naszych schorzeń, pokonać je, a następnie sprawić by nigdy już do nas nie powracały. Myślę, że poznanie tej pozycji warte jest poświęcenia tych niewielkich pieniążków i odrobiny wolnego czasu, gdyż na zdrowiu z pewnością nigdy  nie powinno się oszczędzać, ani też bagatelizować go. I jak mawia mądre przysłowie - "Na naukę nigdy nie jest za późno", dlatego też zachęcam wszystkich do czerpania z zawartej tu wiedzy, która być może okaże się jedną z najbardziej owocnych i niezbędnych w naszym życiu. Polecam!

Ugotuj sobie zdrowie. Najskuteczniejsza dieta rotacyjna
Bożena Kropka0
Okładka ksiązki - Ugotuj sobie zdrowie. Najskuteczniejsza dieta rotacyjna

Co 72 godziny jesz ściśle określone produkty! Przygotowanie posiłków na cały dzień zajmuje tylko około godzinę! Efekty widoczne już po 30 dniach...

Mieszkanka chatki na moczarach
Bożena Kropka0
Okładka ksiązki - Mieszkanka chatki na moczarach

Bajeczka edukacyjna promująca zdrowe odżywianie i ucząca podstawowych zasad higieny....