Czarny zamek

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 1978 (data przybliżona)
Kategoria: Horror
ISBN: 83-7075-152-0
Liczba stron: 224

Ocena: 5 (1 głosów)

Ostatnie lata piętnastego wieku. Hiszpania. Ponury cień Inkwizycji kładzie się na wszystkim. Na jej czele stoi słynny z fanatyzmu i okrucieństwa Tomás de Torquemada. Do jednego z miast na północy kraju przybywa młody florentyńczyk, Antonio Manetti, aby przejąć we władanie czarny zamek - dziedzictwo poległego na wojnie Sebastiana de Villanuevy. Posiadłością zarządza brat nieżyjącego rycerza, miejscowy inkwizytor i gorliwy sługa Torquemady, Diego. Niebawem ma się okazać, iż ciemne moce w sposób szczególny upodobały sobie ów czarny zamek, zaś sławny wojownik, Sebastian, umarł... niezupełnie.

Kup książkę Czarny zamek

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Czarny zamek

Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2015-09-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015, Mam,
"Czarny zamek" to wciągający, ciekawy horror z lekkim napięciem. Nie poczujemy strachu przy tej lekturze, ale wielbiciele wampirów i czarownic w klasycznej formie na pewno znajdą w tej książce coś dla siebie. Mamy tutaj Inkwizycję, tortury, czary, nocne potwory, sekrety i ludzką ambicję, która potrafi ściągnąć na niejednego człowieka kłopoty. Mogłoby być bardziej strasznie, lecz mnie ta lektura i tak przypadła do gustu. Jest to miła odskocznia od tych wszystkich współczesnych wampirów i czarownic, którym brak drapieżnych instynktów. Bohaterowie "Czarnego zamku" to postaci, których przygody śledzimy z zainteresowaniem do samego końca i którzy, jak przystało na mroczne, nocne bestie, łakną krwi i sił ciemności.
Link do opinii
Inne książki autora
W łóżku z Nabokovem
Leslie Daniels0
Okładka ksiązki - W łóżku z Nabokovem

Powieść tak rozbrajająca, że na pierwszy rzut oka można nie zauważyć jej drugiego dna - życiowej mądrości, nabytej dzięki bolesnym doświadczeniom. Komedia...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy