Czarny Wilk

Tom 5 cyklu W towarzystwie zabójców

Piąty tom legendarnej serii „W Towarzystwie Zabójców”!

Sekrety ujawnione przez Norę Kessler sprawiły, że Niklas Fleischer zrozumiał, że nie ma już nikogo, komu mógłby zaufać. Jego własny brat go zdradził. Ale ostatecznie Niklas zgadza się stanąć na czele misji we Włoszech, która może być szansą na wybaczenie albo odwet za to, co zrobił jego brat.
Zadaniem Niklasa jest odegranie roli bogatego niemieckiego inwestora i porwanie tajemniczej Francesci Moretti. Zadanie jest tym trudniejsze, że nikt nie wie, jak ona dokładnie wygląda.
Niklas wydaje się idealnym kandydatem do tej roli, ale ryzyko jest ogromne, ponieważ powodzenie misji nie będzie zależało tylko od niego. Zabierze ze sobą dwie kobiety – Izabel i Norę.
Izabel ma udawać jego kochankę, natomiast Nora – niewolnicę. Mężczyzna musi bardzo uważać na Izabel, która ze względu na swoją przeszłość może źle znieść to, co zobaczy w willi Morettiego. Jeden nieostrożny ruch i cała akcja może zakończyć się niepowodzeniem, stawiając ich życie na szali.
Niklasowi sytuacja z kochanką i niewolnicą u boku wydaje się całkiem przyjemna, jednak to tylko pozory.
Mężczyzna musi pamiętać o tym, co zrobił Viktor. Czy to, co zaszło między braćmi, już na zawsze będzie ich kością niezgody? Czy okaże się silniejsze niż więzy krwi, które ich łączą?

Informacje dodatkowe o Czarny Wilk:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2020-08-26

Kup książkę Czarny Wilk

Czarny Wilk - opinie o książce

To, co wydarzyło się w tomie czwartym, sprawiło, że Niklas przestaje ufać swemu bratu Viktorowi. Bo to właśnie on zranił go najbardziej, czego dowiedział się dzięki Norze Kessler. Jednak za namową Izabel postanawia wyruszyć na misję do Włoch. Ma za zadanie odnalezienie i porwanie Francesci Moretti. Jednak sprawa cale nie jest taka łatwa, bo nikt nie wie jak owa kobieta wygląda. Mało tego Niklas musi wcielić się w rolę bogatego inwestora, który zabiera ze sobą kochankę i niewolnicę.

Rola niewolnicy przypada Norze i tu główny bohater nie ma, co do wykonania przez nią zadania wątpliwości. Jednak jego kochankę ma udawać Izabel, dziewczyna Viktora, która bardzo dużo w życiu przeszła, co może rzutować na powodzenie misji.

Czy Niklas odnajdzie pannę Moretti? A może zaślepi go rządza zemsty na baracie? Czy Izabel podoła powierzonej jej misji?

Najgorsze, co może się stać to zacząć czytać serię od środka, nie znając poprzednich tomów. Tak było w moim przypadku, gdy czytałam wcześniejszą część. Oczywiście wmawiałam sobie, że nadrobię poprzednie książki jednak nigdy się do tego nie zabrałam. I tak po dwóch latach przyszedł w końcu czas na tom piąty. Po przeczytaniu czwartej części jakieś tam pojęcie miałam o tym, co było, więc już nie było tak źle.

Początek książki jakoś specjalnie mnie nie porwał i zaczęłam spisywać tę historię już na straty. Jednak, gdy zaczął pojawiać się temat głównej misji we Włoszech, to moja ciekawość została już rozbudzona.

Troje osób z zakonu Viktora zostaje wysłanych by odnaleźć kobietę, która nie wiadomo jak wygląda. Oczywiście całym mózgiem operacji jest Niklas, to on odgrywa najważniejszą rolę i robi to fenomenalnie. Izabel mimo tego, co przeszła, również trzyma się bardzo dzielnie. A Nora to profesjonalistka, więc raczej nikt nie podejrzewa nawet, że coś mogłoby pójść nie tak.

Każdy z bohaterów jest świetnie wykreowany. A historia sama w sobie jest wciągająca, za co należą się oklaski dla autorki, która nie boi się poruszać kontrowersyjnych tematów, tak jak w tym przypadku.

Co do zakończenia to jeszcze bardziej mnie zaciekawiło, co będzie dalej. Z tego, co się orientowałam w oryginale ta seria liczy osiem tomów, niestety w języku polskim wszystko zatrzymało się właśnie na tej (piątej) części. Tak, więc na chwilę obecną nie dowiem się, co dalej z Izabel i Viktorem ani jak potoczą się relacje Niklasa z bratem.

Jeśli zaciekawiłam was tą książką to jak najbardziej zachęcam do przeczytania, jednak radziłabym zacząć od początku serii.

Avatar użytkownika - Eliza89
Eliza89
Przeczytane:2023-11-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023, Legimi,

5 już część serii ,,W towarzystwie zabójców" Pani Redmerski. Tym razem zadanie dla Zakonu Victora Fausta będzie bardzo niebezpieczne a dla Izabel może okazać się nie do zrealizowania. Będzie bowiem musiała stawić czoła przeszłości.
Victor natomiast spotyka się z członkami tajnej agencji wywiadowczej. Od tej konfrontacji być może zależeć będzie przyszłość tajemniczego i nieosiągalnego Vonneguta, którego wszyscy chcą złapać.
A co z relacjami naszych członków zakonu? No powiem szczerze... że mnie trochę autorka zaskoczyła ... chodzi mi o relację Niklasa- naszego tytułowego Czarnego Wilka i Izabel? Czy jeden odgrywany/ udawany pocałunek może coś zmienić między tymi bohaterami? I co na to Victor???
Znów jest niebezpiecznie i intrygująco. Wiele wątków i wielu bohaterów sprawia, że ciężko oderwać się od lektury. A odkrywanie pobudek działań poszczególnych bohaterów sprawiało mi wiele frajdy.
Autorka w ciekawy sposób przedstawia profile psychologiczne bohaterów; zmienia ich myśli i działania.
Są trupy, jest handel kobietami, jest brutalność i wyrachowanie.
Bardzo mi się podobała ta część. Czekam na kolejne, które być może zostaną wydane u nas w Polsce, a trochę ich jeszcze jest ?
Polecam

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2020-09-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,

"- To brzydkie słowo, uczucie na "m" ma w zwyczaju brać cię z zaskoczenia, a wtedy za cholerę się nie wywiniesz."

"Czarny Wilk" jest piątym tomem cyklu W towarzystwie zabójców. Jak co pewne wiecie, uwielbiam tę serię. Każda część potrafi czymś nowym zaskoczyć i wydaje się, iż autorka ma wiele pomysłów, aby dalej ją kontynuować.

W tej części istotną rolę odgrywa kwestia zaufania. Tu nie tylko Niklas gorzko przekona się, że nie może nikomu ufać, ale i sam czytelnik nie będzie niczego pewien. Uwielbiam takie rozwiązania popularne, zaskakujące zwroty akcji, stale towarzyszące napięcie, mroczne tajemnice i ogrom emocji.

"Ludzie zawsze odwracają wzrok, gdy kłamią - no chyba że opanowali tę sztukę do perfekcji, tak jak ja. W codziennym życiu nigdy nie oszukuję - jestem taki bezpośredni, jak to tylko możliwe - lecz wchodząc w rolę, zmieniam się w zakłamanego sukinsyna i wychodzi mi to świetnie."

Bardzo lubię Isabel, która od pierwszego tomu jest najważniejszą postacią kobiecą. W poszczególnych częściach była na pierwszym planie lub pojawiała się obok. Tu z kolei będzie musiała ponownie udowodnić, że pasuje do świata zabójców, dowieść swojej wartości. Trudna, bolesna przeszłość da o sobie znać. Czy sobie z nią poradzi? Odłoży uczucia i emocje na bok?

Na uwagę zasługuje szerzej rozbudowana relacja Isabel z Niklasem. Można by powiedzieć, że się nie cierpią, ale tolerują ze względu na Wiktora. Chociaż czy oni rzeczywiście tak się nie znoszą, jak to starają się pokazać? Poza tym postać Niklasa udowadnia, że człowiek jednak ma wiele twarzy...

"Żeby być człowiekiem, trzeba kierować się sercem. Z chwilą, gdy je zdradzisz, tracisz wszystko."

Historia ta pokazuje, że nie każdego zawsze da się uratować, a i nie każdy chce być uratowany. Nie zdradzę Wam, o co tu chodzi, ale to bardzo ważny aspekt powieści, który zmusza do wielu przemyśleń.

J.A. Redmerski umiejętnie udało się wyważyć poszczególne wątki. Sceny seksu, tortur, opisy, dialogi, przemyślenia bohaterów - wszystko jest spójne.

"Czarny Wilk" to skrywający mroczne tajemnice thriller pełen psychologicznych zagrywek między bohaterami. Lojalność, zdrada, kłamstwa, manipulacja, przemoc, handel żywym towarem, strach - to tylko część tego, co na Ciebie czeka! Czy Niklas ma serce? Przekonaj się!

W rękach mordercy
J.A. Redmerski0
Okładka ksiązki - W rękach mordercy

Szósty tom legendarnej serii! Nawet zawodowi mordercy potrzebują wakacji, a Victor Faust nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Jednak dla niego to nie tylko...

Zabić Sarai
J.A. Redmerski0
Okładka ksiązki - Zabić Sarai

Sarai miała zaledwie czternaście lat, kiedy matka uciekła z nią do Meksyku, gdzie zamieszkały ze znanym baronem narkotykowym. Z biegiem lat dziewczyna...