Czarny Mustang

Wojownicy z plemienia Komanczów pod wodzą sławnego Czarnego Mustanga planują napad na osadę robotników budujących kolej. Ich plany starają się udaremnić Old Shatterhand i wódz Apaczów Winnetou.

Informacje dodatkowe o Czarny Mustang:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 1989 (data przybliżona)
Kategoria: Przygodowe
Tytuł oryginału: Halbblut
Język oryginału: niemiecki
Tłumaczenie: Maria Szematowicz, Marianna Świętek
Ilustracje:Stanisław Rozwadowski

Kup książkę Czarny Mustang

... pycha z nieba spycha.

Wykształcony człowiek też powinien mieć charakter!

Czarny Mustang - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2023-03-12, Mam,

Karol May napisał wiele książek o Indianach. Jedną z najbardziej znanych jest "Czarny Mustang".

W deszczową pogodę na Dzikim Zachodzie spotkali się spadkobiercy Timpego: Has i Kas. Obaj jechali na koniach i zatrzymali się w obozie Firwood - Camp. Byli tam Chińczycy pracujący jako robotnicy przy wyburzaniu skał. Nagle zjawiają się tam również Winnetou i Old Shatterhand, którzy zostają okradzeni.

Jak potoczą się losy Indian? Czy odnajdzie się złodziej broni słynnych westmanów?

Ciekawa i pełna przygód opowieść, którą warto przeczytać. Autor ukazuje w niej takie wartości jak przyjaźń, wierność, uczciwość, które są bardzo cenione, nie tylko przez Indian. Natomiast te, które są złe, np. kradzież, planowanie podstępu - zostają ukarane.

Po raz pierwszy sięgnęłam po tę książkę, gdy miałam 10 - 11 lat. Dopiero teraz ją doceniłam. Dotarło do mnie, że nie jest to książka tylko dla chłopców. Również płeć piękna powinna przeczytać chociaż tę jedną, krótką opowieść o Indianach, właśnie ze względu na ukazane w niej ponadczasowe wartości, które są nagradzane i pochwalane.

Według mnie to bardzo ważna lektura dla młodzieży. Akcja rozgrywa się w czasach, gdy nie było telewizorów, komputerów, nie było nawet samochodów, kiedy trzeba było liczyć na pomoc innych ludzi, którym często należało zaufać. Teraz raczej trudno o taką zażyłość.

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś to była lektura szkolna i moim zdaniem nadal powinna nią być.

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2020-03-09, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,

Półkrwi Indianin Yato Inda, tak naprawdę Ik Senanda to wnuk Czarnego Mustanga, okrutnego wodza. Wódz ów chcąc napaść na obóz robotników kolei i ich oskalpowac przysłał wnuka, by wybadal kiedy nadarzy się do tego dobra sposobność. Szyki im pokrzyzuja Winnetou i Old Shatterhand.

Avatar użytkownika - SylwiaM456
SylwiaM456
Przeczytane:2023-03-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 2023,
Old Shatterhand
Karol May0
Okładka ksiązki - Old Shatterhand

Najsławniejsi bohaterowie Dzikiego Zachodu Old Shatterhand i Winnetou wyruszają na ratunek myśliwemu Baumannowi zwanemu Pogromcą Niedźwiedzi, którego porwali...

W Hararze; Rapier i Tomahawk
Karol May0
Okładka ksiązki - W Hararze; Rapier i Tomahawk

W Hararze: Afryka. 1866 r. Z lochu sułtana Ahmeda Ben Abubekra ucieka don Fernando i Mindrello, zabierając ze sobą Emmę Arbellez, córką...