Co zrobić z idiotami. I samemu nie wyjść na idiotę

Masz wrażenie, że otaczają cię idioci, którzy sprzysięgli się, by zatruć ci życie?

Nie możesz ich zignorować ani przed nimi uciec. Spotykasz ich wszędzie: w sklepie, w pracy, na rodzinnym obiedzie, na imprezie, w urzędzie... Próbujesz nie czytać komentarzy internetowych oszołomów, szerzących w sieci swoje spiskowe teorie i rozpowszechniających fake newsy niczym zarazę. Nieopatrznie włączasz jednak telewizor, a tam... debata sejmowa.

Jeśli poraża cię wszechobecna głupota i wciąż zadajesz sobie pytanie, skąd wzięli się ci wszyscy ignoranci i dlaczego to właśnie oni zawsze wygrywają - przeczytaj tę książkę.

Filozof Maxime Rovere z humorem, łagodną ironią i mądrością analizuje sytuacje dnia codziennego. Pokazuje, jak nie dać się złapać w pułapki, które zastawiają na nas idioci, jak rozmawiać z tymi, którzy nie chcą słuchać, a przede wszystkim: jak nie dać się wyprowadzić z równowagi i zachować zimną krew, by samemu nie wyjść na idiotę.

Ta książka to prawdziwe lekarstwo na plagę naszych czasów i zbiorową chorobę, która niszczy nam życie - głupotę.

Analizując fenomen idiotów, (...) Maxime Rovere proponuje nam poradnik samoobrony przed nieznośnymi ignorantami oraz etyczną refleksję nad życiem w społeczeństwie.

LIVRES HEBDO

Maxime Rovere jest francuskim pisarzem, tłumaczem i profesorem, specjalistą od filozofii Spinozy. Współpracuje z ,,Magazine Littéraire". Jego zainteresowania naukowe sytuują się na granicach historii filozofii, antropologii i sztuki współczesnej.

Prawdziwa lekcja pokory.

,,L'EXPRESS"

Ta książka skrzy się humorem.

,,LE POINT"

Informacje dodatkowe o Co zrobić z idiotami. I samemu nie wyjść na idiotę:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-06-16
Kategoria: Poradniki

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty bóg

Kup książkę Co zrobić z idiotami. I samemu nie wyjść na idiotę

Co zrobić z idiotami. I samemu nie wyjść na idiotę - opinie o książce

Zanim rozpoczęłam czytać poradnik autorstwa Pana Maxime Rovere pt.'' Co zrobić z idiotami. I samemu nie wyjść na idiotę'' rozważałam, jaki będzie płynął z niej główny przekaz oraz to, że nadany mu tytuł nie spodobał mi się.

By móc lepiej pojąć i poszukać linii właściwego rozwiązania z opisywanym głównym tytułem idiotami zapoznałam się ze słowami autora zamieszczonymi na samym początku. Wyjaśnił on, co najbardziej go interesuje pod tym pojęciem oraz opisuje zachowania ludzi, którzy ukazują się nam ze strony udowodniania czegoś, w czym oni czują, się doskonale mają swój świat.

Poradnik ten składa się z 14 rozdziałów, w których to zostały omówione zagadnienia oraz przytoczone przez autora przykładów na podstawie opracowanych w nich tekstach dialogowych je poprzedzające.

Można na podstawie indywidualnych rozważań autora pozwolić sobie samemu stwierdzić czy się rozumie podjęty przez niego główny temat, bo ja przyznam, że miałam lekki mętlik po zapoznaniu się z nim, ale to może ze względu na poczucie humoru autora.

W wielu omówionych kwestiach dotyczących trudnych zagadnień należy przyznać autorowi rację.

Moją uwagę zwróciły 3 rozdziały z tego względu, że wzbudziły we mnie zainteresowanie.

Ujęło mnie pozytywnie, że można spojrzeć na wiele sposobów na osoby nazwanych przez autora idiotami pomimo tego, że nadana im nazwa nie podoba mi się.

Podobało mi się to w tym poradniku, że w nad rozdziałami były opisane, o czym one będą, a w spisie treści brakowało mi nadania numeracji rozdziałom.

Podjęty temat przez autora łatwy nie jest do zrozumienia tak za pierwszym razem, bo uważam, że nie każdy z nas będzie, w stanie potrafi, go zrozumieć tak czytając go tylko raz.

Ostatnia strona zawiera załączoną do całości bibliografię.

Ciekawostką największą według mnie w tym poradniku jest to, że autor potrafi przewidzieć zachowania i zakłada z góry nasze założenia odnośnie do zachowań tychże osób, które nazywa idiotami i jak z nimi skutecznie walczyć nie zapominając o tym, że istnieje filozofia, na którą można się powołać.

Wydawnictwu Znak Koncept dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarzu poradnika autorstwa Pana Maxime Rovere pt.'' Co zrobić z idiotami. I samemu nie wyjść na idiotę''