Czarny Mustang

Karol May napisał wiele książek o Indianach. Jedną z najbardziej znanych jest "Czarny Mustang".

W deszczową pogodę na Dzikim Zachodzie spotkali się spadkobiercy Timpego: Has i Kas. Obaj jechali na koniach i zatrzymali się w obozie Firwood - Camp. Byli tam Chińczycy pracujący jako robotnicy przy wyburzaniu skał. Nagle zjawiają się tam również Winnetou i Old Shatterhand, którzy zostają okradzeni.

Jak potoczą się losy Indian? Czy odnajdzie się złodziej broni słynnych westmanów?

Ciekawa i pełna przygód opowieść, którą warto przeczytać. Autor ukazuje w niej takie wartości jak przyjaźń, wierność, uczciwość, które są bardzo cenione, nie tylko przez Indian. Natomiast te, które są złe, np. kradzież, planowanie podstępu - zostają ukarane.

Po raz pierwszy sięgnęłam po tę książkę, gdy miałam 10 - 11 lat. Dopiero teraz ją doceniłam. Dotarło do mnie, że nie jest to książka tylko dla chłopców. Również płeć piękna powinna przeczytać chociaż tę jedną, krótką opowieść o Indianach, właśnie ze względu na ukazane w niej ponadczasowe wartości, które są nagradzane i pochwalane.

Według mnie to bardzo ważna lektura dla młodzieży. Akcja rozgrywa się w czasach, gdy nie było telewizorów, komputerów, nie było nawet samochodów, kiedy trzeba było liczyć na pomoc innych ludzi, którym często należało zaufać. Teraz raczej trudno o taką zażyłość.

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś to była lektura szkolna i moim zdaniem nadal powinna nią być.

Informacje dodatkowe o Czarny Mustang:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 1989 (data przybliżona)
Kategoria: Przygodowe
Tytuł oryginału: Halbblut
Język oryginału: niemiecki
Tłumaczenie: Maria Szematowicz, Marianna Świętek
Ilustracje:Stanisław Rozwadowski
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Czarny Mustang

Kup książkę Czarny Mustang

... pycha z nieba spycha.

Wykształcony człowiek też powinien mieć charakter!

Winnetou Tom 1 - 3 (Płyta CD)
Karol May0
Okładka ksiązki - Winnetou Tom 1 - 3 (Płyta CD)

Klasyka powieści dla młodzieży przygody dzielnego wodza Apaczów i jego przyjaciół specjalne wydanie w najsłynniejszej. pamiętnej szacie graficznej W ponad...

Winnetou. Tom 3
Karol May0
Okładka ksiązki - Winnetou. Tom 3

Klasyka powieści dla młodzieży. Przygody dzielnego wodza Apaczów i jego przyjaciół. Specjalne wydanie w najsłynniejszej, pamiętnej szacie...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;