Cudowna moc miłości

Ocena: 4.2 (5 głosów)
Inne wydania:
Mikaela, piękna żona doktora Liama Campbella, matka dwojga dzieci, zapada w śpiączkę na skutek urazu głowy doznanego podczas jazdy konnej. Lekarze nie dają jej szans na przeżycie, ale mąż wierzy, że miłość potrafi dokonać cudu nawet wtedy, gdy zawiedzie medycyna. Dniem i nocą czuwa przy łóżku żony, starając się nawiązać z nią kontakt. Ale mijają tygodnie, a Mikaela wciąż leży jak martwa. Pewnego dnia chora kobieta drgnieniem powiek reaguje na imię swojego pierwszego męża, Juliana, znanego jako gwiazdora. Liam, boleśnie zraniony, uświadamia sobie, że tylko tamten mężczyzna, prawdziwa miłość Mikaeli, może przywrócić ją do życia. Czy jednak Liam kocha żonę aż tak, że za cenę jej powrotu do zdrowia gotów jest ja nawet oddać innemu? Czy poprosi Juliana, żeby przyjechał ratować Mikaelę?

Informacje dodatkowe o Cudowna moc miłości:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-247-2214-3
Liczba stron: 336

więcej

Kup książkę Cudowna moc miłości

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Cudowna moc miłości - opinie o książce

Gdyby życzenia miały skrzydła, wszyscy żebracy fruwaliby w powietrzu.
Po przeczytaniu ; Słowika ; byłam ciekawa kolejnej powieści Kristin Hannah, która rozkłada wątki na czynniki pierwsze, która wprowadza temat różnych codziennych spraw, tak magicznie że nadaje im niemal skrzydeł, lekkość pióra, narracji sprawia że zobrazowana fabuła staje się skupioną myślą nad którą się można zatrzymać i zastanowić, nad sensem życia, pędem, rodziną, przyjaźnią, tymi wartościami które nas spajają, które rozwijają nam skrzydła, nadają mocy, dzięki czemu pragniemy być i żyć. W powieściach autorki spotykamy wiele trudności, zmagań z jakimi muszą poradzić sobie nasi bohaterowie, ona rzuca im kłody pod nogi po to by uświadomić nam że z każdej sytuacji jest wyjście. A wielkimi drzwiami do wielu sytuacji bez wyjścia jest miłość. 


Nie od dziś wiadomo że miłość przenosi góry, że ma moc sprawczą, że nadaje tempo, uzdrawia, że wydziela endorfiny, że amor tak nas ostrzelał z łuku że stajemy się ślepi na otoczenie, głusi na głos rozsądku. Czasem to uczucie ; siada ; codzienność wprawia w ruch rutynę i przestajemy zwracać uwagę na tą magię, brokat, słowa. Ale oprócz tego uczucia, słów wielkich ich zapewnień, ważne są czyny, bo to one powodują dowód oddania, zaufania, dla miłości kłamiemy by ochronić najbliższą osobę, rodzinę, z miłości do najukochańszej osoby jesteśmy w stanie zrobić wszystko, nawet wskrzesić, ale za jaką cenę?


Mikaela, matka, szczęśliwa żona doktora Campbella, zapada w śpiączkę podczas upadku z konia. Liam musi poradzić sobie i z nową sytuacją, dziećmi, prowadzeniem domu, ale przede wszystkim z uczuciami. Podczas szukania sukienki na bal córki, przypadkiem znalazł zdjęcie z przeszłości żony. Był świadomy że była w związku małżeńskim, że z niego wyszła nie tylko potargana życiowo ale z małą córeczką którą przysposobił i kochał jak własne dziecko. Nigdy jednak nie interesował się kim był jej mąż. Podczas wizyty w szpitalu zauważył pewną zależność, Mikaela reagowała na imię swojego byłego męża, wpadł na pomysł by sprowadzić go do szpitala by ten przemówił do żony, twierdząc że kobieta ma szansę się obudzić bo usłyszeniu jego głosu. Ten oczywiście przyjeżdża, wspomina, spędza czas, i zaczyna snuć pewne plany. Czy pragnął odzyskać dawną miłość, czy chciał udowodnić sobie że może wszystko, zwłaszcza że był aktorem, celebrytą, osobą rozpoznawalną w mediach, publiczną, i nowa sytuacja dawała mu poklask, nowe oblicze, także i sensację, a czy liczył się z uczuciami Liama, własną córką, czy kariera dla nie go była najważniejsza? Oczywiście że kobieta budzi się ze śpiączki widząc u swego boku mężczyznę który był jej wielką miłością, ale jego życie sprawiło że nie zniosła tego chaosu, alkoholu, imprez i narkotyków. Jednak w tym momencie pamiętała tylko jego, jego słowa, obietnicę, jego dotyk. Czy Liamowi uda się przywrócić wspomnienia ich wspólnego życia, co na to wszystko jej mądra matka, dzieci? Jak zakończy się ta pełna wzruszeń powieść?


Łapiąca za serce, za krtań, momentami zapierająca dech w piersiach, przepiękna historia o miłości, rodzinie, przeurocza, sentymentalna i refleksyjna opowieść o przypływach, kłamstwach, strachu i lęku, pokazana strona miłości która burzy wszelkie stygmaty, nie jest sztuczna, nie opiera się na idealiźmie, a  wprowadza wątki nadające namacalny dowód że dla niej jesteśmy zrobić wszystko, nawet ustąpić, bo jak czytam:


; - Może z ; byciem zakochanym ; jest jak ze śmietaną. Wcześniej czy później i tak skwaśnieje. Ale jeśli masz szczęście, przejdziesz przez etap ; bycia zakochanym ; i skończysz, po prostu kochając kogoś. ;


Polecam serdecznie.


Wydawnictwo: Świat Książki.

Link do opinii
Avatar użytkownika - lilianapie
lilianapie
Przeczytane:2018-01-04, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

Ile można zrobić gdy się kogoś kocha ? Bardzo wiele , a nawet prawie wszystko. Można np zrezygnować z tej miłości dla miłości . Zawiłe choć prawdziwe. Jak można tęsknić za tym co się utraciło,  całe życie można. Lecz dopóki nie straci się tej prawdziwej miłości ,dopóki nie zobaczy się swoich marzeń w świetle dnia takimi jakie one są naprawde dopóty nie wie się co jest naprawdę ważne dla człowieka. O tym jest ta książka ,o prawdziwej miłości . Która miłość jest ważniejsza ta co trwa ,czy ta utracona? To pytanie zadać sobie musi każdy, kto czyta tę książkę.

 

Link do opinii
Ksiązka z jednej strony wzruszająca z drugiej nieprawdopodobne wydarzenia. Długo ją męczyłam, aż w końcu dobrnęłam do końca. Według mnie tytuł nie za bardzo pasuje do zawartości.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-07-23, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Odległe brzegi
Kristin Hannah0
Okładka ksiązki - Odległe brzegi

Elisabeth i Jack mają za sobą 20 lat pożycia małżeńskiego. Ich związek stał się konwencjonalny i pozbawiony miłości. Separacja, na jaką się decydują, nie...

Gdzie poniesie wiatr
Kristin Hannah0
Okładka ksiązki - Gdzie poniesie wiatr

Nowa powieść KRISTIN HANNAH, autorki bestsellerów "Słowik", "Wielka samotność", "Zimowy ogród" i "Firefly Lane" - książki, na podstawie której...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Meduzy nie mają uszu
Adle Rosenfeld
Meduzy nie mają uszu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy