Pięcioro dzieci i coś

Tom 1 cyklu Piaskoludek

Edith Nesbit to znakomita pisarka angielska, klasyk literatury dziecięcej, twórczyni nowoczesnej literatury fantastycznej, autorka słynnego cyklu, w skład którego wchodzą: Pięcioro dzieci i „coś”, Feniks i dywan oraz Historia amuletu.

Zwyczajne dzieci – Cyryl, Robert, Antea, Janeczka i Baranek, czyli ich najmłodszy brat, który nazywa się tak, bo kiedy pierwszy raz się odezwał, powiedział „mee!” – przeżywają niezwyczajne przygody za sprawą magicznych osób i przedmiotów. Dzieci mogą podróżować po całym świecie, a także do przyszłości i przeszłości. Zawsze jednak najważniejsze są dla nich przyjaźń, dobro rodziny, wzajemna lojalność.

Dodatkową wartością książki jest fantastyczny przekład Ireny Tuwim, świetnej pisarki dla dzieci i autorki słynnego tłumaczenia „Kubusia Puchatka” oraz przepiękne, utrzymane w stylu epoki rysunki Marii Orłowskiej-Gabryś.

Informacje dodatkowe o Pięcioro dzieci i coś:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-01-24
ISBN: 978-83-240-1985-4
Tytuł oryginału: Five Children and It
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Irena Tuwim
Ilustracje:Maria Orłowska-Gabryś

Kup książkę Pięcioro dzieci i coś

Pięcioro dzieci i coś - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2023-09-27, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

Rodzeństwo wykopuje w kamieniołomach Piaskoludka, który potrafi spełniać życzenia. Codziennie rano dzieci mogą życzyć sobie czego tylko zechcą, czar mija zawsze po zachodzie słońca.

Avatar użytkownika - pj_aga
pj_aga
Przeczytane:2013-03-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013 - WYZWANIE, Mam,
Wspaniala i ciekawa ksiazka!
Kiedyś na pewno sięgnę po tę lekturę
Avatar użytkownika - 810611Zp
Przeczytane:2014-12-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, z_Przeczytałam przed 2013,
Poszukiwacze skarbu
Edith Nesbit0
Okładka ksiązki - Poszukiwacze skarbu

Dwie siostry i czterej bracia w wieku od kilku do kilkunastu lat, osieroceni przez matkę, zubożali wskutek niekorzystnego obrotu interesów ojca...

Złota księga Bastablów
Edith Nesbit0
Okładka ksiązki - Złota księga Bastablów

Do grupy sympatycznych bohaterów "Poszukiwaczy skarbu", spędzających wakacje w starodawnym wiejskim domu, dołącza dwójka przyjaciół...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;