Czarodzieje i ich dzieje. Tom 3

Trzeci tom serii o przygodach dzielnej drużyny Miki i Magowie. Wejdz do swiata legend, mitow i przepowiedni, dzielnych bohaterow, wielkich przygod, dalekich wypraw, starozytnych artefaktow, magow, krolow, wojownikow, smokow... a takze znakomitego humoru! Odkryj nowe przygody znanych disnejowskich bohaterow w swiecie fantasy! W magicznych królestwach nastały czasy pokoju i wygląda na to, że drużyna Miki i Magowie nie będzie już miała nic do zrobienia. Ale to tylko pozory. Gdzieś na świecie ciągle pojawiają się nowe zagrożenia, czarodzieje muszą więc zachować czujność. Najpierw orkoperze zwracają się przeciwko swoim smoczym sojusznikom. Później okazuje się, że choć Fantomen został uwięziony, jego cień wciąż wisi nad królestwami. Wcześniej jednak poznajemy przygody Donalda z czasów, zanim wstąpił do drużyny i służył jeszcze na dworze swojego wujka, króla Sknerusa. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w ,,Legendary Collection Wizards of Mickey": 7. ,,Le leggende perdute"; 8. ,,Lemuria"; 9. ,,Legacy" oraz w magazynie ,,Topolino" nr 3124 (,,Mondimontagne").

Informacje dodatkowe o Czarodzieje i ich dzieje. Tom 3:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2023-03-22
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Legendary Collection. Wizards of Mickey: Le leggende perdute; Lemuria; Legacy; Mondimontagne

Kup książkę Czarodzieje i ich dzieje. Tom 3

Czarodzieje i ich dzieje. Tom 3 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2023-04-25, Ocena: 5, Przeczytałem,

PopKulturowy Kociołek:

Poprzednie tomy serii autorstwa Stefano Ambrosio serwowały czytelnikowi dosyć zwartą przygodowo-magiczną historię. W Czarodzieje i ich dzieje tom 3 trend ten ulega pewnej przemianie. Komiks składa się bowiem z czterech oddzielnych rozdziałów/historii, do stworzenia których zostali również dopuszczeni inni scenarzyści. Na fana przygód arcymaga Mikiego i jego przyjaciół czeka tutaj nie tylko kontynuacja napoczętych wątków, ale również opowieść stanowiąca swoistego rodzaju prequel do całego cyklu. Brzmi to wszystko bardzo intrygująco. Czy tak też jest w rzeczywistości?

Na pewno albumowi nie można niczego zarzucić pod kątem czysto rozrywkowym. Poszczególne rozdziały wypełnione są magią, wartką przygodą, licznymi zwrotami akcji, wyrazistymi Disneyowskimi bohaterami i przyjemnym w odbiorze humorem. Czysty „fun” płynący z obcowania z tym dziełem jest więc niezaprzeczalny.

Ponarzekać można jednak trochę na jakość tytułu, jeśli porówna się go bezpośrednio z poprzednimi tomami. Szczególnie widać to w scenariuszu Ambrosio i historii Lemuria. Ciężko nie odnieść tu wrażenia, że autorowi zabrakło trochę nowych pomysłów na rozwój dzieła. Mało tego wraz ze zbliżającym się końcem serii postanowił on wrzucić do opowieści wszystko, co tylko znajdowało się w jego głowie. Wedle starego powiedzenia „co za dużo to niezdrowo” mnogość wykorzystanych pomysłów prowadzi momentami do niepotrzebnego chaosu. Lepiej pod tym względem prezentują się historie autorstwa Marii Muzzolini i Matteo Venerusa

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-03-21, Ocena: 4, Przeczytałem,

NASTAŁY SPOKOJNE CZASY, ALE...

Trzeci tom ,,Czarodziei i ich dziejów" kończy kolejny etap tej historii. Nie kończy jednak całości. To po prostu kolejny etap, dość zamknięty, nieco inny, rozwijający to, co już znamy, dopełniający, a zarazem wprowadzający w to, co będzie dalej. Na koniec więc tym razem nie czeka nas napis ,,ciąg dalszy nastąpi", w tym miejscu można przestać czytać, tym bardziej, że to ostanie komiksy z cyklu, które współtworzył jego twórca, ale jednocześnie jest też na co czekać dalej, jeśli przygody Kaczek i Myszy do Was trafiły.

Miki, Donald, magia, smoki... Niby nastał pokój, niby wszystko jest tak, jak być powinno, ale... Właśnie, zło nie śpi, zagrożenia czają się wszędzie, a nasi czarodzieje będą musieli działać i pokazać na, co ich stać. A okazji do tego będą mieli wiele. A my? My odkryjemy jeszcze co nieco o ich przeszłości i wiele, wiele więcej!

Czarodzieje i ich dzieje. Tom 1
Stefano Ambrosio0
Okładka ksiązki - Czarodzieje i ich dzieje. Tom 1

,,Czarodzieje i ich dzieje" (oryg. ,,Wizards of Mickey") to włoski cykl komiksowy, publikowany od 2006 roku w słynnym tygodniku ,,Topolino" (,,Myszka Miki")...

Czarodzieje i ich dzieje. Tom 2
Stefano Ambrosio0