Cyrkówka Marianna

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2020-10-28

Ona, dziewczyna ze wsi, niegdyś warszawska służąca i on, przedwojenny atleta. Miłość, porozumienie dusz i brawurowy pomysł: w burzliwych powojennych czasach ruszają w cyrkową trasę po wsiach i miasteczkach. Ta podróż potrwa wiele lat i zaprowadzi Mariannę w rejony, jakich istnienia nie podejrzewała.

Anna Fryczkowska odwiedziła archiwa, rozmawiała z dziesiątkami osób, z detektywistyczną pasją studiowała obrazy swojej bohaterki – akrobatki, żony atlety, czarodziejki jarmarków, wreszcie – malarki, jednej z najbarwniejszych artystek ludowych XX wieku.

Powieść drogi o dwójce niezwykłych osób w niezwykłych czasach.

Tagi: literatura piękna

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Cyrkówka Marianna

Opinie o książce - Cyrkówka Marianna

Zwykle nie oceniam książek po okładce, ta jednak jest tak brzydka (okładka, nie książka), że nie zainteresowałabym się nią nigdy, gdyby nie opinie innych czytelników.

Przeczytałam i jestem zachwycona! To opowieść o Mariannie Razik – niezwykłej kobiecie, która po wojnie zostaje artystką cyrkową i o atlecie Franciszku – tak najkrócej można streścić fabułę. To doskonale napisana, przejmująca i wzruszająca opowieść o miłości, o szukaniu swojego miejsca i odnajdywaniu się po wojnie, o życiu w podróży, o powojennej Polsce.

Świetna to była lektura, bardzo polecam! Tak sobie myślę, że życie Marianny i Franciszka to doskonały materiał na film, a może i serial.

Dom marionetek
Natasza Socha