Czarne oceany

WOJNY EKONOMICZNE I WOJNY MEMETYCZNE

NOWA ETYKIETA I NOWA INTYMNOŚĆ

INŻYNIERIA GENÓW, UMYSŁÓW I CYWILIZACJI

A NICHOLAS HUNT ZUPGRADE'OWAŁ SOBIE MÓZG

Rzecz dzieje się w Stanach w kręgach kompleksu wojskowo-przemysłowego. Trzonem armii są wojska ekonomiczne, chroniące gospodarkę przed wrogimi wpływami. Establishment oddzielił się biologicznie i społecznie od nieprzekształconego genetycznie plebsu. Większość funkcji państwa podległa prywatyzacji. W tym świecie jak ryba w wodzie czuje się Nicholas Hunt, polityk i lobbysta.

"Jacek Dukaj pokazuje - z sukcesem - świat nieliniowy, świat gdzie ważna nie jest zmiana, ale ma-tematyczna pochodna zmiany: przyspieszenie zmian. Świat, w którym wpływają na siebie częstości pojawiania się morderczych millenarystycznych sekt i przemiany technologiczne w telekomunikacji."

Janusz A. Urbanowicz, ,,Esensja"

Świat Czarnych oceanów jest światem, w którym nikt z nas nie chciałby się chyba znaleźć, ale jednocześnie do niego szybko zdążamy.

Wojciech Orliński, ,,Gazeta Wyborcza"

Czarne oceany ukazują cywilizację w ślepym zaułku, miotającą się w spazmach boleści, które sama sobie sprokurowała.

Marek Oramus, ,,Nowa Fantastyka"

Informacje dodatkowe o Czarne oceany:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2022-02-16

Kup książkę Czarne oceany

Czarne oceany - opinie o książce

Avatar użytkownika - MyFantasyLand
MyFantasyLand
Przeczytane:2016-10-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
60. Czasami jestem już prawie pewna, że dorosłam. A potem dostaję książkę, takiego arcymistrza literatury jakim jest np. Dukaj i przestaję wierzyć w to, że umiem i rozumiem cokolwiek. "Czarne oceany" pokazały mi, jak mało słów (z ojczystego przecież języka) ma dla mnie jasne znaczenie. Ledwo na studiach zaczęłam pojmować znaczenie "monady" a już zaczęły się osmozy, a potem wyrazy, których mój ciasny umysł już zupełnie z niczym nie kojarzył. Przeczytałam do końca, a jakże, ale niemalże jak w obcym języku. Bo żeby tylko słowa były takie trudne, a nie wszystkie koncepcje, zawiłości i nawet dialogi. Ale obiecałam sobie, że dorosnę i wrócę, bo przecież właśnie po to uczymy się całe życie. Polecam wszystkim tym, którzy lubią wyzwania i dobrą literaturę.
Avatar użytkownika - Sumire
Przeczytane:2005-03-16, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, SciFi,
Wroniec
Jacek Dukaj0
Okładka ksiązki - Wroniec

Dla dzieci Stanu Wojennego i dla dzieci, które Stanu Wojennego nie mogą pamiętać - bajka magiczna o nocy grudniowej, gdy małemu Adasiowi Wroniec...

Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe
Jacek Dukaj0
Okładka ksiązki - Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe

Rajd atomowy na Moskwę, proces jednej dwunastej tyrana, eksperyment racjonalnego antysemity, kabalistyczny Spisek Koronacyjny – oto wydarzenia, jakich...