Cudowna moc miłości

Niezwykła powieść uwielbianej w świecie autorki ,,Słowika".

Mikaela, piękna żona doktora Liama Campbella, matka dwojga dzieci, zapada w śpiączkę na skutek doznanego podczas jazdy konnej urazu głowy. Lekarze nie dają jej szans na przeżycie, ale mąż nie przyjmuje do wiadomości gorzkiej prawdy. Wierzy, że miłość potrafi dokonać cudu, gdy zawodzi medycyna. Dniem i nocą czuwa przy łóżku żony, mówi do niej, robi wszystko, żeby tylko dotrzeć do podświadomości Mikaeli. Mijają tygodnie.

Pewnego dnia chora kobieta drgnieniem powiek reaguje na imię swojego pierwszego męża, Juliana, znanego gwiazdora. Liam, boleśnie zraniony, uświadamia sobie, że tylko tamten mężczyzna, prawdziwa miłość Mikaeli, może przywrócić ją do życia.

Czy jednak Liam kocha żonę aż tak, że gotów jest ją nawet stracić i oddać innemu?

,,Powieść, która przyciąga serdecznością i szczerą, prawdziwą wizją małżeństwa." All About Romance

Informacje dodatkowe o Cudowna moc miłości:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2022-06-15
Tytuł oryginału: Angel Falls

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Kup książkę Cudowna moc miłości

Cudowna moc miłości - opinie o książce

Gdyby życzenia miały skrzydła, wszyscy żebracy fruwaliby w powietrzu.
Po przeczytaniu ; Słowika ; byłam ciekawa kolejnej powieści Kristin Hannah, która rozkłada wątki na czynniki pierwsze, która wprowadza temat różnych codziennych spraw, tak magicznie że nadaje im niemal skrzydeł, lekkość pióra, narracji sprawia że zobrazowana fabuła staje się skupioną myślą nad którą się można zatrzymać i zastanowić, nad sensem życia, pędem, rodziną, przyjaźnią, tymi wartościami które nas spajają, które rozwijają nam skrzydła, nadają mocy, dzięki czemu pragniemy być i żyć. W powieściach autorki spotykamy wiele trudności, zmagań z jakimi muszą poradzić sobie nasi bohaterowie, ona rzuca im kłody pod nogi po to by uświadomić nam że z każdej sytuacji jest wyjście. A wielkimi drzwiami do wielu sytuacji bez wyjścia jest miłość.

Nie od dziś wiadomo że miłość przenosi góry, że ma moc sprawczą, że nadaje tempo, uzdrawia, że wydziela endorfiny, że amor tak nas ostrzelał z łuku że stajemy się ślepi na otoczenie, głusi na głos rozsądku. Czasem to uczucie ; siada ; codzienność wprawia w ruch rutynę i przestajemy zwracać uwagę na tą magię, brokat, słowa. Ale oprócz tego uczucia, słów wielkich ich zapewnień, ważne są czyny, bo to one powodują dowód oddania, zaufania, dla miłości kłamiemy by ochronić najbliższą osobę, rodzinę, z miłości do najukochańszej osoby jesteśmy w stanie zrobić wszystko, nawet wskrzesić, ale za jaką cenę?

Mikaela, matka, szczęśliwa żona doktora Campbella, zapada w śpiączkę podczas upadku z konia. Liam musi poradzić sobie i z nową sytuacją, dziećmi, prowadzeniem domu, ale przede wszystkim z uczuciami. Podczas szukania sukienki na bal córki, przypadkiem znalazł zdjęcie z przeszłości żony. Był świadomy że była w związku małżeńskim, że z niego wyszła nie tylko potargana życiowo ale z małą córeczką którą przysposobił i kochał jak własne dziecko. Nigdy jednak nie interesował się kim był jej mąż. Podczas wizyty w szpitalu zauważył pewną zależność, Mikaela reagowała na imię swojego byłego męża, wpadł na pomysł by sprowadzić go do szpitala by ten przemówił do żony, twierdząc że kobieta ma szansę się obudzić bo usłyszeniu jego głosu. Ten oczywiście przyjeżdża, wspomina, spędza czas, i zaczyna snuć pewne plany. Czy pragnął odzyskać dawną miłość, czy chciał udowodnić sobie że może wszystko, zwłaszcza że był aktorem, celebrytą, osobą rozpoznawalną w mediach, publiczną, i nowa sytuacja dawała mu poklask, nowe oblicze, także i sensację, a czy liczył się z uczuciami Liama, własną córką, czy kariera dla nie go była najważniejsza? Oczywiście że kobieta budzi się ze śpiączki widząc u swego boku mężczyznę który był jej wielką miłością, ale jego życie sprawiło że nie zniosła tego chaosu, alkoholu, imprez i narkotyków. Jednak w tym momencie pamiętała tylko jego, jego słowa, obietnicę, jego dotyk. Czy Liamowi uda się przywrócić wspomnienia ich wspólnego życia, co na to wszystko jej mądra matka, dzieci? Jak zakończy się ta pełna wzruszeń powieść?

Łapiąca za serce, za krtań, momentami zapierająca dech w piersiach, przepiękna historia o miłości, rodzinie, przeurocza, sentymentalna i refleksyjna opowieść o przypływach, kłamstwach, strachu i lęku, pokazana strona miłości która burzy wszelkie stygmaty, nie jest sztuczna, nie opiera się na idealiźmie, a  wprowadza wątki nadające namacalny dowód że dla niej jesteśmy zrobić wszystko, nawet ustąpić, bo jak czytam:

; - Może z ; byciem zakochanym ; jest jak ze śmietaną. Wcześniej czy później i tak skwaśnieje. Ale jeśli masz szczęście, przejdziesz przez etap ; bycia zakochanym ; i skończysz, po prostu kochając kogoś. ;

Polecam serdecznie.

Wydawnictwo: Świat Książki.

Ile można zrobić gdy się kogoś kocha ? Bardzo wiele , a nawet prawie wszystko. Można np zrezygnować z tej miłości dla miłości . Zawiłe choć prawdziwe. Jak można tęsknić za tym co się utraciło,  całe życie można. Lecz dopóki nie straci się tej prawdziwej miłości ,dopóki nie zobaczy się swoich marzeń w świetle dnia takimi jakie one są naprawde dopóty nie wie się co jest naprawdę ważne dla człowieka. O tym jest ta książka ,o prawdziwej miłości . Która miłość jest ważniejsza ta co trwa ,czy ta utracona? To pytanie zadać sobie musi każdy, kto czyta tę książkę.

Avatar użytkownika - Grojda
Grojda
Przeczytane:2013-12-12,
Ksiązka z jednej strony wzruszająca z drugiej nieprawdopodobne wydarzenia. Długo ją męczyłam, aż w końcu dobrnęłam do końca. Według mnie tytuł nie za bardzo pasuje do zawartości.
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-07-23, Ocena: 4, Przeczytałam, Literatura piękna, E-booki, 2022, Obyczajowe,
Avatar użytkownika - Moniskaczyta
Moniskaczyta
Przeczytane:2021-01-19, Ocena: 4, Przeczytałam,
Nocna droga
Kristin Hannah0
Okładka ksiązki - Nocna droga

Życie każdej matki składa się z trudnych wyborów... Przez osiemnaście lat Jude Farraday stawiała potrzeby dzieci ponad własne i było warto: bliźniaki...

Słowik
Kristin Hannah0
Okładka ksiązki - Słowik

Słowik przedstawia nam historie dwóch sióstr: Isabelle oraz Vianne. Poznajemy losy bohaterek, którym przyszło żyć podczas najazdu Niemiec na Francję w...