Czas na śmierć

Tom 3 cyklu Isabel Fielding

Leah wierzyła, że może spać spokojnie.

Bardzo się myliła.

Wytwórnia filmowa planuje nakręcić film oparty na życiu seryjnej morderczyni. Leah Smith od początku uważa to za wielki błąd. Kiedy zamordowana zostaje odtwórczyni głównej roli, Leah z przerażeniem odkrywa, że miała rację.

Najgorsza z seryjnych morderczyń ucieka z więzienia na kilka godzin przed zabójstwem.

Wszyscy są obserwowani, nikt nie może czuć się bezpiecznie.

Każdy jest podejrzany. Nikt nie jest niewinny.

Informacje dodatkowe o Czas na śmierć:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-03-24
ISBN: 9788381954242
Tytuł oryginału: Three for a Girl
Tłumaczenie: Adrian Napieralski

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Kup książkę Czas na śmierć

Czas na śmierć - opinie o książce

Znacie serię o Isabel Fielding autorki Sarah A. Denzil? Ja poznawałam ją długi czas, bo jakoś nie było mi z tą serią po drodze. Kilka lat temu w moje ręce wpadła książka "Morderczyni", czyli pierwsza część tego cyklu, którą miło wspominam. Druga część mi jakoś umknęła, ale niedawno miałam okazję przeczytać trzecią, czyli "Czas na śmierć" i to recenzję tej książki mam dzisiaj dla Was. Zatem zapraszam do czytania!

Seryjna morderczyni, czyli Isabel Fielding, odsiaduje swój wyrok w więzieniu. Jej życie jest tak ciekawe, że pewna wytwórnia filmowa postanawia nakręcić o niej film. Pomysł ten nie podoba się Leach Smith, czyli pielęgniarce szpitala psychiatrycznego, która zajmowała się przed laty Isabel. Pewnego dnia w więzieniu odwiedza Isabel młoda aktorka, która ma się w nią wcielić w filmie. Niedługo po tym Isabel ucieka z więzienia, na kilka godzin przed zabójstwem odtwórczyni głównej roli tego filmu, czyli Leach. Przed laty między Isabel, a Leach nawiązała się dziwna więź przypominająca przyjaźń, jednak na skutek wielu traumatycznych zdarzeń zmieniło się to. Przed ucieczką Isabel z więzienia, Leach wydawało się, że nic już jej nie grozi, jednak niestety sytuacja lubi się powtarzać... Do czego jest zdolna seryjna morderczyni Isabel, która jest na wolności?

W książce występuje narracja pierwszoosobowa. Rozdziały pisane są z punktu widzenia kilku bohaterów, przeważają te pisane z perspektywy Leach. Książka ta zaczyna wciągać już w pierwszych rozdziałach, kiedy to Isabel ucieka z więzienia, bo wtedy w tajemniczy sposób giną różne osoby i wcale nie jest to oczywiste, że zabiła je Isabel... Jest wielu podejrzanych, każdy ma coś za uszami i w dodatku trwają poszukiwania seryjnej morderczyni. Jest wiele ofiar, mimo że jest to kryminał, nie ma za dużo drastycznych scenek. Książka ta czasami zaskakuje, czasami trzyma w napięciu i ogólnie czyta się ją szybko. Seria o Isabel Fielding należy do jednych z ciekawszych, jaką miałam okazję przeczytać w ostatnim czasie (prawie w całości). Nieprzeczytanie poprzednich części nie stanowi problemu w zrozumieniu fabuły. Mnie ta książka bardzo wciągnęła i nie było dla mnie żadnych niejasności podczas czytania. To dopiero po przeczytaniu trzeciej części zorientowałam się, że ma ona przed sobą dwa tomy, pierwszy z nich przeczytałam dawno temu i w ogóle nie powiązałam go z ostatnią częścią, a o istnieniu drugiego nie miałam pojęcia.

"Czas na śmierć" jest bardzo wciągającym kryminałem z elementami thrillera, sensacji i literatury detektywistycznej. Tak więc przy tej książce można się nudzić. Tę część serii można przeczytać jako pojedynczą książkę lub jako element całej serii o Isabel Fielding. Tak więc jeśli czytaliście lub nie czytaliście poprzednich części, to bardzo polecam tę książkę. Z pewnością spędzicie z nią miło czas.

Avatar użytkownika - MariaFilipska
MariaFilipska
Przeczytane:2021-03-28,

„Czas na śmierć” to najnowsza powieść Sarah A. Denzil. Z twórczością tej autorki zetknęłam się już po raz drugi. W tej książce szczególnie urzekła mnie fabuła, która jest bardzo ciekawa i ma wiele wątków. Podobały mi się także rozdziały pisane z różnych perspektyw. Od pierwszych stron akcja powoli rozgrywa się, jednak tekst jest momentami zawiły. Mimo wszystko bardzo polecam tę książkę wszystkim fanom tejże autorki i nie tylko!
Główni bohaterowie Leah Smith i jej syn Tom już po raz kolejny muszą zmierzyć się z psychopatką, która uciekła z więzienia, kiedy dowiedziała się, że wytwórnia filmowa będzie kręcić film o jej życiu. Czy Isabel dokończy to, co zaczęła? Jak sobie poradzą Leah i Tom? Czy mogą czuć się bezpiecznie? Co ostatecznie się wydarzy?

Zagłębiając się w lekturę, po raz kolejny zrozumiałam, że książka jest kolejna częścią serii. Oczywiście poprzednich części nie miałam okazji czytać, więc odniosę się tylko do tej konkretnej książki.
Akcja zaczyna się dziać się dość szybko, więc nie musimy się martwić o to, że będziemy musieli oczekiwać na jakiś wybuch. Może dlatego tak się dzieje, że poprzednie przeżycia bohaterów, mają dalsze rozwiniecie tutaj.
Narracja prowadzona jest z perspektywy dwóch osób. Morderczyni i niedoszłej denatki. Dzięki temu zabiegowi, mamy możliwość poznania sposobu myślenia, działania i odbierania bodźców przez obie bohaterki.
Pióro autorki naprawdę przykuło moja uwagę. Jest lekkie i przyjemne, a książkę czyta się naprawdę szybko.
Kreacja bohaterów wyrazista. To też trzeba przyznać. Ich portret psychologiczny nakreślony w sposób szczegółowy.
Muszę przyznać, że jestem naprawdę zaskoczona. Bardzo fajnie spędziłam wieczór z tą książką.
Oczywiście wam polecam zacząć od tomu pierwszego ?

„CZAS NA ŚMIERĆ”

Sarah A. Denzil Wydawnictwo Filia

Jeden z bardziej przerażających thrillerów.
Z więzienia ucieka najgorsza z seryjnych morderczyń. Zostaje zamordowana dziewczyna, która miała ją zagrać w filmie. Kto za tym stoi? Czyżby naszej morderczyni nie spodobała się aktora? Prawda ma drugie dno, ale o tym musicie przekonać się sami.
Powieść wciąga od samego początku. Po jej przeczytaniu już nic nie będzie takie samo. Prawda może zabić.
„Czas na śmierć” to trzecia część trylogii o Isabel Fielding. Nie czytałam poprzednich dwóch tomów- mimo wszystko odnalazłam się w tej powieści.
Doskonały thriller psychologiczny, który zmusza do myślenia. Oczywiście tylko dla czytelników o mocnych nerwach.
Leah Smith jest przerażona. Nie chciała, żeby ten film powstał. Teraz jej życie ponownie jest zagrożone. Isabel poluje na nią. Dlaczego?
Książka jest godna polecenia. Uważajcie – wciąga.
Wartka akcja. Wielowątkowość. Poznajemy myśli nie tylko jednego bohatera. Po raz kolejny ludzie zakładają maski. Udają kogoś kim nie są. Stają się innymi osobami.
Możemy zajrzeć w umysł psychopatki Isabell. Uwielbiam to.
Zaczęłam czytać od końca, dlatego teraz muszę zacząć czytać od początku : „Morderczyni” i „Milczące dziecko”.
Z całego serca polecam. Czytając miałam gęsią skórkę i muszę przyznać bałam się.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2023-09-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 2023, E-booki, Thriller,sensacja,kryminał,
Avatar użytkownika - jjaworowska
jjaworowska
Przeczytane:2021-07-14, Ocena: 5, Przeczytałam,
They Are Liars
sarah a. denzil 0
Okładka ksiązki - They Are Liars

A team of office administrators are stuck at work during a flood. By the end of the day, one of them will be dead… Sue is waiting to retire. She...

The stranger in our house
Sarah A. Denzil0
Okładka ksiązki - The stranger in our house

What would you do if your son became a stranger overnight? Tired of their cramped London apartment, Aaron and Meera relocate to the idyllic village of...