Czarny tulipan

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-7389-250-8
Liczba stron: 168

Ocena: 4.25 (4 głosów)

Śmierć zamordowanych w holenderskiej Hadze Jana i Korneliusza de Wittów powoduje w życiu skromnego uczonego i hodowcy tulipanów, Korneliusza van Baerlego, ciąg niezwykłych wydarzeń - jego spokojna egzystencja zostaje zakłócona, a on w trakcie prac nad uzyskaniem legendarnego tulipana o czarnych płatkach zostaje aresztowany i osadzony w więzieniu. Ale to nie jest koniec komplikacji, bowiem przemycone do celi cebuli spróbuje zdobyć zawistny sąsiad van Baerlego, Boxtel, by przypisać sobie zasługi za to niezwykłe odkrycie. Czy w tej sytuacji Korneliuszowi uda się wyhodować upragniony kwiat?

Kup książkę Czarny tulipan

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Czarny tulipan

Na tle prawdziwych wydarzeń historycznych obserwujemy historię hodowcy tulipanów, który postawił sobie za cel odkrycie czarnej odmiany tego kwiatu. Nagłe zwroty akcji, niezwykłe wątki i nietuzinkowe postaci to elementy, które absolutnie nie dziwią nas w twórczości Aleksandra Dumasa, więc może od razu przejdę do innych rzeczy, nie rozwodząc się dłużej nad oczywistymi plusami. Wątek miłosny głównego bohatera i córki strażnika więziennego urzekł mnie bez reszty. Jest on bardzo pokomplikowany i istotną rolę odgrywają w nim niezwykłe sadzonki tulipanów. Wzruszyło mnie postępowanie dziewczyny w stosunku do tych kwiatów, mimo tego, że odczuwała do nich wyraźną niechęć (zdaję sobie sprawę, że dla kogoś kto nie czytał książki ten fragment mógł zabrzmieć naprawdę dziwnie, dlatego zachęcam do przeczytania powieści, wtedy wszystko stanie się zupełnie jasne). Język i styl autora jak zwykle zachwycający.
Link do opinii

"Czarny tulipan" to powieść wciągająca już od pierwszych stron i do samego końca zachęcająca czytelnika do poznania tego, jak potoczą się losy bohterów. Pozostawia też po sobie chęć, aby kiedyś do niej wrócić. Mamy tutaj ciekawą, oryginalną historię o zazdrości, pasji i miłości. Momentami losy bohaterów potrafią zasmucić, czasami rozśmieszyć lub zirytować. Jest to jedna z ciekawszych powieści Dumasa, po którą warto sięgnąć, jeśli lubi się lekkie historie z dynamiczną akcją.

Link do opinii
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2017-11-19, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - IzaaK
IzaaK
Przeczytane:2016-02-16, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Monika87
Monika87
Przeczytane:2014-02-01, Przeczytałam,
Inne książki autora
D`Artagnan
Aleksander Dumas0
Okładka ksiązki - D`Artagnan

Kolejna odsłona przygód D`Artagnana i jego trzech przyjaciół - Atosa, Portosa i Aramisa....

Dama Kameliowa
Aleksander Dumas0
Okładka ksiązki - Dama Kameliowa

Melodramat wszech czasów. Tę historię znamy wszyscy, ale głównie z "drugiej ręki": z operowej przeróbki "Damy", czyli "Traviaty", lub z kilku wersji filmowych...

Zobacz wszystkie książki tego autora