Cukier. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką

Ocena: 6 (1 głosów)

Czy można zmusić olej do tańca, a wodę do wspinaczki? Dlaczego słodkie rzeczy się lepią, a podgrzany cukier ciemnieje? Jak skurczyć jabłko, zrobić karmelki, cukier w kostkach i lizaka?

Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Mali czytelnicy wykorzystują najprostszy składnik - jakim jest cukier - i za jego pomocą sami odkrywają podstawowe prawa nauki, przy okazji świetnie się bawiąc.

Przygody z nauką to seria nowoczesnych książek zachęcających do samodzielnego eksperymentowania i wyciągania wniosków. Jej bohaterami są dzieci, angażujące czytelników do zabawy. Każda zawiera 10 prostych, ciekawych, dostosowanych do wieku doświadczeń z użyciem powszechnych składników.

W serii ukazały się również: ,,Jajko. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką", ,,Cytryna. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką", ,,Papier. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką", ,,Balon. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką", ,,Woda. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką"

Informacje dodatkowe o Cukier. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką:

Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 2021 (data przybliżona)
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 9788327658678
Liczba stron: 25
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb

Tagi: edukacja nauka doświadczenia eksperymenty Cukier

więcej

Kup książkę Cukier. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Cukier. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką - opinie o książce

Avatar użytkownika - paulinarobak
paulinarobak
Przeczytane:2021-09-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2021,

"Przygody z nauką. Balon. 10 prostych, ale niesamowitych doświadczeń!" to następna część serii "Akademia mądrego dziecka". Znacie dziecko, które nie lubi ilustrowanych książek i to takich, które zachęcają do ich czytania, a jednocześnie do działania i eksperymentowania? Ja nie znam. Co ciekawe, w tej publikacji nie ma punktów, list czy przydługich instrukcji wykonania zadania (pamiętam takie ze szkoły - istna nuda). Są za to ilustracje z dziećmi w rolach głównych. Bohaterowie mierzą, sprawdzają, nieźle się przy tym gimnastykują, ale przede wszystkim obserwują, co się dzieje. Są po prostu siłą sprawczą wszystkiego, co się wydarzy.


Książeczka jest idealna dla maluchów (ale nie tylko), które przejawiają zainteresowanie światem i zachodzącymi w nim zmianami. Warto obserwować dzieci, żeby nie zmarnować ich naturalnej ciekawości. Uważam, że ta publikacja jest brakującym elementem w biblioteczce każdego smyka (gwarantuję, że starszaki też będą się przy niej świetnie bawić - pod warunkiem, że dostaną w pakiecie balony, żeby od razu móc działać).

Wewnątrz książki znajdują się m.in. pomysły na to, jak schować mydło w balonie, jak zmusić balon do śpiewania, jak zmienić go w rakietę, jak sprawić, by przykleił się do sufitu. Ta publikacja to niezwykle cenne źródło inspiracji jak pokazywać i tłumaczyć zjawiska, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Doświadczenia z pewnością zainteresują maluchy, ale nie znudzą również dzieci na etapie szkoły podstawowej, ponieważ przy okazji zabawy poznają m.in. czym jest elastyczność (przyda się chociażby na lekcjach przyrody w klasie czwartej), na czym polega zasada akcji i reakcji (spokojnie można podciągnąć pod fizykę), w jaki sposób strumień powietrza może tworzyć podciśnienie. Zainteresowani? W takim razie przyjemnej zabawy albo raczej nauki (w sumie to jedno i drugie). Drobna uwaga - niektóre eksperymenty wymagają pomocy osoby dorosłej. Ostrzegam , bo może być głośno, a nawet wybuchowo. Jedno jest jednak pewne - uśmiech na twarzy murowany!

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy