Corrupt

Tom 1 cyklu Devil's Night

Nowa książka niesamowitej Penelope Douglas, autorki "Birthday Girl" i "Punk 57"!

Erika wiele razy słyszała, że sny wyrażają najgłębsze pragnienia. Jednak to koszmary, które miewa, stały się jej prawdziwą obsesją. A to wszystko za sprawą Michaela Crista, starszego brata jej chłopaka.
Michael jest jak straszny film, na który patrzy się ukradkiem przez palce, ale mimo że czuje się strach, nie można oderwać wzroku. Ten przystojny, seksowny i absolutnie przerażający były gwiazdor studenckiej drużyny koszykówki, a teraz profesjonalny sportowiec, szybciej zauważy brud na swoim bucie niż Erikę.
Ale ona zwróciła na niego uwagę.
Widziała go. Słyszała. Wiedziała, co zrobił.
Jednak Erika nie wie, że Michael też ją zauważył. A teraz, kiedy dziewczyna jest na studiach i będzie mieszkać w jego mieście, przyszedł czas, żeby jej koszmary stały się rzeczywistością.

Informacje dodatkowe o Corrupt:

Corrupt - opinie o książce

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2021-03-22, Ocena: 6, Przeczytałem,

Już kilka książek autorki mam za sobą i jak dotąd żadna mnie nie zawiodła, ta również.

Corrupt jest nieco inna od poprzednich, nieco popaprana, może wręcz niektórzy uznają ,że chora. Czytając myślałam czy autorka Fear me i Fear You ,się na niej nie wzorowała. Ale tamte dwie były dla mnie wręcz niesmaczne a ta, ma coś w sobie takiego, że połknęłam 400 stron jednego dnia .

Rika, Michael, Will , Kai i Deamon. Bohaterowie , którzy na długo zostaną mi w pamięci. Książka jest niby o zemście , męskiego grona na Erice , którą oskarżają o zdradę, o to ,że ich wydała i przez nią Kai, Will i Deamon trafili 3 lata temu do więzienia. Postanawiają zrobić z jej życia piekło żeby odreagować lata bez wolności.

Ona, wychowana pod kloszem bogatej elity, chce zaznać samodzielności, postanawia wyprowadzić się na studia nieco dalej od domu, gdzie sądzi, że odizoluje się od wpływu rodziny Michaela i Trevora. Czy aby na pewno się od nich uwolni ? Oj, nie...

Książka pokazuje wydarzenia z perspektywy obecnych wydarzeń oraz tych sprzed 3 lat. Stopniowo poznajemy te poprzednie, dowiadujemy się za co chłopcy trafili do więzienia i w kulminacyjnym momencie, autorka uświadamia nas , kto był za to odpowiedzialny.

Jeśli ktoś lubi wątek hate-love , to ta książka na nim bazuje, z resztą autorka chyba bardzo go lubi a mi to odpowiada.

Erica od dziecka wychowuje się z braćmi - Trevorem i Michaelem. Ich rodzina zaplanowała już wspólną przyszłość dla niej i Trevora ale jej serce od dawna rwie się ku Michaelowi. On...Nie zwraca na nią uwagi aż do Nocy Diabła kiedy to dzieje się tak wiele...

W tej książce nie ma chwili spokoju. To emocjonalny rollercoaster, szaleństwo , trzyma w napięciu , podnieca , przeraża, wzrusza i momentami frustruje.

Myślałam niedawno o tym, że mimo ,że za mną tyle erotycznych książek, nie spotkałam w żadnej trójkąta a tu proszę, mamy ale kto z kim to Wam nie powiem. Przekonajcie się , w sumie już blisko końca ale wierzcie mi , będzie parno i gorąco.

Spotykałam się już z negatywnymi opiniami o tej książce aleeee jak dla mnie jest rewelacyjna i muszę teraz upolować następny tom bo koniecznie chce wiedzieć co będzie z ... kolejnym gorącym bohaterem.

A Wy czytajcie, wyróbcie sobie własną opinie :)

Avatar użytkownika - pola84
pola84
Przeczytane:2020-04-26,

"Zbyt wielu ludzi próbuje nas zmienić, a zbyt niewielu chce nas takimi, jakimi naprawdę jesteśmy." Ja, która nigdy, przenigdy nie zaznacza cytatów w książkach zrobiłam to tym razem. Aż sama jestem w szoku. Co prawda zaznaczyłam tylko trzy, ale to dobry początek.
Dziś przychodzę do Was z recenzją książki "Corrupt" Penelope Douglas. Jest to pierwszy tom serii Devil's night i za chwilkę wyjdzie już druga część. Czytałam dotąd dwie poprzednie książki autorki i kupiły mnie totalnie. Czy stało się tak i tym razem?
Erika przez całe swoje życie była objęta opieką państwa Cristów. Śmierć jej ojca oraz alkoholizm matki sprawił, że nasza bohaterka jeszcze mocniej wrosła w tą rodzinę. Wszyscy przyjęli za pewnik, że prędzej czy później wyjdzie za Trevora Crista. Jednak jej od początku o wiele bardziej podobał się jego mroczny starszy brat, Michael. Wszystko zaczęło się od dnia diabła, gdzie on i jego ekipa przyjaciół przyjęła ją do swego grona jak swoją. On w końcu ją zauważył, jednak to jeszcze nie był ten czas, by mogli być ze sobą. Mało tego, cała paczka po tej nocy oprócz Michaela trafia do więzienia. Wszyscy myślą, że to Erika zdradziła i obmyślają na niej zemstę..
Ta książka nie przypomina nic co do tej pory autorka napisała. Mam do niej mieszane uczucia i nie wiem do końca co o niej myśleć. Fabuła przeplata się wydarzeniami z teraźniejszości i przeszłości. Powolutku łączymy fakty i dowiadujemy się całej historii. Jednak dla mnie ta opowieść była mało realna i logiczna. Było kilka mocno przerysowanych momentów. Jest dość brutalna i kontrowersyjna. Co prawda mnie nie zszokowała, ale szukałam w tej powieści czegoś innego. Nie mogę napisać że książka była zła. Jednak autorka poszła w stronę, która mnie osobiście nie do końca przypadła do gustu. Książkę mogę podsumować jako pełną przemocy, seksu ocierającego się o gwałt oraz jak to dzieciakom z bogatych domów można wybaczyć i puścić w niepamięć naprawdę wiele. Pieniądz załatwi wszytko. Brakowało mi chemii i pozytywnych emocji pomiędzy głównymi bohaterami. Mimo to jestem ciekawa co znajdę w kolejnym tomie tej serii.

Avatar użytkownika - Eliza89
Eliza89
Przeczytane:2021-02-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - 2021 , 52 książki 2021, Legimi,

Kolejna książka Pani Douglas, na której się nie zawiodłam. Pierwsza część serii „Devil’s Night”.
Erika Fane to młoda dziewczyna, która zawsze miała wszystko podane na tacy. Jednak ona pragnie czegoś innego- wolności. Chce móc popełniać błędy i ponosić za nie konsekwencje. Niestety nie jest to jej dane, póki mieszka w małej miejscowości i zadaje się z rodziną Cristów, która ją cały czas kontroluje.
Michael Crist to starszy brat jej chłopaka, pozer, z którym na pierwszy rzut oka nic ją nie łączy. Ale poznając ich bliżej okazuje się, że są bardzo do siebie podobni.
Narracja pierwszoosobowa, z punktu widzenia Eriki oraz Michaela. Mamy tu ukazany czas teraźniejszy i przeszły-3 lata wstecz.
Pełno w tej książce emocji, różnych relacji międzyludzkich (damsko-męskich, przyjacielskich, rodzinnych), napięcia oraz... seksu. Główni bohaterowie ciekawi i myślę dość kontrowersyjni.
Autorka pokazuje ich relację, która wydaje się być niepozorna. Erika i Michael co rusz ze sobą walczą - psychicznie i fizycznie. On ją ciągle prowokuje i wzbudza w niej strach. Ona znów sprawia, że jest o nią bardzo zazdrosny. Każde z nich prowadzi swoją grę i chce by ta druga osoba brała w niej udział. Ale nie jest łatwo, bowiem obydwoje mają silne charaktery. A gdy dojdzie jeszcze chęć zemsty za wyrządzoną krzywdę z przeszłości, to okaże się, że pod wpływem gniewu można naprawdę „zepsuć” ludzką psychikę...

Ta historia jest pełna strachu, bólu, cierpienia, żądzy i ciągłej walki. Ale poznaje się ją z zapartym tchem i wypiekami na twarzy.
Autorka nie daje czytelnikowi odetchnąć. Dopiero w epilogu może on odsapnąć, pozbierać myśli i przeanalizować całą historię Riki i Michaela. A jest ona niewątpliwie burzliwa, niebezpieczna oraz bardzo namiętna. Polecam.

Avatar użytkownika - Aga_love_books
Aga_love_books
Przeczytane:2020-05-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Penelope Douglas poraz kolejny pokazuje, że jej książki warto czytać. Każdą jedną jestem coraz bardziej zachwycona. Już teraz wiem, że po powieści autorki będę sięgać z zamkniętymi oczami. A to dlatego, że są po prostu świetne! Uwielbiam ten mroczny klimat jaki tworzy. Te pikantne sceny, które pobudzają zmysły. Te ciekawe historie, które poruszają serce. To wszystko a i jeszcze więcej dostałam właśnie tutaj. Było magnetycznie, tajemniczo, kilka scen wzbudziło grozę, smutek. A te wszystkie emocje zostały połączone na koniec tak, aby dać nam niezapomniany finisz powieści. Rollercoaster emocjonalny gwarantowany. Do tego taka aura tajemniczości wokół głównego bohatera Michaela - ach niesamowity zabieg. Czytając tę książkę tylko się o nim myśli i zastanawia co będzie dalej. I jeszcze Erika - tak barwna postać, że sympatia do niej rośnie ze strony na stronę.
Jestem bardzo ciekawa jak potoczy się wątek Damona - coś czuję, że może nieźle namieszać. :)
Czekam zatem z niecierpliwością, aż w moje łapki wpadnie drugi tom. Już nie mogę się doczekać, bo wiem, że będzie świetnie! Oczywiście polecam! :)

Przeczytałam Punk 57 Penelope Douglas i była fajna ale delikatna. Corrupt to zwrot o 180 stopni.  Mroczna, pełna pożądania,  odważne sceny seksu. Fabuła również wciągająca.  Taka Penelope bardzo mi się podoba,  książka również.  Polecam.

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2020-07-25, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2020,
Dręczyciel. Fall Away
Penelope Douglas0
Okładka ksiązki - Dręczyciel. Fall Away

Zmienił jej życie w szkole w piekło. Nie rozumiała, dlaczego jej nienawidzi. Nazywa się Tatum Brandt, ale on w żaden sposób się do niej nie zwraca. Jednak...

Upadek
Penelope Douglas0
Okładka ksiązki - Upadek

Historia K.C. Carter - przyjaciółki Tate z Dręczyciela. K.C. zawsze wiedziała, że za wszelką cenę powinna unikać brata Jareda, Jaxona Trenta. W końcu...