Co się stało z Bennettami ?

Ktoś zaatakował twoją rodzinę. Co wybierzesz: bezpieczeństwo czy sprawiedliwość?Jason Bennett jest typowym ojcem z amerykańskiego przedmieścia. Któregoś dnia sprawy przybierają jednak niepokojący obrót - gdy odwozi rodzinę do domu po meczu hokeja, zaczyna ich śledzić podejrzany pikap. Nagle z samochodu wyskakuje dwóch mężczyzn i wymierza broń w Jasona, żądając jego auta. Ta krótka, ale pełna przemocy chwila odciśnie trwałe piętno na psychice mężczyzny. Później tej samej nocy Jasona i jego rodzinę odwiedza FBI. Agenci twierdzą, że napastnicy byli członkami groźnego gangu handlującego narkotykami, a familia Bennettów jest teraz ich nowym celem. Jedyne wyjście z sytuacji to przystąpienie do programu ochrony świadków, który - jak się okazuje - chroni informatorów policyjnych, a nie przestrzegających prawa, zwyczajnych obywateli. Opuściwszy świat, który znają, uwięzieni w nieznanym miejscu, Bennettowie powoli przestają być rodziną. Wtedy właśnie Jason poznaje prawdę... i zdaje sobie sprawę, że pora wziąć sprawy we swoje ręce.Chwytająca za serce opowieść, która szybko zamienia się w wartki, pełen akcji thriller... Warta każdego grosza."Publishers Weekly"Jedna z najlepszych książek Lisy Scottoline... To jednocześnie arcydzieło dezorientacji, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje, i studium postaci człowieka u kresu wytrzymałości, który jednak nie zamierza poddać się bez walki."Providence Journal"Lisa Scottoline- autorka licznych bestsellerów z listy "New York Timesa", laureatka Nagrody Edgara, przewodnicząca organizacji Mystery Writers of America oraz pomysłodawczyni kursów Justice & Fiction na University of Pennsylvania Law School, dzięki którym zdobyła tytuł najlepszego wykładowcy. Jej książki ukazały się w nakładzie przeszło 30 milionów egzemplarzy w 35 krajach, a prawa do thrillerów zostały zakupione przez telewizję i wytwórnie filmowe. Mieszka w Filadelfii wraz z gromadą uroczych, choć niesfornych zwierzaków.

Informacje dodatkowe o Co się stało z Bennettami ?:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2022-11-24
Tytuł oryginału: What Happened To The Bennetts

Kup książkę Co się stało z Bennettami ?

Co się stało z Bennettami ? - opinie o książce

Zaczynamy z przytupem - dwójka dzieciaków, rodzice wracający do domu. Nic co miałoby zapowiedzieć wielką tragedię. A jednak dzieje się. Od kuli ginie dziewczynka. Rodzina pogrążona w tragedii nie ma nawet chwili by otrząsnąć się z pierwszego szoku gdy nadchodzi kolejny. Muszą natychmiastowo opuścić swój dom, gdyż grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo. I od tego momentu zaczyna się robić coraz ciekawiej. Książka napisana tak dobrze, że nie sposób się od niej oderwać. Jason, główny bohater ojciec i mąż po kolei rozwiązuje zagadkę morderstwa swojej córki. Z każdą kolejną przeczytaną stroną na jaw wychodzą skrywane rodzinne sekrety. Stajemy się świadkami tego jak przerażająca jest śmierć dziecka dla rodziców. Autorka w prawdziwy, rzeczywisty sposób ukazuje nam jak wyniszczający potrafi być smutek i rozpacz.
To moje kolejne spotkanie z tą autorką i po raz kolejny absolutnie się nie zawiodłam! Zdecydowanie polecam, będzie idealna na zimowy wieczór!

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-12-21, Ocena: 5, Przeczytałem,

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, nie miałam wcześniej okazji sięgnąć po książki Lisy, ale po przeczytaniu "Co się stało z Benettami?" wiem, że z pewnością to zmienię! Styl i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny, co sprawia, że książkę czyta się niezwykle szybko i z dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem. Ja nie odłożyłam powieści póki nie poznałam zakończenia historii rodziny Benettów, a tak naprawdę to zarwałam dla niej nockę! Fabuła książki została w bardzo intrygujący sposób nakreślona i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie świetnie wykreowani, jestem pewna, że w wielu kwestiach moglibyśmy się z nimi utożsamić. Historia została przedstawiona z perspektywy Jasona, co pozwoliło mi lepiej go poznać, dowiedzieć się co czuje, myśli, z czym się boryka, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć jego postępowanie oraz decyzję. Było to dla mnie mile zaskoczenie, że historia ta została zaprezentowana właśnie oczami mężczyzny, głowy rodziny Benettów. W bardzo ciekawy sposób została poprowadzona zagadka kryminalna, przyznaję, że z ogromnym zaciekawieniem śledziłam właśnie ten wątek, który dostarczył mi wielu emocji! Akcja powieści jest dosyć dynamiczna, zatem nie ma tutaj nawet chwili na nudę, cały czas coś się dzieje, wzbudzając naszą ciekawość i często również zdziwienie. Autorka przy okazji wpłata tutaj i porusza wiele ważnych i ponadczasowych tematów, problemów, które wywołują w czytelniku mieszane odczucia. Udowadnia, że często to co z zewnątrz wygląda idealnie, wcale nie jest takim w środku i pokazuje jak wiele jest w stanie poświęcić człowiek dla dobra i bezpieczeństwa własnej rodziny, osób, które kocha. Naprawdę świetnie spędziłam czas z tą książkę i chętnie sięgnę w przyszłości po kolejne powieści autorki! Polecam! Moja ocena 9/10.

Avatar użytkownika - aniabex
aniabex
Przeczytane:2022-12-12, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2022,

„Rysa, której człowiek się zawsze boi, pęknięcie między wami: myślisz, że się zasklepi, lecz ono powiększa się w rozpadlinę jak podczas trzęsienia ziemi i połyka was w całości”.

Jason Bennett ma piękną rodzinę: kochającą żonę, dwójkę dzieci, pracę, dom, psa i marzenia. Prowadzi spokojne, uporządkowane życie na tak zwanym typowym amerykańskim przedmieściu.

Pewnego dnia, gdy Jason wraca do domu wraz z całą swoją rodziną z meczu hokeja, ktoś nie wiadomo dlaczego śledzi ich samochód. Nagle zajeżdża drogę i z bronią w reku żąda oddania auta. Ta chwila grozy na zawsze zmienia historię każdego z członków rodziny Bennettów..

Dynamiczny ciąg zdarzeń zapoczątkowany aktem przemocy wymierzonym w bogu ducha winnych ludzi, doprowadza do tego, że muszą oni zaufać FBI i uwierzyć, że oto właśnie ich „nudna”, zwyczajna rodzina stała się celem niebezpiecznej siatki przestępczej zajmującej się dystrybucją i sprzedażą narkotyków. Mają 15 minut na spakowanie się i w mgnieniu oka stają się nietypowymi beneficjentami rządowego programu ochrony świadków..
Zmuszeni, by zostawić swoje życie zostają wywiezieni w nieznane im miejsce. Początek reszty ich nowego życia nie jest obiecujący.. Każdy czuje się psychicznie i fizycznie obolały i zdrętwiały. Zawieszony pomiędzy niedowierzaniem, a bezdenną rozpaczą. Każdy samotnie pielęgnuje swój ból i własne rany. Wszyscy tracą perspektywę.. Do momentu, gdy Jason zaczyna powoli odkrywać prawdę.. i uświadamiać sobie, że oto musi dokonać najważniejszego wyboru w życiu, między bezpieczeństwem swoim i swojej rodziny, a sprawiedliwością.. bo złoty środek zdaje się w tym przypadku nie istnieć.

„Co się stało z Bennettami?” to świetnie napisana, dynamiczna, pełna napięcia, emocji, nieoczekiwanych zwrotów akcji, a przy tym chwytająca na serce powieść z elementami thrillera, kryminału i sensacji. Lisa Scottoline maluje przed nami barwny obraz rodziny, obraz pełen zarówno pięknych krajobrazów, jak i rys, przetarć, ludzkich słabości. Udowadnia, że jeśli się wie, czego się w życiu chce, to ani duma, ani racja nie są w stanie zaburzyć celu stanowiącego sens tego dążenia.

Polecam.

Wow co to jest za thriller. Przypadł mi do gustu. My teoretycznie znamy prawdę o rodzinie Bennettów. Dokładnie wiemy, co się z nimi stało. Pytanie, czy to, co wiemy, jest prawdą? Czy autorka odsłoniła przed nami całkowitą prawdę? Tego oczywiście dowiecie się, czytając powieść "Co się stało z Bennettami?". Mieszkańcy osiedla, na którym mieszkają nasi bohaterowie, nic nie wiedzą, dlatego wymyślają dziwne teorie spiskowe. Chyba im się strasznie nudzi. Dlaczego doszło do tak tragicznego dramatu? Dlaczego rodzina Bennettów musiała tak cierpieć? Kto tutaj namieszał? Martwiłam się o całą rodzinę Bennettów. Nie wiedziałam, co ich czeka w przyszłości. Zastanawiałam się, czy podniosą się z tragedii, która ich spotkała. Bardzo dobra fabuła. Barwni bohaterowie, którzy w swoim życiu dużo przeszli i jeszcze wiele przeżyją. Ciekawa, wartka akcja. Nie miałam czasu na nudę. Tutaj się tyle dzieje, że trzeba być uważnym podczas czytania. Zdradzę wam jeden sekret. To, co spotka rodzinę Bennettów, wyciśnie z was łzy. Było to moje pierwsze czytelnicze spotkanie z autorką Lisą Scottoline i już teraz wiem, że koniecznie muszę (chcę) poznać jej pozostałe powieści. Autorka ma specyficzny styl, o którym nie tak łatwo zapomnieć. Przyciąga swojego czytelnika i nie chce wypuścić. Sprawia, że będziecie martwić się o jej bohaterów. Nie doznacie spokoju, dopóki nie przeczytacie ostatniej strony. Wielkie brawa dla Lisy Scottoline. Przekonajcie się kto tu gra czysto, a kto strzela do własnej bramki. Czy życie naszych bohaterów będzie zagrożone? Z całego serca polecam ten wyjątkowy thriller, mommy_and_books. Ps. Czytając tę historię, płakałam. Mocno wczułam się w całą sytuację. Czy ta książka ma szczęśliwe zakończenie?
Avatar użytkownika - Zabkowa
Zabkowa
Przeczytane:2022-11-28, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Spójrz mi w oczy
Lisa Scottoline0
Okładka ksiązki - Spójrz mi w oczy

A gdyby okazało się, że twoje dziecko należy do kogoś innego? Pewnego dnia Ellen Gleeson znajduje w skrzynce pocztowej ulotkę „Czy widziałeś to...

Powrót Anny
Lisa Scottoline0
Okładka ksiązki - Powrót Anny

Nikt nie rani bardziej niż rodzina. Doktor Noah Alderman, samotnie wychowujący syna wdowiec, powtórnie żeni się z cudowną kobietą Maggie Ippolitti...