CZARNOBYL I FUKUSHIMA. Przyczyny, przebieg i konsekwencje

Publikacja ,,CZARNOBYL I FUKUSHIMA. Przyczyny, przebieg i konsekwencje" przedstawia dokładne przyczyny, rzetelny opis przebiegu obu katastrof jądrowych, nie mający precedensu w polskiej i światowej literaturze popularno-naukowej.

Książka tłumaczy, czym jest promieniowanie, objaśnia zasadę działania elektrowni jądrowych i zawiera autorskie wypowiedzi specjalistów w tej dziedzinie. Obala wszelkie mity narosłe przez lata w temacie promieniowania jonizującego i energetyki jądrowej oraz samych katastrof.

Niewątpliwą ogromną zaletą książki są bogate doświadczenia z wielu wizyt w obu strefach Autora książki - Tomasza Ilnickiego. Reporterskie zacięcie Autora, niepublikowane wywiady, przedstawienie skomplikowanych mechanizmów w możliwie najprostszy sposób - to jest to, co powoduje, że naprawdę warto sięgnąć po tę publikację.

Wydawnictwo kieruje ją do szerokiego grona odbiorców - pasjonatów historii - historii nauki, historii XX wieku, historii ZSRR oraz Japonii, ale także energetyków, ekologów, zwolenników i przeciwników OZE i energetyki jądrowej.

Informacje dodatkowe o CZARNOBYL I FUKUSHIMA. Przyczyny, przebieg i konsekwencje:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2021-04-21
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę CZARNOBYL I FUKUSHIMA. Przyczyny, przebieg i konsekwencje

CZARNOBYL I FUKUSHIMA. Przyczyny, przebieg i konsekwencje - opinie o książce

Azyl. Zapiski stalkera
Tomasz Ilnicki0
Okładka ksiązki - Azyl. Zapiski stalkera

Wybuch reaktora elektrowni atomowej w Czarnobylu to jedno z najbardziej dramatycznych wydarzeń lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Promieniowanie, niepewność...