Contadina. W sieci kłamstw

Mafijne porachunki, tajemnice i miłość, która przetrwała wbrew wszystkiemu.

Sofia i Fabio byli w dzieciństwie najlepszymi przyjaciółmi. Dla dziewczyny chłopak stał się jej najbliższym powiernikiem i pierwszą miłością. Nie mogła zrozumieć, dlaczego pewnego dnia nagle zniknął bez uprzedzenia i słowa pożegnania. Głęboko zraniona i porzucona, nie miała innego wyjścia - musiała ułożyć sobie życie bez niego.

Dziś Sofia ma męża, spodziewa się pierwszego dziecka i wiedzie spokojne życie w malowniczym Vieste. Niespodziewanie Fabio wraca do domu - a plotki, które od dawna krążyły na temat jego rodziny, okazują się prawdą...

Informacje dodatkowe o Contadina. W sieci kłamstw:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2023-01-11

Kup książkę Contadina. W sieci kłamstw

Contadina. W sieci kłamstw - opinie o książce

"CONTADINA. W SIECI KŁAMSTW" Weronika Tomala otwiera cykl "Niebezpieczna miłość". Autorka pokazała Nam się w nowej odsłonie. Napisała tą historię w subtelny sposób. Zostajemy wciągnięci w świat bohaterów od samego początku. Ich decyzje i wybory zmienią bieg wydarzeń. Ostatnio o mafii czytamy wiele, ale to losy Fabio i Sofii skradną Wasze serca.

"W tym dniu moje życie kolejny raz wywróciło się o sto osiemdziesiąt stopni. I nie wiem czemu mam nieodparte wrażenie, że to dopiero początek".

Sofia Colucci po śmierci matki wraz z ojcem zamieszkuje w miejscowości Vieste. Ból po stracie najbliższej osoby jest ciężki. Nowe miejsce, szkoła miały być szansą na nowe życie. Niestety wyzwiska koleżanek,

z którymi musi się borykać Sofia nie są miłe. Dopiero znajomość z Fabio Trovato przerywa te przykre sytuacje. Sofia i Fabio przez lata są nierozłączni, budując piękną przyjaźń. Pewnego dnia chłopak wyjeżdża bez słowa, łamiąc dziewczynie serce. Nauka życia bez niego była ciężka. W końcu się udało i Sofia układa sobie życie. Mąż, praca i oczekiwanie na pierwsze dziecko pokazują jak spokojne życie wiedzie dziewczyna. Aż w pewnym momencie pojawia się On - Fabio. Jego mroczność i plotki związane z jego rodziną są dla Sofii nie do pojęcia. Jak myślicie co okaże się prawdą? Czy dawna znajomość ma możliwość odbudować się po latach? Czy bohaterowie będą potrafili zawalczyć o swoje szczęście? I jaką rolę w tym wszystkim odegra mąż dziewczyny? Co musiało się wydarzyć, żeby bohaterowie postanowili zmienić swoje życie?

"Kim jest dla mnie Fabio? Próbuję odpowiedzieć sobie na to pytanie, ale to okazuje się dla mnie zbyt trudne. Ale jedno wiem już na pewno. Nie moim wrogiem".

Mafijne porachunki, tajemnice, miłość, emocje tego nie zabraknie w książce. Do tego wplecione w tekst trudne tematy nie pozwalają odłożyć jej na bok. Autorka czaruje słowem i fabułą, zabierając czytelnika w cudowną podróż do Vieste. Losy bohaterów przeżywa się razem z Nimi. Dzielimy z nimi troski i radości. Tak właśnie pisze Weronika, wciągając czytelnika do świata bohaterów. Nowa odsłona bardzo mi się podoba i mam nadzieję, że Wy również znajdziecie w niej mnóstwo emocji i spędzicie miło czas. Ja bawiłam się znakomicie i już z niecierpliwością czekam na losy Franco

,,Contadina w sieci kłamstw” Weronika Tomala

Wierzysz w przeznaczenie?
Czy może wierzysz w nasze wybory?
Bo czy życie to nie jest zlepek naszych decyzji?

Dla czternastoletniej Sofii szczęśliwe chwile skończyły się, w dniu śmierci jej mamy. Po przeprowadzce do miasteczka Vieste miało być lepiej, ale niestety było tylko gorzej. Ignorowana, wyśmiewana, nęka przez rówieśników, bardzo cierpiała, czuła się samotna, przytłoczona. Jednak w tym całym bólu, znalazł się ktoś, kto wyciągał pomocną dłoń i był podporą. Fabio, syn lokalnego biznesmena, przynajmniej tak myślała Sofia. Od tego momentu ta dwójka stała się nierozłączna, aż do dnia, w którym to chłopak wraz z całą swoją rodziną znika, jakby zapadli się pod ziemię.

Weronika Tomala, kto czytał, jej książki ten wie, jak lekkie pióro ma ta Pani. Każda jej opowieść jest inna, ciekawa, wykradająca nasz wolny czas. Czytałam już wcześniej książki autorki, jednak ta wywarła na mnie największe wrażenie. Tu już sama okładka przyciąga i woła do nas….

Historia, która łamie nam serce, najpierw, gdy czytamy o czternastoletniej dziewczynce nękanej przez rówieśników. Potem gdy jako dorosła kobieta zakochuje się w mężczyźnie swojego życia, a on pomimo przyrzeczenia opuszcza ją na wiele lat.
Gdy jesteśmy młodzi mamy wielkie plany, marzenia i nadzieję na ich spełnienie, zakochujemy się wiele razy. Jednak ta wielka, głęboka, wszechogarniającą, pierwsza miłość zdarza się tylko raz. Bo wywołuje tak silne emocje, że nie da się o niej zapomnieć, zostaje już na zawsze.
Autorka pokazuje nam, że prawdziwego uczucia nie można o tak po prostu znaleźć, ono się rodzi samo, w najmniej oczekiwanym momencie. Tylko nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Pokazuje nam też, że rodzina, choć nie zawsze jest, taka jak byśmy chcieli, to jednak jest największą wartością, jaką posiadamy.

Powieść, z dreszczykiem emocji, a dzięki wprowadzonemu wątkowi mafijnemu historia staje się bardziej mroczna i wciągająca. Dla mnie Weronika Tomala to specjalistka w opowiadaniu o uczuciach. Polecam

Avatar użytkownika - zlosnica_czyta
zlosnica_czyta
Przeczytane:2023-02-12,

Powieść zaczęła się bardzo mocno i konsekwentnie nie schodziła na milsze poziomy do samego końca. Powiedzieć, że działo się - to tak jakby nic nie powiedzieć. Uwielbiam, kiedy akcja zaskakuje mnie swoją dynamiką. Tak było i w tym przypadku. Czytając doświadczyłam bardzo dużo skrajnych emocji. Od radości aż po wszechogarniający ból. Cierpiałam razem z bohaterką. Jej historia wzruszyła mnie bardzo mocno. Relacja pomiędzy Sofią a Fabiem przyprawiała mnie o przyjemną gęsią skórkę. Były sceny kiedy namiętność, pożądanie oraz miłość dało się odczuć mocno intensywnie. Podoba mi się, że autorka - do scen erotycznych - podeszła wyjątko, z wyczuciem. Całość czytało mi się bardzo przyjemnie.

Świat mafii rządzi się swoimi prawami. Fabio doskonale zdawał sobie z tego sprawę. Kiedy stanął przed jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu, zastanawiał się bardzo długo. Nie dopuszczał do siebie myśli, że musi uciekać, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie ale przede wszystkim Sofii.
Czy ich uczucie przetrwa? A może siłą tajemnic okaże się być niszczycielska? Tego dowiecie się z lektury.

Powieść hipnotyzuje i działa jak magnez od pierwszego zdania. Pochłonęłam ją w jeden wieczór. Czytając czerpałam ogromną satysfakcję oraz górę przyjemności. Jak na powieść mafijną nie ma w sobie zbyt drastycznych opisów albo wydarzeń. Ale to dobrze, bo mogłam w pełni skupić się na tym, co chce nam przekazać autorka.

Polecam ❤️

Zlosnica_czyta

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-02-08, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Przychodzę do Was z propozycją kolejnego intrygującego romansie mafijnego.

Sofia Colucci po śmierci mamy zamieszkała razem z ojcem w małej włoskiej miejscowości. Poznała tam chłopaka z bogatego domu Fabio Trovato. Chłopak stał się jej przyjacielem i pierwszą miłością. Niestety pewnego dnia Fabio nagle zniknął bez słowa pożegnania. Zraniona Sofia musiała ułożyć sobie życie bez niego.
Obecnie Sofia jest mężatką i spodziewa się dziecka. Niespodziewanie Fabio wraca, a plotki o tym, że pochodzi z rodziny mafijnej potwierdzają się.
Co wydarzy się, gdy Sofia i Fabio spotkają się? Jak Sofia zareaguje na pojawienie się Fabio?
Dlaczego wtedy zniknął z jej życia?

"Contadina. W sieci kłamstw" to idealna książka dla fanów romansów mafijnych. Autorka wymyśliła historię pełną tajemnic, intryg, kłamstw, namiętności, ale też zemsty, bólu i mafijnych porachunków. Świetnie wykreowani bohaterowie, którzy dostarczają mnóstwo emocji.
Autorka ma przyjemny styl i książkę czyta się szybko. Fabuła wciąga od samego początku. Pięknie opisane włoskie krajobrazy.
Autorka porusza trudne tematy i podczas czytania targały mną różne emocje. Wzruszająca i trzymająca w napięciu historia. Nie mogłam od niej oderwać się, bo byłam bardzo ciekawa jak potoczą się losy Sofii. Przeżywałam razem z nią wszystkie chwile. Kibicowałam Sofii i trzymałam kciuki, żeby wszystko dobrze ułożyło się w jej życiu.
Autorka potrafi zaskoczyć czytelnika.
Jeżeli macie ochotę na klimaty mafijne to myślę, że ten romans przypadnie Wam do gustu.
Ja już czekam na kolejny tom.
Spędziłam z tą książką miły wieczór.

Polecam!

Avatar użytkownika - Ewelina-czyta
Ewelina-czyta
Przeczytane:2023-02-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, ulubione,

Jeśli lubicie romanse mocno osadzone w klimatach mafijnych, poznając tę historię, będziecie wniebowzięci, ale jeśli ich nie lubicie... też będziecie zachwyceni- tak jak ja (w tym miejscu, wcale nie twierdzę, że ja nie lubię mafijnych romansów), bo historia przedstawiona przez panią Weronikę Tomalę jest naprawdę godna uwagi.
Weronika Tomala stworzyła niebanalną historię, którą umiejscowiła w niezwykle malowniczej okolicy małego miasteczka Vieste, leżącego na samym krańcu Półwyspu Gargano w południowych Włoszech, cudownie ukazując klimat tego wyjątkowo pięknego miejsca. Barwne opisy, labirynty białych uliczek na cyplu wdzierającym się w morze, fantastyczne zachody słońca, bliskość piaszczystych plaż i autentyczność tej historii sprawiła, że przepadłam w niej od pierwszych stron.
Dla mnie jednak nie jest to tylko romans, gdzie pełno porywających widoków, niegrzecznych mafiosów i głupiutkich kobiet, patrzących tylko jak usidlić bogatego gościa, a akcja toczy się utartym przez ten gatunek schematem.
Autorka w tej powieści zwraca uwagę na szereg istotnych tematów: przemoc psychiczna, jak i fizyczna, choroba, strata i towarzysząca jej żałoba. Naprawdę nie brakuje tematów do refleksji i spojrzenia na świat oczami innych.
Oczywiście, mamy tu również sporo "mafijnej brutalności", w końcu główny bohater jest głową groźnej organizacji, ale bardzo podoba mi się to, że autorka pokazała też jego drugą, bardziej "miękką" twarz i udowodniła, że każdy nosi w życiu różne maski.

Książkę czyta się fantastycznie, napisana bardzo ładnym, ale i przystępnym językiem powieść wciąga i gwarantuje dopływ adrenaliny na stałym poziomie, emocje buzują na najwyższym poziomie. Dużo się tu dzieje, nie brakuje momentów wielkich wzruszeń, akcja płynie dość szybko i nie brakuje w niej nagłych zwrotów, intryga goni intrygę, na jaw wychodzą coraz bardziej skrywane tajemnice...
Historia płynąca na przestrzeni kilkunastu lat pozwala poznać dogłębniej bohaterów, obserwować ich przemianę z zakochanych nastolatków po dojrzałych ludzi, mających swoje (w miarę) poukładane życie, do momentu, gdy los postanawia znów połączyć ich ścieżki. Są oni doskonale rozpisani i poprowadzeni. Ich temperamenty doskonale się uzupełniają, nie brakuje im tego legendarnego włoskiego pazura. Nie sposób ich nie lubić.
Co między nimi się wydarzy, dokąd zaprowadzą ich tajemnice z przeszłości, niedomówienia i ukryte żale, tego już nie napiszę, ale zdradzę tylko fakt, że napięcie nie opuszcza czytelnika od pierwszej strony, gdy główny bohater pokazuje swą prawdziwą twarz, a na jaw wychodzą jego sekrety, mafijne powiązania i... brak litości dla prześladowcy swej dawnej miłości.
Naprzemienna narracja podsyca emocje i pozwala poznać punkt widzenia, emocje, uczucia i motywy każdej ze stron. W moim odczuciu jest to bardzo dobry zabieg.
Postaci pobocznych jest sporo, ale każda z nich wnosi sporo dobrego do tej opowieści i tworzy niezwykle barwne i wielowymiarowe tło dla głównej dwójki.

Miałam już przyjemność poznać pióro autorki. Bardzo przypadło mi do gustu a jej książka "Rabich znaczy wiosna" do tej pory wywołuje ciepłe wspomnienia. Podobnie jest w przypadku "Contadina. W sieci kłamstw", dlatego też z wielką niecierpliwością czekam na kontynuację, bo autorka zapowiada, że jest to tom otwierający nowy cykl, choć każda z historii będzie osobną powieścią.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Choć to "tylko" romans, posiada on wiele intrygujących i porywających warstw. Czas spędzony z lekturą był naprawdę miły.

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2023-01-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Sofia po śmierci matki wyjeżdża z ojcem do turystycznej, nadmorskiej miejscowości. Niestety nastoletnia dziewczyna staje się obiektem drwin, ze względu na swoje pochodzenie, nie znajdując przyjaciół czy choćby nowych znajomych. Niepodziewanie, gdy oprawcy wrednie dokuczają „nowej” , w jej obronie staje Fabio, jeden z miejscowych bogatych uczniów. Tak niepozornie rozpoczyna się ich wieloletnia przyjaźń. Z czasem, przeradza się ona w pierwszą miłość. Niestety niepodziewanie Fabio wraz z całą swoją rodziną wyjeżdża bez słowa pożegnania, nie zostawiając po sobie śladu. Serce Sofii długi nie mogło pogodzić się ze tratą ukochanego. Musiała jednak ruszyć do przodu, zostawiając za sobą ból. Teraz jest żoną, wkrótce zostanie matką. Niespodziewanie właśnie wtedy po latach do Vieste wraca Fabio. Nie jest tym samym chłopcem, którym był dawniej. Teraz to mężczyzna, którego widok budzi szybsze bicie serca i wspomnienia, które nigdy nie umarły. Po mieście zaczynają krążyć plotki, mówiące o niechlubnym, mafijnym pochodzeniu jego rodziny. Czy może być w nich ziarnko prawy? Czy nastoletnia fascynacja wygasła po tylu latach?

Ta pozycja jest przepełniona emocjami, którymi autorka żongluje niczym mistrz. Ból, radość, wzruszenie, poczucie niesprawiedliwości, to tylko kilka, które we mnie wywołała. Brutalny mafijny świat jest tłem dla akcji, która skupia się na bohaterach. Jednak zapewnia dozę niepewności i podkręca napięcie. Wszystko jest wyważone i współgra z całością, zapewniając czytelnikowi cały wachlarz uczuć. Bohaterowie są ciekawie wykreowani. Fabio jest głową rodziny. Nie waha się podjąć żadnej decyzji, którą uzna za słuszną. Sofia, to urocza kobieta, której życie nie rozpieszczało. Jej małżeństwu daleko do ideału, jednak jest wytrwała i silna, pragnie uchronić swoich bliskich przed cierpieniem i zapewnić pełną rodzinę swojemu dziecku, które wkrótce przyjdzie na świat. Bywa naiwna, jednak wpasowuje się to idealnie w jej charakter i postępowanie.

Miałam już przyjemność poznać pióro autorki. Bardzo przypadło mi do gustu a jej książka „Cały jestem Twój” zapadła mi w pamięci. Podobnie jest w przypadku „Contadiny. W sieci kłamstw”. Książkę czytało mi się niezwykle przyjemnie i szybko. Pochłonęłam ją w jedno popołudnie bo nie byłam w stanie odłożyć jej na miejsce zanim nie przekonałam się jak potoczą się losy bohaterów. To był niezwykle miło spędzony czas. Polecam.

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-01-26, Ocena: 6, Przeczytałem,

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki, a za mną tak naprawdę wszystkie książki Weroniki. Po jej książki za każdym razem sięgam w ciemno, bo wiem, że miło spędzę czas z bohaterami powieści! Tym razem Weronika postanowiła zaskoczyć Czytelników i oddała w nasze ręce romans mafijny. Mi ostatnio było totalnie nie po drodze z tego typu powieściami, jednak to co dostałam na kartach "Contadiny" naprawdę mi się podobało! Styl autorki jest bardzo lekki i przyjemny, a przez fabułę po prostu się płynie, ja wciągnęłam się już od pierwszych stron i nie było mowy o odłożeniu książki, póki nie poznam zakończenia. Fabuła została w bardzo ciekawy sposób nakreślona, przemyślana i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie świetnie wykrewani. Losy głównych postaci obserwujemy na przestrzeni kilku lat, od czasów szkolnych do momentu kiedy Sofia i Fabio są już dorosłymi ludźmi i ułożyli sobie życie. Historia przedstawiona jest z perspektywy obojga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą oraz tym samym lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Relacja pomiędzy głównymi postaciami została zaprezentowana w interesujący sposób, wszystko toczyło się swoim rytmem, co bardzo mi się podobało. Nie znajdziecie tutaj brutalnych, krwawych opisów mafijnych porachunków, Weronika przedstawia mafię zdecydowanie "delikatniej" i mi akurat bardzo się to podobało! Nie zabraknie jednak kłamstw, tajemnic i sekretów! Autorka w swojej powieści porusza wiele ważnych i ponadczasowych tematów, jak na przykład przemoc fizyczna i psychiczna, które wywołują w Czytelniku natłok skrajnych odczuć. Ta książka zawiera naprawdę całą paletę emocji: ból, rozczarowanie, niepewność, ale również szczęście, troska i miłość, a ja chłonęłam to wszystko całą sobą i mocno kibicowałam bohaterom powieści! Weronika w niezwykle barwny i plastyczny sposób opisuje Włochy, momentami miałam wrażenie jakbym była tam na miejscu i również rozkoszowała się tymi cudownymi widokami. Naprawdę świetnie spędziłam czas z tą książką i jej bohaterami i oczywiście chętnie sięgnę po kolejne powieści Weroniki, bo po prostu uwielbiam to co tworzy! Jeśli lubicie lżejsze romanse mafijne pełne emocji oraz poruszeń to "Contadina. W sieci kłamstw" będzie idealną lekturą dla Ciebie! Polecam!

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-01-27, Ocena: 6, Przeczytałam,

,,Obiecaj, Fabio, że nigdy nie rozdzieli nas żadna twoja dziewczyna. Że zawsze będziesz miał dla mnie czas i będziesz o mnie pamiętał.- Sofia wymaga ode mnie konkretnej deklaracji. Nie ma pojęcia, że nigdy nie byłbym w stanie o niej zapomnieć".

Tak jak i Fabio nie mógł zapomnieć o niej, tak i ja wciąż mam w głowie tą cudowną historię. Aż dziwne, że zaczęła się w tak dramatycznej sytuacji. Szok o którym czytamy na początku książki niemal elektryzuje nas do dalszej opowieści, która przenosi nas do odległych czasów, kiedy oboje mieli po czternaście lat. Widzimy w jakich warunkach się poznali i jak wiele tajemnic już od tamtych czasów zatajał przed nią Fabio. Ciekawiło mnie, czy faktycznie zauroczyła go jeszcze jako nastolatka jej uroda, czy wiadomość w której wyznała mu, że nie ma matki. To jakby zapoczątkowało zmianę jego zachowania. Jakby zdjął maskę w której chodził na co dzień. Jaką nakazywał mu pokazywać ojciec. W końcu był kimś, z kim się nie pogrywało. Fabia szanowała nawet nauczycielka, której strach było czuć na kilometr. Następnie przeskoczymy do czasów o cztery lata późniejszych, kiedy to Sofia nie mogła się doczekać powrotu Fabia. Bardzo się za nim stęskniła i nie rozumie jego żartów z poważnych dla niej kwestii. Tutaj czytamy też o tym jak wiele rzeczy przed nią zataił. Nie chodzi tylko o uczucie, które do niej żywi. Wie, że gdyby się przed nią całkowicie otworzył, straciłby ją. Jak zatem żyć w obliczu nielegalnych interesów, likwidowania przeciwników i brutalności, która zdobi jego życie? Czy autorka rozwinie kwestię straty dziecka? Czy po gromu przejść czeka ich jakakolwiek wspólna przyszłość?
Oj to naprawdę piękna książka. Autorka wspaniale opisała ich wiek i rozmowy dobrane do ich przedziału czasowego. Im byli doroślejsi, tym ich wymowa nabierała większej wartości. I niestety też agresji związanej z pracą rodziny Fabia. Większy druk niesamowicie ją uzupełnił, kocham takie wydania! Uczucia bohaterów odbieramy bardzo osobiście. Bywają sytuacje, których mogliśmy doświadczyć sami. Przepiękna i romantyczna:-) Polecam!

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2023-01-22,

Tytuł: "Contadina. W sieci kłamstw."
Autor: Weronika Tomala
Data premiery: 11.01.2023r.
Wydawnictwo: Pascal

Lubicie romanse mafijne?
Bądź książki z mafią w tle?
Kiedyś takowe czytałam.. później zaczęły mnie nudzić, bo miałam wrażenie że wszystko jest na tzw. "jedno kopyto".
Aczkolwiek...
Kiedy zobaczyłam, że jedna z moich ulubionych autorek napisała romans mafijny to nie mogłam tego nie przeczytać 😁
Zaczęłam czytać...
Początek...
Opis dwojga dzieci, które poznały się w szkole...
Ona - poniżana przez innych, nazywana "wieśniarą"...
On - stanął pewnego, pięknego dnia w jej obronie.
Później robili razem projekt i tak zaczęła się ich znajomość, która po czasie przerodziła się w przyjaźń.
Dojrzałość...
Kiedy mieli po osiemnaście lat zauważyli, że coś zaczęło się z nimi dziać. Nie patrzeli już na siebie jak "na przyjaciół". Byli o siebie zazdrośni, chcieli jak najwięcej przebywać w swoim towarzystwie...
Zakochali się w sobie...
Pięknie się zaczęło prawda?
To czytajcie dalej...
Kiedy Sofia i Fabio wyznali sobie miłość, chłopak znika.
Znika bez słowa.
Znika bez pożegnania.
A Sofii pęka serce...
Po czasie musiała jakoś ułożyć sobie życie bez niego. Wyszła za mąż...
Za Dominica (on już przy pierwszym spotkaniu mi jakoś podpadł!🤫 Ale nie trawiłam tego typa!)
Po kilkunastu latach w mieście zjawia się Fabio. W Sofii odradzają się uczucia... W domu przeżywa koszmar... A na dodatek po mieście zaczynają krążyć plotki o Fabiu i jego rodzinie.
Powiązania z mafią?
Przecież to niemożliwe!
Jej Fabio przecież nie ma z tym nic wspólnego...
Prawda?
Czy prawda czy też nie, tego już Wam nie zdradzę😁
Kolejny raz Weronika Tomala sprawiła, że nie mogłam oderwać się od jej powieści. Cieszy mnie fakt, że przede mną kolejne dwie części na które już czekam ❤️
Jeżeli nie znacie pióra autorki to polecam się zaznajomić, a na pewno nie będziecie zawiedzeni!

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-01-13, Przeczytałam,

Po przeczytaniu książki jestem pozytywnie zaskoczona historia w niej zawartą.Odnalazłam w niej prawdziwą a zarazem niebezpieczną miłość,która zrodziła się pomiędzy dwójka osób pochodzących z dwóch różnych światów.Osób,których różni ich niemal wszystko a jednak najprawdziwsze okazało się uczucie zrodzone z przyjaźni.

Towarzyszący emocje wraz z biegiem akcji spowodowały moje niedowierzanie i zaskoczenie.Zarówno Sofia jak i Fabio dali się polubić od pierwszego poznania.

Nie jest to typowy romans mafijny,ponieważ autorka skupia na na prawdziwych uczuciach osób pochodzących z różnych rodzin.Rozdzielonych przez los a po latach ponownie spotykających sie.

Nie brakuje w książce scen,ktore obrazują prace Fabio i przyczyny jego zmiany pod wpływem ojca.Jest to opisane w świetny sposób,ponieważ łatwo można sobie je wyobrazić wraz z emocjami z nimi towarzyszącymi.

Powinniście poznać tą historie.Przekonacie się,że czas zmienia ludzi,choć uczucia niekoniecznie.
Gorąco Wam ją polecam

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-01-30, Ocena: 5, Przeczytałem,

Lubicie romanse mafijne? Ja muszę przyznać, że nie i rzadko sięgam po ten gatunek. Jednak gdy pojawiła się najnowsza książka Pani Weroniki Tomali, to skusiłam się. I nie żałuję. Nie jest to moje pierwsze spotkane z twórczością autorki i chociaż zaskoczyła mnie tym razem tematyka tej książki, to wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Bardzo lubię styl pisania Pani Weroniki. Lekkie pióro, proste, ale oddające wiele emocji występujących bohaterów zdania i klimat, w którym osadzone są postacie, sprawia, że Pani Weronika jest jedną z moich ulubionych autorek.

Poznajemy Sofię i Fabio. Ona pochodzi z biednej rodziny. Przeprowadziła ze wsi z tatą. Jej matka zmarła dwa lata temu. W szkole nie ma łatwo. Inni śmieją się z niej i nazywają wieśniaczką. Jedynie Fabio, chłopak, którego wszyscy się boją potrafi wyciągnąć do niej pomocną dłoń i otoczyć swoim przyjacielskim ramieniem. Tak rozpoczyna się przyjaźń głównych bohaterów. A z czasem przyjaźń przeradza się w miłość. Dlaczego więc Fabio pewnego dnia znika bez uprzedzenia? Sofia nie mogła się z tym pogodzić, ale w końcu postanowiła ułożyć sobie życie na nowo. Wyszła za mąż i spodziewa się dziecka. I właśnie wtedy w jej życiu pojawia się ponownie Fabio.

,,Contaadina. W sieci kłamstw" jest pierwszym tomem cyklu Niebezpieczna miłość. I wydaje się dobrze zapowiadającego się cyklu. Autorka jak zawsze świetnie wykreowała bohaterów. I mocne i słabe strony oraz ich uczucia, które samemu się przeżywało. Głównych bohaterów poznajemy gdy są nastolatkami, a później gdy już są dorosłymi osobami. Uwielbiam książki, które pozwalają poznać bohaterów lepiej poprzez opisanie ich historii z perspektywy każdego z ich. I tak jest właśnie tutaj. Jak już wspomniałam nie przepadam za powieściami o tematyce mafijnej. Na szczęście Pani Weronika darowała sobie zbyt brutalne porachunki i książkę czyta się naprawdę przyjemnie i szybko. Książka wciąga od pierwszych stron i nie pozwala odłożyć się nawet na chwilę. Dostarcza wielu emocji a zakończenie sprawia, że chce się sięgnąć po kolejną cześć. Polecam!

[współpraca reklamowa] Weronika Tomala

Po śmierci matki Sofia Colucci wraz z ojcem przeprowadza się z Toskanii do Vieste, niewielkiego miasteczka na krańcu Półwyspu Gargano. Czternastolatka z miejsca staje się obiektem drwin koleżanek z klasy, które nadają jej pogardliwy przydomek ,,Campagnola" - wieśniaczka. Sytuacja zmienia się, kiedy w obronie Sofii staje klasowy przystojniak Fabio Trovato. Chłopakowi robi się żal dziewczyny i zgłasza się do pracy nad projektem razem z Sofią. Od tego czasu pomiędzy chłopakiem z bogatej rodziny a ubogą dziewczyną zaczyna rodzić się przyjaźń, która z czasem przemienia się w młodzieńczą miłość. Sofia nie zdaje sobie sprawy, że jej ukochany pochodzi z mafijnej rodziny, ojciec Fabio jest głową lokalnej mafii i przygotowuje syna do przejęcia po nim roli dona. Pewnego dnia rodzina Trovato znika z miasteczka. Sofia jest załamana.

Dwanaście lat później. Sofia jest pozornie szczęśliwą mężatką, oczekującą pierwszego dziecka. Jej spokojne i zdaje się poukładane życie zostaje zburzone przez przypadkowe spotkanie z przyjacielem z dzieciństwa Fabiem, który wrócił do Vieste na pogrzeb wuja. Kolejne dni przynoszą kolejne ,,przypadkowe" spotkania. Czy Sofia zapomniała o swojej pierwszej miłości? Czy Fabio po latach mieszkania w USA wciąż pamięta o Sofii? Jak potoczą się losy Sofii i Fabia?

,,Contadina. W sieci kłamstw" to pierwszy tom trylogii ,,Niebezpieczna miłość", według zapowiedzi Autorki, drugi tom będzie dotyczyć Franco, współpracownika Fabia, a trzeci młodszej siostry Fabia - Mii. W tym tomie mamy możliwość poznać odrobinę Franco, natomiast Mia pojawia się tylko na chwilę, więc jestem ciekawa, jak poprowadzona zostanie narracja kolejnych tomów.

,,Contadina. W sieci kłamstw" to romans z elementami powieści obyczajowej. Zapowiedź, że jest to romans mafijny, może działać zachęcająco, jak i odstraszająco na potencjalne czytelniczki, wg. mnie samej mafii w powieści było niewiele. Było kilka brutalniejszych scen, czy kilka nieczystych interesów, ale w tej powieści mafia jest tłem, tak trochę z boku. Z mafijnych klimatów, na uznanie zasługuje przypomnienie etymologii słowa ,,mafia" i swoisty kodeks, którym posługuje się rodzina Trovato, Fabio ma ciekawą definicję mafii: ,,mafia to nie tylko zabijanie, Sofio. To biznes. Obrót towarem, pieniędzmi, to także pomaganie ludziom potrzebującym pomocy (...), choć zdaję sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy organizacją charytatywną. Ale la famiglia to nie ubojnia, do której zapędzamy niewinne bydło."

Rodzina Trovato, mimo że czerpie olbrzymie zyski z narkotyków, nie uznaje handlu ludźmi i taki proceder bezwzględnie tępi.

Powieść czyta się szybko, historia Sofii i Fabio wciąga a krajobrazy Vieste są niewątpliwym wielkim plusem.

Jeśli macie ochotę na wciągającą historię miłosną doprawioną słońcem Italii, pysznym jedzeniem, ze szczyptą mafijnych klimatów, to polecam ,,Contadina. W sieci kłamstw" Weroniki Tomali.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2023-01-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

"Contadina. W sieci kłamstw" jest pierwszym tomem mafijnej trylogii Niebezpieczna miłość. Każda z części będzie dotyczyła innych głównych bohaterów, więc można czytać niezależnie od siebie.

"Contadina" to z języka włoskiego znaczy "wieśniaczka" i ma ścisły związek z fabułą. Dziewczyna wyśmiewana jest przez kolegów z klasy ze względu na swoje pochodzenie i status materialny. Tylko Fabio się za nią wstawia. I tu wszystko się zaczyna...

"W tym dniu moje życie kolejny raz wywróciło się o sto osiemdziesiąt stopni. I nie wiem czemu mam nieodparte wrażenie, że to dopiero początek."

Nie jest to typowy romans mafijny, gdyż na pierwszy plan wysuwają się bohaterowie i ich uczucia. Jednak motyw mafii odegra tu niebagatelną rolę, gdyż wpłynie na losy Sofii i Fabio. Wątek mafijny został przedstawiony z nieco innej strony, a mianowicie biznesowej. Nie bez znaczenia będzie też lojalność czy przestrzeganie zasad, a raczej kodeksu rodziny Trovato. Widzimy, jak trudną drogę jako mały chłopiec musiał przejść Fabio, by stanąć na czele rodziny. Jednakże mnie ujął tym, że nadal pozostał sobą, tym chłopakiem, który zdobył serce Sofii, i który również potrafi kochać.

"Mafia to nie tylko zabijanie, Sofio. To biznes. Obrót towarem, pieniędzmi, to także pomaganie ludziom potrzebującym pomocy. Masz pojęcie, ilu przedsiębiorców się do nas zwraca? - Chcę pokazać jej inną stronę tego środowiska, choć zdaję sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy organizacją charytatywną.  Ale la famiglia to nie ubojnia, do której zapędzamy niewinne bydło."

Z kolei, jeśli chodzi o dziewczynę, to z miejsca można ją polubić za prostolinijność, skromność, ambicję i mądrość. Wspaniała kreacja postaci i doskonale oddane ich emocje i uczucia. Uśmiech, wzruszenie, łzy? Jak najbardziej tak.

"Kim jest dla mnie Fabio? Próbuję odpowiedzieć sobie na to pytanie, ale to okazuje się dla mnie zbyt trudne. Ale jedno wiem już na pewno. Nie moim wrogiem."

Weronika Tomala potrafi zaskoczyć, zwłaszcza w kontekście tego, iż mamy do czynienia z romansem mafijnym. Jak widać, ten gatunek wciąż ma nam wiele do zaoferowania. Choć momentami jest nieco ostro, to nie ma tu zbytnej brutalności ani scen seksu. Wszystko podane jest z wyczuciem i smakiem. Dzięki wtrąceniu licznych włoskich zwrotów jeszcze bardziej oddaje klimat Vieste, miejsca, w którym rozgrywa się akcja.

"Contadina. W sieci kłamstw" to powieść o stracie, przyjaźni, tajemnicach, mafijnych porachunkach, przemocy domowej, trudnych decyzjach, odbudowywaniu zaufania i niełatwej miłości, której się nie zapomina i która przetrwa lata. Ale czy dane im będzie być razem? Sofia i Fabio wciągnęli mnie w swoją historię. Teraz czas na Was! Ciao! ?

Avatar użytkownika - Anawinkar
Anawinkar
Przeczytane:2023-10-13, Ocena: 3, Przeczytałam, Półka,
Cztery liście koniczyny
Weronika Tomala0
Okładka ksiązki - Cztery liście koniczyny

W imię miłości Nie dam ci nic w zamian, ale proszę, daj mi szansę. Bo możesz uratować czyjeś życie. Wiedz, że jest teraz w twoich rękach... ...

Jakby jutra miało nie być
Weronika Tomala0
Okładka ksiązki - Jakby jutra miało nie być

Miłość, potajemne spotkania, obsesja. Czy prawdziwe uczucie ma szansę przetrwać, kiedy wokół czai się zło? Niewielką miejscowość, w której wszyscy się...