Córka cieni. Siedem szmacianych dat

Wydawnictwo: Axis Mundi
Data wydania: 2016-01-28
ISBN: 978-83-64980-05-3

Tytułowa Córka Cieni to Juliana, której losy poznajemy dzięki odnalezionemu pamiętnikowi, z którego wyłania się wstrząsająca historia jej niezwykłych losów na tle historii Polski. Przedwojenny zakazany romans, ucieczka w Bieszczady, zetknięcie z brutalnością wojny, nierozliczone relacje polsko-ukraińskie, trudna rzeczywistość powojennej Polski – to wszystko tworzy historię życia Juliany.

Kup książkę Córka cieni. Siedem szmacianych dat

Opinie o książce - Córka cieni. Siedem szmacianych dat

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2017-05-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Rewelacyjna książka. Perełka. Niesamowicie wciągająca historia Magdaleny i Piotra, którzy wbrew wszystkim postanawiają być razem. A w tle II wojna światowa, okrucieństwo i bestialstwo Ukraińców. Nie sposób oderwać się od kolejnych opisywanych przez Magdalenę dni, jej obaw, lęków i miłości do Piotra. Ich wspólnego wysiłku, aby przetrwać w leśnej głuszy, gdzie młoda kobieta musiała uczyć się życia, gdyż jako panienka z dobrego domu nie miała o nim pojęcia. To tu zastaje ich wojna, o której wybuchu nawet nie wiedzieli, tu rodzi się ich córeczka - Juliana. Również tutaj dochodzi do wielu dramatycznych wydarzeń.
Avatar użytkownika - Monia_35
Monia_35
Przeczytane:2017-04-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 ksiażki w 2017 r.,
Pierwsze spotkanie z autorka okazało się świetnym strzałem. Niezwykła historia, która wciągnęła mnie na dwie noce, które nawet nie wiem,kiedy przeleciały. Historia w cieniu dwudziestolecia międzywojennego i II wojny światowej.Świetnie narysowani bohaterowie i magia miejsca akcji.
Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2016-11-16, Ocena: 5, Przeczytałam,
Dziennik Magdaleny pokazuje jej niewyobrażalnie trudne życie w głuszy, na dokładkę z córeczką Julianą. A wszystko to w tle II Wojny Światowej, band ukraińskich i trudnej rzeczywistości powojennej. W takich warunkach dorasta mała dziewczynka. Historia bardzo wciągająca czytającego.

Rewelacyjna książka, świetnie się czyta, wciąga od pierwszej strony. Sporo historii, sporo emocji, wartka akcja. Jedyne do czego mam zastrzeżenia to do trochę nierealnego podejścia do samotnego życia w lesie. Panienka z dobrego domu i kelner potrafią nagle uprawiać ziemię, zbierają plony, polują, karczują i planują zasiewy. Tego nie kupuję, ale i tak: przygoda jest, więc polecam. Na pewno sięgnę po kolejne części.

Avatar użytkownika - jolantasatko
Przeczytane:2017-01-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Szepty stepowe
Ewa Cielesz0
Okładka ksiązki - Szepty stepowe

Młoda artystka z Krakowa spotyka na swojej drodze ulicznego muzyka, który wniesie w jej poplątane życie uczucie i tajemnicę. Banał? Nie tym razem...

Pochyłe niebo. Ćma
Ewa Cielesz0
Okładka ksiązki - Pochyłe niebo. Ćma

Konsekwencje... Gdyby całkowicie przesądzały o tym, jakie decyzje podejmujemy, ludzki świat prawdopodobnie nigdy nie byłby uporządkowany... Ta myśl determinuje...

Bezmiar
Grzegorz Kapla