Quantcast

Data wydania: 2022-02-22
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
Tłumaczenie: Magdalena Sobolewska
Ilustracje: Maria Prokop

Książka słynnej angielskiej pisarki i poetki Edith Nesbit, która zasłynęła swoją powieścią "Pięcioro dzieci i coś". „Czarodziejskie Miasto” to pełna humoru powieść opowiadająca o przygodach dwójki dzieci w magicznym mieście. Głównymi bohaterami książki są Filip i Hela – rodzeństwo. Ich przeprowadzka skłania Filipa do zbudowania pięknego, wielkiego miasta, które tworzy z przeróżnych przedmiotów takich jak książki, świeczniki czy klocki. Miasto kryje wiele tajemnic. Jesteście ciekawi jakich?

W serii „Pożeracze Książek” do tej pory ukazały się: "Wiatr z księżyca" Erica Linklattera, "Dom dla Tosi" Kai Malanowskiej i „Baron Lamberto, czyli tajemnice wyspy San Giulio” Gianniego Rodariego oraz „Zaczarowany Zamek” Edith Nesbit.

Seria "Pożeracze książek" to cykl powieści dla dzieci, które lubią zanurzyć się w długiej, pochłaniającej lekturze, w nocy chowają się z książką i latarką pod kołdrą, a książki połykają szybciej niż cukierki!

Książka dofinansowana ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Tagi: dla dzieci

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Czarodziejskie Miasto

Opinie o książce - Czarodziejskie Miasto

Historia o chłopcu, który przechodzi do świata, którego sam jest autorem- twórcą. Za nim podążają inni, czasem przypadkowi mieszkańcy. Chłopiec ma do spełnienia ważna misję, musi wykonać trudne zadania, by móc wrócić do swojego świata. Do poczytania dzieciom.
Avatar użytkownika - antosiaczyta
antosiaczyta
Przeczytane:2022-04-18, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2022,
Czarodziejskie miasto
Edith Nesbit0
Okładka ksiązki - Czarodziejskie miasto

Filip wraz ze starszą siostrą, Heleną, przeprowadzają się do domu jej męża. Kiedy chłopiec czuje się samotny, buduje wielkie, przepiękne miasto, używając...

Feniks i dywan
Edith Nesbit0
Okładka ksiązki - Feniks i dywan

Po pożegnaniu Piaskoludka znane z książki Pięcioro dzieci i coś rodzeństwo marzy już tylko o nowych przygodach. Tym razem odnajdują czarodziejski dywan...

Opowieść Północna
Szymon Krug