Czarownik

Pierwsza połowa XIX wieku na fińskiej prowincji. Piętnastoletni Niilo, sierota i podrzutek, ciężko pracuje na rzecz swego chlebodawcy. Jedyne, co zostało mu po matce, to zwieszony na szyi niedźwiedzi kieł, który ma go chronić od wszelkiego zła. Chłopiec nadzwyczaj szybko zapamiętuje magiczne zaklęcia i uczy się uzdrawiania u lokalnego znachora, którego okoliczni mieszkańcy podejrzewają o uprawianie czarnej magii. Z czasem znachor staje się mentorem i przyjacielem Niila, a przy okazji pomaga mu odnaleźć swoje korzenie i odkryć prawdę o sobie.

Informacje dodatkowe o Czarownik:

dajnurawksiazki
Przeczytane:2024-03-12, Ocena: 6, Przeczytałem,

RECENZJA PATRONACKA

°

Finlandia, XIX wiek. Piętnastoletni Niilo jest sierotą i niewiele wie o swojej przeszłości. Mieszka u despotycznego mężczyzny, który przygarnął go pod swój dach w zamian za katorżniczą pracę.

Na skutek pewnych wydarzeń życie chłopca zmienia się nie do poznania, gdy poznaje miejscowego znachora i zaczyna pobierać u niego nauki. Ich relacja, początkowo pełna rezerwy, przeradza się w niesamowitą przyjaźń.

??

,,Czarownik" to niezwykła, angażująca powieść o magii, niesprawiedliwości, poszukiwaniu własnych korzeni i o pięknej przyjaźni.

Autorka stworzyła fascynujący świat pełen czarów i dawnych wierzeń. Wykreowała ciekawe, złożone postaci, które z każdym kolejnym rozdziałem odkrywały przede mną swoje różne oblicza.

Choć akcja książki obfituje w brutalne, smutne i tragiczne wydarzenia, były też momenty, które zapewniły mi ukojenie i poczucie spokoju. Wątek przyjaźni Niilo i znachora został opisany naprawdę pięknie i niejednokrotnie mnie wzruszył.

Jeśli lubicie historie o magii, przyjaźni i bliskości z naturą - polecam Wam ,,Czarownika" z całego serca!

Uczeń kuglarza. Magik i złodziejka
Anniina Mikama0
Okładka ksiązki - Uczeń kuglarza. Magik i złodziejka

Kontynuacja wciągającej powieści Anniiny Mikamy "Magik i złodziejka". W "Uczniu kuglarza" cofamy się do początków dziewiętnastego wieku i przenosimy do...

Władcy iluzji
Anniina Mikama 0
Okładka ksiązki - Władcy iluzji

Profesor Worowski otrzymuje od swojego dobrego przyjaciela zaproszenie do Londynu. Tom i Mina postanawiają również skorzystać z okazji i wraz z nim udają...