Cukier. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką

Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 2021 (data przybliżona)
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 9788327658678
Liczba stron: 25
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb

Ocena: 6 (1 głosów)

Czy można zmusić olej do tańca, a wodę do wspinaczki? Dlaczego słodkie rzeczy się lepią, a podgrzany cukier ciemnieje? Jak skurczyć jabłko, zrobić karmelki, cukier w kostkach i lizaka?

Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Mali czytelnicy wykorzystują najprostszy składnik - jakim jest cukier - i za jego pomocą sami odkrywają podstawowe prawa nauki, przy okazji świetnie się bawiąc.

Przygody z nauką to seria nowoczesnych książek zachęcających do samodzielnego eksperymentowania i wyciągania wniosków. Jej bohaterami są dzieci, angażujące czytelników do zabawy. Każda zawiera 10 prostych, ciekawych, dostosowanych do wieku doświadczeń z użyciem powszechnych składników.

W serii ukazały się również: ,,Jajko. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką", ,,Cytryna. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką", ,,Papier. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką", ,,Balon. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką", ,,Woda. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką"

Tagi: edukacja nauka Doświadczenia eksperymenty Cukier

Kup książkę Cukier. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Cukier. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką

Avatar użytkownika - paulinarobak
paulinarobak
Przeczytane:2021-09-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2021,

"Przygody z nauką. Balon. 10 prostych, ale niesamowitych doświadczeń!" to następna część serii "Akademia mądrego dziecka". Znacie dziecko, które nie lubi ilustrowanych książek i to takich, które zachęcają do ich czytania, a jednocześnie do działania i eksperymentowania? Ja nie znam. Co ciekawe, w tej publikacji nie ma punktów, list czy przydługich instrukcji wykonania zadania (pamiętam takie ze szkoły - istna nuda). Są za to ilustracje z dziećmi w rolach głównych. Bohaterowie mierzą, sprawdzają, nieźle się przy tym gimnastykują, ale przede wszystkim obserwują, co się dzieje. Są po prostu siłą sprawczą wszystkiego, co się wydarzy.


Książeczka jest idealna dla maluchów (ale nie tylko), które przejawiają zainteresowanie światem i zachodzącymi w nim zmianami. Warto obserwować dzieci, żeby nie zmarnować ich naturalnej ciekawości. Uważam, że ta publikacja jest brakującym elementem w biblioteczce każdego smyka (gwarantuję, że starszaki też będą się przy niej świetnie bawić - pod warunkiem, że dostaną w pakiecie balony, żeby od razu móc działać).

Wewnątrz książki znajdują się m.in. pomysły na to, jak schować mydło w balonie, jak zmusić balon do śpiewania, jak zmienić go w rakietę, jak sprawić, by przykleił się do sufitu. Ta publikacja to niezwykle cenne źródło inspiracji jak pokazywać i tłumaczyć zjawiska, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Doświadczenia z pewnością zainteresują maluchy, ale nie znudzą również dzieci na etapie szkoły podstawowej, ponieważ przy okazji zabawy poznają m.in. czym jest elastyczność (przyda się chociażby na lekcjach przyrody w klasie czwartej), na czym polega zasada akcji i reakcji (spokojnie można podciągnąć pod fizykę), w jaki sposób strumień powietrza może tworzyć podciśnienie. Zainteresowani? W takim razie przyjemnej zabawy albo raczej nauki (w sumie to jedno i drugie). Drobna uwaga - niektóre eksperymenty wymagają pomocy osoby dorosłej. Ostrzegam , bo może być głośno, a nawet wybuchowo. Jedno jest jednak pewne - uśmiech na twarzy murowany!

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy