Co się stało z moją siostrą?

Nowa powieść autorki bestseleru Emma i ja

Dziewięcioletnia Carrie Parker i jej matka, Libby, zaczynają nowe życie w małym miasteczku Hartsville w Karolinie Północnej, gotowe zostawić za sobą burzliwą przeszłość. W ich rodzinie rządziła przemoc, a Libby ledwo się udało ujść z życiem. I podczas gdy Carrie niegdyś znajdowała pociechę i oparcie w ukochanej siostrzyczce Emmie, teraz matka definitywnie zakazała jej nawet wymawiać imienia siostry.

Kiedy Carrie poznaje Ruth, Honor i Cricket Chaplin, te trzy pokolenia kobiet o kochających sercach wydają się tworzyć idealny, ciepły dom, o jakim Carrie zawsze marzyła. Ale od momentu, kiedy Carrie i Cricket błyskawicznie się zaprzyjaźniają, nic już nie może powstrzymać wyjawiania kolejnych sekretów ich rodzin. Odkrycie prawdy odmieni na zawsze i rodzinę Chaplinów, i Parkerów.

"Co się stało z moją siostrą to porywająca historia, rozdzierająca serce, ale równocześnie niosąca ukojenie. Chcąc się dowiedzieć, jakie niespodzianki czekają nieustraszoną Carrie Parker, nie będziecie się mogli oderwać od czytania do późna w nocy". - Heather Gudenkauf, autorka bestsellerów "New York Timesa", w tym powieści The Weight of Silence (Ciężar milczenia - wyd. w Polsce 2010)

"Od pierwszego zdania tej wyjątkowej, nowej powieści Elisabeth Flock, znalazłam się pod jej przemożnym wpływem. Niezapomniane, urocze główne bohaterki wydostały się ze stronic książki i umościły wprost w moim sercu" - Elinor Lipman, autorka książek Family Man i Then She Found Me

"Elizabeth Flock stworzyła dziecięcą bohaterkę, która zawojuje wasze serca. W tej doskonale skomponowanej zagadkowej historii odnajdziecie wątki niezłomnej nadziei, chęci przetrwania za wszelką cenę i niezwykłej wytrzymałości" - Julianna Baggott, autorka książek Girl Talk i Pure

Informacje dodatkowe o Co się stało z moją siostrą?:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2015-06-17
ISBN: 9788379432004

Kup książkę Co się stało z moją siostrą?

Co się stało z moją siostrą? - opinie o książce

Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2016-01-02, Ocena: 6, Przeczytałam, #Z wątkiem kryminalnym,

Co naprawdę stało się z Emmą – młodszą siostrzyczką Carrie? Czy rzeczywiście Caroline stworzyła sobie siostrę jedynie w swojej wyobraźni? Jakie tajemnice skrywa rodzina Parkerów i co naprawdę wydarzyło się przed laty?

Dalsze losy Carrie Parker wstrząsnęły mną i wzburzyły do granic. Widząc karygodne postępowanie Libby i jej znęcanie się nad córką czekałam tylko na moment, kiedy wreszcie sprawiedliwość weźmie górę i los dziewczynki się odmieni. Nie mogłam znieść tych wszystkich zniewag i okropnego traktowania dziecka, które miało w sobie tak wiele miłości, wyrozumiałości i wybaczenia.

Elizabeth Flock stworzyła niezwykłą powieść, przepełnioną bólem, smutkiem i sprzecznymi emocjami, historię o kobietach, ich życiu, wyborach, doświadczeniach, decyzjach i konsekwencjach, które mają wpływ na całe późniejsze życie. „Co się stało z moją siostrą?” podobnie jak pierwszą część pt. „Emma i ja” czyta się szybko i z wypiekami na twarzy. Lektura tej powieści nie pozwala na obojętność wobec zła, nieszczęścia i przemocy. To, czego doświadczyła Carrie w ciągu swojego krótkiego życia nigdy nie powinno się zdarzyć. Ale niestety takie rzeczy dzieją się gdzieś za zamkniętymi drzwiami mieszkań i domów.

To także powieść, która niesie nadzieję na lepsze jutro. Zaskakujące zakończenie pozwala wierzyć, że los może sprzyjać i wynagradzać za ból i cierpienie.
Serdecznie zachęcam do sięgnięcia po obie części losów rodziny Parkerów, chociaż lektura momentami nie będzie łatwa.

Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2016-11-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek - 2016 , Mam,
"Co się stało z moją siostrą" Elizabeth Flock to poruszająca opowieść o silnej dziewczynce, krzywdzonej przez swą patologiczną rodzinę. Pomimo tego, że jest to kontynuacja historii z powieści "Emma i ja", to nie nie trzeba jej znać, by zagłębić się i zrozumieć kolejną część. Nawet więcej - bez znajomości początku, pozycja "Co się stało z moją siostrą" staje się bardziej intrygująca i zaskakująca. Minus jaki przeszkadzał mi podczas czytania to sposób wysławiania się kilkuletniej dziewczynki tak, jak byłaby to dorosła, inteligentna osoba. Mam nadzieję, że to wina tłumaczenia, a nie autorki. Polecam.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2015-11-29, Ocena: 5, Przeczytałam, WYZWANIE 2015-52 książki,
W końcu wychodzi na jaw, że... Emma naprawdę istniała! Matka Carrie po wyjeździe z miasteczka pokazuje jaka "kochająca" jest naprawdę. Całe szczęście, że Carrie trafia na dobrych ludzi, którzy jej pomagają.
Avatar użytkownika - surfinia
surfinia
Przeczytane:2015-08-31, Ocena: 6, Przeczytałam, Przeczytane,
Na co dzień, w naszym wygodnym życiu, nie zdajemy sobie sprawy, że gdzieś tam w świecie są dzieci, które wychowują się w patologicznych rodzinach. Czytając tę książkę nasuwa się wiele refleksji na temat życia, rodziny i tego co nas otacza. Czy teraz przejedziesz obojętnie wiedząc, że sąsiad znęca się nad rodziną, albo, że dzieci grzebią w śmieciach w poszukiwaniu jedzenia?
Do sięgnięcia po Co się stało z moją siostrą zachęciła mnie intrygująca zapowiedź, jednak nie od razu zorientowałam się, że książka jest kontynuacją powieści Emma i ja, którą miałam okazję przeczytać przed paru laty i która długo nie pozwoliła mi o sobie zapomnieć. Najnoszą powieść Elizabeth Flock można czytać jako zupełnie odrębną historię, jednak jeśli będziecie mieć okazję sięgnąć po poprzednią, nie wahajcie się. Nie tylko rzuca ona światło na przeszłość bohaterek, ale przede wszystkim jest bardzo dobrą książką, zaskakującą, emocjonującą, taką która w pewnym momencie uderza czytelnika jak obuchem w głowę. Powieścią Emma i ja autorka bardzo wysoko podniosła sobie poprzeczkę i szczerze mówiąc, podczas lektury pierwszych kilkudziesięciu stron, sądziłam, że nie sprostała temu wyzwaniu. Co się stało z moją siostrą jest historią opowiedzianą z perspektywy dwóch bohaterek. Carrie i Honor. Dziecka i matki, która utraciła ukochaną córkę. To również dwa odmienne światy, które w pewnym momencie przenikają się za sprawą niezwykłego zbiegu okoliczności. Na kartach swojej powieści Elizabeth Flock kreuje dwa odmienne modele rodziny, kontrast pomiędzy nimi jest tak wyrazisty i głęboki, że aż bolesny. Zmaganie się z doznaniami małej Carrie nie jest dla czytelnika przyjemne, wywołuje sprzeciw, budzi gniew, sprawia że z niecierpliwością wyglądamy happy endu. Czy został przewidziany dla tej historii? Tego Wam nie zdradzę... Powieść Elizabeth Flock wydaje się być utkana z tajemnic. Ich rozwiązania podejmują się Carrie i Cricket, a czytelnik towarzyszy im w tym wyzwaniu, wysnuwając swoje własne teorie. Trudno się od tego powstrzymać, skoro ta powieść składa się z tak wielu pytań, wątpliwości, niedomówień i sekretów. Lubicie takie historie? Co się stało z moją siostrą Was nie zawiedzie. Ta książka jest jednym wielkim pytaniem - od tytułu po zakończenie! Wspomniałam, że początkowo sądziłam, że Elizabeth Flock nie sprostała kontynuacji swej historii. Na wstępie jest sennie, wręcz nudno, określiłabym to mianem paplaniny. Trzeba jednak pamiętać, że jest to świat przedstawiony oczyma małej dziewczynki, która "papla", gdyż po prostu taką ma naturę. Nie jest to bynajmniej czcza paplanina, szybko dostrzeżecie, że to dziecko musiało wydorośleć znacznie wcześniej niż jego rówieśnicy i choć ewidentnie zabijano w nim poczucie wartości, robi wszystko, by przetrwać. To wszystko może was przerazić, ponieważ Elizabeth Flock nie kreuje różowego obrazka. Być może Co się stało z moją siostrą nie zaskoczyło mnie tak, jak miało to miejsce w przypadku powieści Emma i ja, ale pewnymi szczegółami zrodziło ból gdzieś we wnętrzu, rozdarło, wstrząsneło i pozostało we mnie.
Avatar użytkownika - KinguniaCzyta
KinguniaCzyta
Przeczytane:2015-09-05, Ocena: 6, Przeczytałam,
Emma i Ja
Elizabeth Flock0
Okładka ksiązki - Emma i Ja

SPRZEDAŻ OD JUTRA (24.03.06r.), WYSYŁKA W DNIU DZISIEJSZYM. Nie da się zapomnieć świata widzianego oczami tej małej dziewczynki... Ośmioletnia Carrie Parker...

Dogonić rozwiane marzenia
Elizabeth Flock0
Okładka ksiązki - Dogonić rozwiane marzenia

Poruszająca opowieść o tym, jak trudną sztuką jest pogodzenie się z losem, którego czasami nie sposób zmienić. Każdy dzień Samanthy Friedman jest taki...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;