Coraz mniej milczenia: O dramatach dzieciństwa bez tabu

Cztery autentyczne, wstrząsające historie osób mających odwagę odsłonić tajemnice swojego dramatycznego dzieciństwa, w którym były poniżane, upokarzane, maltretowane i wykorzystywane seksualnie. Rodzice i opiekunowie robili wszysko, by dziecko wyrządzone mu okrucieństwo poczytywało za dobrodziejstwo. Jak dzieci przeżywały te tragedie? Jakie są następstwa tych dramatów w ich dorosłym życiu?

Informacje dodatkowe o Coraz mniej milczenia: O dramatach dzieciństwa bez tabu:

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2004 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 83-7254-528-6
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Coraz mniej milczenia: O dramatach dzieciństwa bez tabu

Coraz mniej milczenia: O dramatach dzieciństwa bez tabu - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-02-15, 26 książek 2013,
Warto pamiętać, że w każdej rodzinie dzieje się coś, o czym nikt inny nie ma pojęcia. Spotykamy na ulicy przechodniów, którzy przeżyli własną, bolesną historię, o których mówi się w telewizji, czy czyta się w książkach. Marta Fox dotarła do tych osób, które chciały pozbyć się tego ciężaru, jakie noszą od dzieciństwa, opowiedzieć to, co ukrywały. Pozwoliły na publikację swoich koszmarów na jawie, swoich problemów... Tego co przeżyły. Warto ją przeczytać.
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2013-02-15, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Coraz mniej milczenia to cztery opowiadania, wywiady, rozmowy. Rozmowy poważne, które w delikatny sposób poruszają najgłębiej skrywane tajemnice z dzieciństwa. Rozmowy które są bardzo trudne, lecz dające efekt oczyszczenia, niekiedy nawet pierwsze na ten temat. Autorka w rozmowach w sposób delikatny pyta swoich rozmówców, jak przeżycia z dzieciństwa wpłynęły na ich losy. Czy wpłynęły na sposób przeżywania, system wartości i ich przekonania. Jak wpłynęły na związki osobiste, relacje z innymi ludźmi. Sama jednak nie komentuje tego co się dowiaduje, jest tylko cichym słuchaczem, który pomaga otworzyć się i oczyścić z ,, brudów dzieciństwa
Przejmujące wywiady z dorosłymi już ludźmi, którzy byli molestowani seksualnie jako dzieci.
Avatar użytkownika - rena-56-56
rena-56-56
Przeczytane:2013-05-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Autorce udało się dotrzeć do intymnych, dramatycznych losów kilkorga ludzi. którzy w okresie dzieciństwa i wczesnej młodości doświadczyli wszystkiego co złe w życiu i to ze strony najbliższych im ludzi. Wstrząsające relacje. Nie można tego czytać ze spokojem. Książka głęboko porusza i wyciąga na światło dzienne skrywane do tej pory lęki i straszne doznania.

Jak sam podtytuł podpowiada - w książce czytelnik znajdzie opisy dramatów z dzieciństwa. Są w niej cztery opowiadania czterech różnych osób, które łączy fakt, iż nie mieli oni szczęśliwego dzieciństwa. Zawiedli się na swoich opiekunach, rodzicach, ludziach, którzy powinni ich kochać z całych sił a tymczasem...
Po każdym opowiadaniu czytelnik może przeczytać wywiad autorki z osobą, która po latach opisuje swoje dzieciństwo, każda z nich spogląda na nie z punktu widzenia osoby już dorosłej.

Książkę oceniam jako dobrą. Warto po nią sięgnąć.

Opinia opublikowana na moim blogu:

Avatar użytkownika - kiki94kms
kiki94kms
Przeczytane:2011-12-13, Ocena: 6, Przeczytałam,
Wszystko co niemożliwe. Wiersze wybrane
Marta Fox0
Okładka ksiązki - Wszystko co niemożliwe.  Wiersze wybrane

Wiersze wybrane , wybór i przekład Anna Gąsienica Byrcyn; wydawnictwo : Fundacja Światło Literatury Gdańsk 2012. Publikacja dwujęzyczna - również po angielsku...

Kaśka Podrywaczka
Marta Fox0
Okładka ksiązki - Kaśka Podrywaczka

"Podrywaczka to nie jest moje nazwisko, tylko nick. Wolę być Kaśką Podrywaczką niż Śpiącą Królewną. Moda na królewny jest w odwrocie. Śpiące...