Czarne stopy

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Data wydania: 1999 (data przybliżona)
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-05-13487-3
Liczba stron: 192
Język oryginału: Polski

Tom 1 cyklu Czarne stopy

Ocena: 4.2 (10 głosów)

Zgrany zastęp Czarnych Stóp wyrusza na letni obóz harcerski w Góry Świętokrzyskie. Dla zastępowego Maćka Osy i jego gromadki najmłodszych harcerzy, dla Marka, Fobusza, Felka i małego No - Bo to pierwsze samodzielne wakacje. Pierwsze ognisko, pierwsze podchody, pierwsze nocne alarmy. Trzydzieści dnia życia obozowego na zboczu Diabelskiego Kamienia wypełniają wspaniałe przygody, zabawne pościgi, ćwiczenia spostrzegawczości, strachy i niespodzianki. Podczas tropienia harcerze trafiają na ślad tajemniczej postaci Leśnego Oka, która z gąszczy obserwuje poczynania chłopców. Bohater książki, Marek Osiński, chłopiec samotny i nieszczęśliwy, odnajduje w czasie tych pierwszych harcerskich wakacji przyjażń, optymizm i wiarę w siebie.

Książka ta, napisana przez Sewerynę Szmaglewską trzydzieści lat temu, bawiła kilka pokoleń czytelników, doczekała się osiemnastu wydań i wersji filmowej, a w roku 1973 ukazał się dalszy ciąg przygód sympatycznych harcerzy w książce zatytułowanej "Nowy ślad Czarnych Stóp".

Kup książkę Czarne stopy

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Czarne stopy

"Czarne Stopy" to lektura dla trochę starszego pokolenia. Dla ludzi urodzonych w czasach, w których popularne było harcerstwo; dla tych, którzy z nostalgią wspominają obozy, warty, biegi na orientację, ogniska. Dzisiejsze pokolenie dziesięciolatków, które zostało "zmuszone" do zapoznania się z książką Seweryny Szmaglewskiej, nie potrafi samo, bez pomocy dorosłych przebrnąć przez nazewnictwo obozowe, symbolikę harcerską. Szkoda, bo jest to naprawdę ciekawa książka opisuje życie obozowe drużyny harcerskiej.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kobra18
kobra18
Przeczytane:2009-11-17, Ocena: 5, Przeczytałam, "Ale to już było" ;),
Książka pokazująca prawdziwe uroki harcerskiego życia. Jest po prostu magiczna :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Wiesia_Sz
Wiesia_Sz
Przeczytane:2019-12-29, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - karolina128
karolina128
Przeczytane:2018-12-31, Ocena: 4, Przeczytałam,

Naprawdę nie w moim typie. Musiałam przeczytać bo to lektura. Czytałam ja długo mimo iż była krótka.

Link do opinii
Inne książki autora
Niewinni w Norymberdze
Seweryna Szmaglewska0
Okładka ksiązki - Niewinni w Norymberdze

Literackie świadectwo z procesu największych zbrodniarzy Trzeciej Rzeszy "Jak mówić? Jak przekazać fetor umierania, smród nędzy, obrzydliwość durchfallu...

Zapowiada się piękny dzień
Seweryna Szmaglewska0
Okładka ksiązki - Zapowiada się piękny dzień

Kontynuacja "Dymów nad Birkenau", jednej z najważniejszych relacji o obozie Auschwitz-Birkenau. Lepiej pełzać na czworakach, podpierając się odrąbanymi...

Zobacz wszystkie książki tego autora