Conan. Narodziny legendy, tom 1

Laureaci Nagrody Eisnera, Kurt Busiek i Cary Nord, przenoszą historie o Conanie z Cymerii na plansze komiksu w najlepszej dotychczas graficznej adaptacji prozy Roberta E. Howarda. Conan to kanoniczne opowieści o najsłynniejszym bohaterze literatury magii i miecza, rozbudowane przez Busieka o wątki fabularne splatające chronologię jego przygód. Oszczędna kreska Norda i wspaniałe kolory Dave'a Stewarta sprawiają, że era hyboryjska nigdy wcześniej nie wydawała się tak rzeczywista.

Narodziny legendy to opowieści między innymi o dorastaniu Conana na surowych ziemiach Cymerii, wojnie z morderczymi Vanirami, pogoni za córką lodowego olbrzyma, pierwszym spotkaniu z zabójczynią Janissą czy wreszcie o starciu z przerażającym magiem, który stanie się najgroźniejszym wrogiem Conana: Thoth-Amonem!

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach serii Conan #0-15, #23, #32, #45-46 wydawnictwa Dark Horse Comics.

Informacje dodatkowe o Conan. Narodziny legendy, tom 1:

Conan. Narodziny legendy, tom 1 - opinie o książce

Za mundurem panny sznurem
Kurt Busiek0
Okładka ksiązki - Za mundurem panny sznurem

W świecie gdzie magia miesza się z życiem codziennym, w okopach, obok zwykłych żołnierzy można spotkać magów, trolle czy wampiry. A ginie się nie...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;