Ćwiczę, bo chcę. Program nauczania wychowania fizycznego do liceum i technikum

Program nauczania wychowania fizycznego dla liceum i technikum jest zgodny z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 stycznia 2018 roku w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego dla liceum ogólnokształcącego, technikum oraz branżowej szkoły II stopnia. Program jest napisany w oparciu o trzy koncepcje: personalistyczną koncepcję wychowania, pedagogiczną wersję wychowania fizycznego oraz koncepcję sprawności fizycznej ukierunkowaną na zdrowie. Uwzględnia także założenia edukacji olimpijskiej.

Program obejmuje wszystkie treści zapisane w podstawie programowej wychowania fizycznego i koncentruje wokół budowania świadomości ucznia w kontekście bycia aktywnym i dbania o swoje zdrowie. Program jest autorskim spojrzeniem na prowadzenie wychowania fizycznego w szkole. Uzupełniony jest o plany pracy (dla liceum i technikum), które mogą być dowolnie modyfikowane przez nauczycieli bez konieczności dokonywania modyfikacji programu.

Publikacja składa się z części papierowej i płyty CD:

Załącznik 1. Podstawa programowa dla liceum i technikum z ponumerowanymi wymaganiami

Załącznik 2. Plan pracy dydaktycznej z wychowania fizycznego dla klas I-IV liceum ogólnokształcącego (na płycie CD)

Załącznik 3. Plan pracy dydaktycznej z wychowania fizycznego dla klas I-V technikum (na płycie CD)

Program zalecany jest dla:

- nauczycieli szkół podstawowych planujących podjęcie pracy w liceum lub technikum,

- nauczycieli wychowania fizycznego planujący napisanie własnego programu nauczania,

- nauczycieli akademiccy w Akademiach Wychowania Fizycznego lub innych uczelniach kształcących na kierunku wychowanie fizyczne prowadzący zajęcia z metodyki wychowania fizycznego.

Informacje dodatkowe o Ćwiczę, bo chcę. Program nauczania wychowania fizycznego do liceum i technikum:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2019-08-20
Kategoria: Pedagogika

Kup książkę Ćwiczę, bo chcę. Program nauczania wychowania fizycznego do liceum i technikum

Ćwiczę, bo chcę. Program nauczania wychowania fizycznego do liceum i technikum - opinie o książce