Córka żywiołu

Tom 1 cyklu Carrier

Gdy Megan Rosenberg przeprowadza się do Irlandii, wszystko nagle zaczyna nabierać sensu. Tata wyraźnie odżywa, Megan zaprzyjaźnia się z koleżankami ze szkoły, a w dodatku czuje, że jakaś tajemnicza siła przyciąga ją do oszałamiająco przystojnego Adama DeRísa. Z początku Adam trzyma się na dystans, lecz kiedy w końcu przełamują pierwsze lody, Megan jest zaskoczona intensywnością ich relacji. Wkrótce Adam wyjawia magiczny sekret, który nadaje sens życiu ich obojga, ale może też rozdzielić ich na zawsze…

Informacje dodatkowe o Córka żywiołu:

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2011-11-09
Tytuł oryginału: Carrier of the Mark
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Maria Smulewska

Kup książkę Córka żywiołu

Córka żywiołu - opinie o książce

Nastoletnia Megan przeprowadza się do irlandzkiego miasteczka. W szkole szybko znajduje przyjaciół, ale jest pewien chłopak, którego zachowanie nie daje jej spokoju. Wkrótce okazuje się,żełączy ich coś niesamowitego - i nie chodzi wyłącznie o zauroczenie czy szkolną miłość - chodzi o poważniejsze siły, o prawdziwe żywioły. Powieść wydaje się być stworzona na schemacie "Zmierzchu", taka trochę uboższa, choć równie infantylna wersja. Jednak uważam, że dla tego, kto nie czytał jeszcze książęk tego typu może być ciekawa i intrygująca.
Jak dla mnie było to dokładne połączenie kilku innych książek z gatunku paranormal romance. Jedynie bliżej finału książka zaczynała żyć własnym życiem i nową treścią, wcześniej można było co najwyżej usiąść z kartką i wynotowywać porównania i wykorzystane schematy, by sprawdzić ilu historii potrzeba w celu stworzenia własnej książki. :D Pomimo tego, lektura na jeden raz przyjemna, lekka, niezobowiązująca - sprawdzi się w autobusie, kolejce czy podczas nudnej lekcji!
Avatar użytkownika - roxiXDCool
roxiXDCool
Przeczytane:2016-01-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2016 roku,
Super książka opisująca ciekawe przygody bohaterki, która dopiero odkrywa moc żywiołu- powietrza. Poznaje nowych ludzi, którzy stają się jej rodziną oraz miłość swojego życia. Pełne tajemnic zakończenie.
Avatar użytkownika - BoRoWiK
BoRoWiK
Przeczytane:2015-11-21, Ocena: 3, Przeczytałam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Co do tej książki mam mieszane uczucia. Z jednej strony ciekawy pomysł na fabułę, a z drugiej przesadnie rozbudowany wątek miłosny. Dodatkowo sposób przekazania treści przez autorkę nie zachwyca, a szkoda bo ta historia ma potencjał.
Megan Rosenberg przeprowadziła się do Irlandii z Ameryki. Dziewczyna rozpoczyna naukę w szkole, gdzie poznaje nowych ludzi, ale najdziwniejsze jest to, że jej osobą zaczyna interesować się Adam, chłopak z tajemniczej rodziny, wokół której krążą, różne dziwne historie. Megan zaczyna w nie wierzyć, gdyż widzi rzeczy nie z tego świata. Szybko okazuję się, że te dwójkę przyciąga do siebie ogromna nadprzyrodzona siła, lecz to uczucie może zagrozić światu. Początek książki był dość infantylny i nudny. Megan od razu zakochała się w Adamie, choć nie zamieniła z nim prawie słowa. Nieustannie do niego wzdychała i wychwalała jego piękno. Szczęście, że po setnej stronie akcja nabrała rozpędu i mogłam się skupić na czymś innym, niż wielka pierwsza miłość. Po przeczytani tytułu ,,Córka żywiołu", od razu pomyślałam o wodzie, ogniu, ziemi i powietrzu. Nie myliłam się. Adam, jego siostra Aine oraz starszy brat posiadają moc władania jednym żywiołem. Już w chwili poznania tej trójki wiedziałam, co się święci. Często w literaturze młodzieżowej można się spotkać z nadprzyrodzoną rodziną i tutaj nie zostałam zaskoczona. Mimo wszystko, łatwo ich polubić. Każdy ma swoje problemy i dramaty, które chciałam poznać, jednak to Rian został moim ulubieńcem. Impulsywny, zraniony, niebezpieczny i piękny. Moim zdaniem najlepiej wykreowana postać. Megan, jako główna bohaterka wiele razy mnie zaskoczyła swoją lekkomyślnością. Ignorowała zagrożenia oraz do niektórych spraw podchodziła zbyt pochopnie. Bardzo mi się podoba, że nie robi z siebie męczennicy i bez względu na wszystko wie, że nie zrezygnuje z Adama, z pewnością jest to przejaw egoizmu, ale mam już dość bohaterek poświęcających się dla innych. Adam początkowo był mdły i zbyt idealny jednak, kiedy na horyzoncie pojawiła się możliwość rozłąki z ukochaną nabrał charakteru i muszę przyznać, że zagrożenie podziałało na niego pozytywnie. Jak już prędzej wspomniałam związek między Megan a Adamem może być niebezpieczny , nie jest to zbyt oryginalny pomysł i sądzę, że autorka zbytnio skupiła się na uczuciach, ponieważ kiedy pojawiały się momenty magiczne, niebezpieczne lub związane z historią naznaczonych akcja nabierała tępa i czytałam zaciekawiona. Język jest młodzieżowy, idealnie się sprawdził, gdyż jest to lektura w szczególności skierowana do młodzieży. Bardzo szybko przeczytałam książkę i jest to dobry początek serii, jednak nie dowiedziałam się za wiele. Jestem ciekawa jak potoczą się dalsze losy bohaterów. ,,Córka żywiołu" to książka, która zachwyca miejscem, gdzie została osadzona akcja. Piękne widoki i druidzkie historie Irlandii mnie urzekły. Były chwile, kiedy czułam się rozczarowana, jednak wątek magiczny mi to wynagrodził. Dobry początek serii, jednak mam nadzieję, że kontynuacja będzie lepsza. 4-/6
Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Walka o żywioł i miłość Byłam strasznie ciekawa tej książki, tym bardziej, że trudno jest na razie spotkać jej recenzję. Dodatkowo nota wydawcy była nader intrygująca i zapowiadało się na naprawdę wciągającą i nowatorską historię. Czy ,,Córka żywiołu" spełniła pokładane w niej oczekiwania? Leight Fallon urodziła się w RPA, wychowała w Dublinie, a obecnie mieszka w Irlandii. Nim zaczęła swoja przygodę z pisaniem, robiła karierę w dziale z finansami. Talent pisarski zaczęła doskonalić i rozwijać, gdy w sieci znalazła stronę dla początkujących pisarzy. Gdy umieściła tak tekst ,,Córka żywiołu", przez długi czas zajmował on najwyższe miejsce w rankingu ,,najczęściej czytanych". Tak tez zrodził się pomysł na całą ,,Trylogie Przewoźnika", której to właśnie ,,Córka żywiołu" jest pierwszym tomem.Megan po raz kolejny przeprowadza się ze swoim ojcem. Tym razem pada na Irlandię, gdzie jej tata dostał bardzo dobrą ofertę pracy. Jeżeli chodzi o Megan, to po raz pierwszy czuje się jakby wróciła właśnie do domu gdzie jej miejsce. W szkole bardzo szybko poznaje nowych ludzi z którymi od razu się zaprzyjaźnia, chociaż nigdy wcześniej sobie na to nie pozwalała, aby potem nie cierpieć przy rozstaniu. Kolejna niespodzianką dla Megan jest fakt, ... że po raz pierwszy się zakochała (w sumie od pierwszego wejrzenia). Adam DeRis jest bardzo tajemniczy i skryty, ale od samego początku coś go przyciąga do Megan, chociaż wcale się nie znają. Nie będę zdradzała jak dalej potoczy się tak historia. Sami musicie ją poznać, chociaż sporo rzeczy można domyślić się już na wstępie, ale przechodząc do rzeczy.Jak już wspominałam na początku, raczej ciężko jest na razie znaleźć recenzje tej powieści, ale można spotkać pojedyncze komentarze, w których rzuciło mi się w oczy, że autorka wplotła w fabułę mity celtyckie. Strasznie się na to ucieszyłam, ponieważ uwielbiam wszystkie książki, w których przewijają się wątki nawiązujące do mitologii. Ostatnie 100 stron czytałam w napięciu i ani na chwilę nie chciałam przestawać czytać. Nie miałam pojęcia jak zakończy się książka. Z każdym kolejnym zdaniem pozostawia czytelnika w rozpaczy i naprawdę - wzbudza emocje. Bardzo chcę przeczytać kolejną część, bo ta książka jest niesamowita. Ona uzależnia. Córka żywiołu Autor: Leigh Fallon tłumaczenie: Maria Smulewska oryginału: Carrier of the Mark wydawnictwo: Galeria Książki data wydania: 9 listopada 2011
Avatar użytkownika - Simi_48
Przeczytane:2014-04-02, Ocena: 4, Przeczytałam, czarna lista, podstawówka,
Cień żywiołu
Leigh Fallon0
Okładka ksiązki - Cień żywiołu

Od wieków kolejni Naznaczeni przechowują moce czterech żywiołów: wody, ognia, ziemi i powietrza. Ich dzieje w znacznym stopniu okrywa tajemnica...