Cyfrowa Demencja. W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci

Cyfrowa Demencja

Bestseller na liście czasopisma „Spiegel” w kategorii książek popularnonaukowych.

Życie bez komputera, smartfona czy internetu obecnie jest już niemożliwe. Dzieci i młodzież spędzają dziś w świecie cyfrowych mediów ponad dwa razy więcej czasu niż w szkole. Skutkami są zakłócenia rozwoju mowy, problemy z nauką i koncentracją, stres, depresja i narastająca gotowość do stosowania przemocy fizycznej.

Cyfrowa demencja to określenie, którego przed kilku laty użyli południowokoreańscy lekarze do opisania symptomów chorobowych – zarówno psychicznych, jak i fizycznych – będących skutkiem niekontrolowanego korzystania z mediów cyfrowych. Renomowany niemiecki psychiatra i neurobiolog, Manfred Spitzer, daje w swojej książce szczegółowy wgląd w istotę i przyczyny tego zjawiska. Naukowiec z całą stanowczością wzywa rodziców do ograniczenia czasu poświęcanego przez dzieci na cyfrową rozrywkę, aby uchronić je przez popadnięciem w cyfrową demencję.

Informacje dodatkowe o Cyfrowa Demencja. W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci:

Wydawnictwo: Dobra Literatura
Data wydania: 2013-10-17
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę Cyfrowa Demencja. W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci

Dodaj cytat

Cyfrowa Demencja. W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2021-03-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Rewelacyjnie w prostocie wytłumaczył mi Autor zawiłości rodzące się w zwojach mózgowych

Avatar użytkownika - karolkowalczyk
karolkowalczyk
Przeczytane:2020-03-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2020,
Cyberchoroby
Manfred Spitzer 0
Okładka ksiązki - Cyberchoroby

Intensywne korzystanie z mediów prowadzi do utraty empatii i umiejętności traktowania innych z szacunkiem. Wyobcowanie powoli staje się problemem...

Dopamina i sernik
Manfred Spitzer0
Okładka ksiązki - Dopamina i sernik

Kto myśli, że naukę można przedstawiać jedynie w nudny sposób, z pewnością nie czytał jeszcze żadnej z książek Manfreda Spitzera! Wszyscy wiemy, że nadmiar...

Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;