Córki jeziora

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2020-02-12
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788381393324
Liczba stron: 400
Tytuł oryginału: Daughters of the Lake

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Urzekająca powieść gotycka o tragicznej miłości oraz zagadce sprzed stu lat czekającej na rozwiązanie

Po rozpadzie małżeństwa Kate Granger szuka schronienia w domu rodziców na brzegu Jeziora Górnego. Pragnie się pozbierać i dojść do siebie - tymczasem na płyciźnie przed domem znajduje ciało zamordowanej kobiety. W fałdach intrygująco staroświeckiej nocnej szaty zmarłej leży ukryte niemowlę, równie zimne i spokojne jak jego matka. Nikt nie potrafi zidentyfikować nieżyjącej kobiety. Nikt oprócz Kate. Widziała już ją wcześniej. W swoich snach...

Historia wielkiej miłości sprzed stu lat znalazła swój tragiczny koniec, ale otaczające ją zagadki wciąż czekają na rozwiązanie. Nadeszła pora, aby jezioro ujawniło swoje tajemnice. W miarę jak odsłaniają się przed nią kolejne sekrety, Kate czuje, że coraz głębiej porywa ją wir niepokojącej opowieści przekazywanej szeptem z pokolenia na pokolenie. Teraz przyszła pora na Kate, aby jej wysłuchała.

Podczas gdy utopiona kobieta stara się zza grobu dosięgnąć teraźniejszości, Kate sięga w przeszłość. Obie muszą się spotkać, choćby we snach, aby naprawić krzywdy popełnione w przeszłości.

W tej nastrojowej opowieści rozgrywającej się na brzegach Jeziora Górnego Kate Granger czuje wyciągające się groźnie w jej stronę macki przeszłości. Ta gotycka historia, pełna intryg związanych ze starym domostwem i jego dawno zapomnianymi tajemnicami, przyprawi was o prawdziwy dreszcz grozy.

Elizabeth Hall

Precyzyjnie utkana opowieść Wendy Webb porusza wszystkie właściwe nuty. Zapomniane dziedzictwo duchów jeziora, niespokojne duchy pewnej rodziny oraz przeszłość spowita we mgle i nieukojonym żalu stapiają się w Córkach jeziora w cudownie harmonijną historię. Królowa północnego gotyku oferuje nam klasyczną opowieść o duchach, w każdym momencie tak wciągającą i poruszającą wyobraźnię, jak tylko mogą się tego po niej spodziewać wielbiciele jej talentu.

Eliza Maxwell

W zachwycającej powieści Wendy Webb, Córki jeziora, w snach otwierają się drzwi między światem zmarłych a światem żywych, duch jeziora zwraca się do obdarzonych specjalnym darem kobiet z pewnej rodziny, a zagadka morderstwa sprzed stu lat zostaje rozwiązana. To prawdziwa literacka perła, w której znajdziecie wszystko, co niesamowite, rozkoszne i niemożliwe.

Emily Carpenter

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Córki jeziora

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Córki jeziora

Lubicie jeziora, w których głęboka woda sprawia, że są one bardzo tajemnicze i skrywają wiele sekretów? Niektóre z nich są mroczne i ciężkie do odkrycia tak jak w powieści "Córki jeziora" Wendy Webb. Jeśli jesteście ciekawi, jakie tajemnice skrywa jezioro opisane w tej książce, to zapraszam na recenzję!

Kate Granger po zdradzie męża przeprowadza się do domu rodziców, którzy mieszkają nad Jeziorem Górnym. Kobieta szuka tam schronienia po rozpadzie swojego małżeństwa. Ma ona nadzieję, że pozbiera się po ciężkich chwilach i dojdzie do siebie. Pewnego dnia na brzegu jeziora Kate znajduje ciało kobiety, która ma na sobie staroświecką suknię, a w jej fałdach ukryte jest niemowlę. Nikt oprócz Kate, która widziała wcześniej znalezioną kobietę w swoich snach, nie potrafi zidentyfikować jej, ani jej dziecka. Z czasem wychodzi na jaw coraz więcej sekretów dotyczących tej sprawy... Jakie tajemnice skrywa to jezioro? Kim jest znaleziona na brzegu kobieta i jej dziecko?

W książce narracja prowadzona jest w trzeciej osobie. Są dwie płaszczyzny czasowe. Częściej występują wątki dziejące się w teraźniejszości, kiedy to Kate próbuje rozwiązać zagadkę dotycząca kobiety znalezionej na brzegu jeziora oraz to, jaki ma ona związek z jej snami. Co jakiś czas cofamy się też do przeszłości, która miała miejsce około stu lat temu. Opisuje ona losy Addie, czyli kobiety znalezionej na brzegu jeziora, głównie jej młodość i życie miłosne. Ogólnie w książce tej występuje wątek nieszczęśliwej miłości, która skończyła się tragicznie, a duchy przeszłości powracają, ponieważ sprawa morderstwa sprzed stu lat do tej pory nie została rozwiązana. Powieść ta bardzo potrafiła mnie zaciekawić, bo lubię czytać o tajemnicach z przeszłości i tym samym cofać się do bardzo odległych czasów tak jak w tej książce. Tak więc czytałam ją z dużym zainteresowaniem, bo było też wiele opisów, które na szczęście mnie nie nudziły, a potrafiły zaciekawić. Czasami, szczególnie pod koniec książki, kiedy to już wszystkie sekrety wychodziły na jaw, powieść ta trochę mnie przerażała za sprawą paranormalnych zjawisk występujących w niej. Tak więc, jak widzicie, nie było czasu na nudę.

"Córki jeziora" jest piękną, choć trochę smutną powieścią obyczajową. Nie brakuje w niej wątku miłości, która zakończyła się tragicznie, sekretów sprzed stu lat oraz ogólnie tajemniczego klimatu, jakie sprawia jezioro. Jeśli lubicie historie, które na pierwszy rzut oka wydają się niemożliwe, ale potrafią tak wciągnąć, tak aż że trudno się od nich oderwać, to z pewnością spodoba Wam się ta książka.

Link do opinii

Adelaine żyje na przełomie XIX i XX wieku, zaś Kate na początku wieku XXI. Kobiety dzieli ponad sto lat i choć się nie znają, to jednak coś je łączy. Kate bowiem miewa dziwne, niepokojące sny - sny o życiu Addie....

Powieść "Córki jeziora" opowiada historię, w której jest miłość, zazdrość, zabójstwo, tajemnica i nawiedzony dom, a wszystko to w oprawie starodawnych legend. Choć fabuła prowadzona jest w dwóch różnych czasach, nie zakłóca to absolutnie odbioru, a co więcej zmienia perspektywę i dodaje lekturze tajemniczości. Mi osobiście dostarczyła ona sporo emocji: udało się bowiem doprowadzić mnie do płaczu; niektóre fragmenty mnie rozbawiły; a po dokończeniu czułam nawet strach przed wyjściem w nocy z łóżka.

Cieszę się, że trafiłam na tę pozycję i od razu szukam co jeszcze stworzyła autorka.

Link do opinii
Inne książki autora
Duchy przeszłości
Wendy Webb0
Okładka ksiązki - Duchy przeszłości

Przeszłość rzuca długi cień? a jej duchy wciąż straszą. Hallie dowiaduje się z tajemniczego listu, że jej matka wcale nie zginęła w pożarze. Ojciec kłamał...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Uznanie
W. & W. Gregory
Uznanie
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy