Czas ognistych kwiatów

,,Wspaniała, barwna opowieść dla miłośników dawnych czasów" Glück

Porywająca historia młodych kobiet zdanych tylko na siebie w zupełnie obcym świecie.

Meklemburgia, rok 1842. Grupa chłopskich rodzin postanawia wyjechać z małej wioski, wiedziona obietnicami lepszego życia i otrzymania własnego kawałka ziemi w odległej Nowej Zelandii. Wśród nich podróżuje siedemnastoletnia Ida Lange i jej ojciec, surowy luteranin. Na statek zaciąga się także Karl, od dawna zakochany w dziewczynie.

Gdy okręt Sankt Pauli wreszcie dociera do wybrzeży Wyspy Południowej, osadników czeka niemiła niespodzianka. Obiecana im ziemia została już przydzielona innym...

Przybysze decydują się założyć osadę w dolinie rzeki. Ida czuje, że jej życie zaczyna wymykać jej się spod kontroli, a bliski jej sercu Karl odpływa na Wyspę Północną, by tam szukać szczęścia. Jedynym wsparciem jest dla niej egzotyczna przyjaciółka, Cat, zwana Jasnowłosą Maoryską. Którejś nocy nadchodzi ogromna powódź...

,,Kolorowa, pełna emocji powieść". Buch-Magazin

,,Miłość, cierpienie, straty, nadzieja, po raz kolejny zaczynanie wszystkiego od nowa... a wszystko na tle barwnych krajobrazów Nowej Zelandii. Być może najlepsza powieść Sarah Lark". Bremen Magazin

Informacje dodatkowe o Czas ognistych kwiatów:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2019-02-27
Kategoria: Inne
Tytuł oryginału: DIE ZEIT DER FEUERBLÜTEN

Tagi: bóg Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Kup książkę Czas ognistych kwiatów

Czas ognistych kwiatów - opinie o książce

Avatar użytkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2020-09-08, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam na półce,

Zacznę od tego, że sięgając po obszerniejsze książki, zawsze stwierdzam, że dużo czasu zajmie mi jej przeczytanie. Bo wiem, że będzie dużo opisów, i że akcja książki będzie toczyła się bardzo powoli. Jednak ta książka to był wyjątek. Już od pierwszych stron sprawiła, że coś mnie do niej przyciągało.

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki i na pewno nie ostatnie.

W tej książce mamy możliwości poznania historii Nowej Zelandii, kultury Maorysów, ich wierzeń, zwyczajów. I muszę przyznać, że bardzo przyjemnie to się czytało, mimo iż nie przepadam a dużą ilością opisów, to w tej książce to mi kompletnie nie przeszkadzało. A zwłaszcza, że wiele wydarzeń i osób jest opartych na faktach.

Ta książka uświadomiła mi jak wiele się zmieniło. Przerażające jest to, że kiedyś kobieta nie miała prawa głosu i nie mogły być mądrzejsze od mężczyzny. Małżeństwa nie były zawierane z miłości a partnera na całe życie wybierali rodzice.

Historia ta ukazuje też, że często mamy klapki na oczach i ślepo dążymy do naszego celu nie widząc tego, co nas otacza. Warto jest tez czasem sięgnąć po pomoc i skorzystać z czyjejś rady, bo może się okazać, że możemy nie mieć racji.

Główne bohaterki Ida i Cat pokazują, jaką siłą dysponuje płeć piękna. Mimo przeciwnościom losu, zawsze po upadku się podnoszą i idą pod wiatr.

Mi osobiście bardzo podobała się postać Karla. Młody mężczyzna, któremu nikt nie wróżył świetlanej przyszłości. A okazuje się ze wystarczy chcieć a marzenia mogą się spełnić. Cierpliwie dążył za swoimi celami i znacznie lepiej poradził sobie w nowym kraju, niż reszta jego sąsiadów z niemieckiej wsi.

Muszę przyznać, iż książkę uważam za świetną. Mimo iż trochę czasu zajmuje jej przeczytanie, bo ma ponad 850 stron, to to nie był stracony czas. Wiec naprawdę, jeśli tego typu książki was interesują to gorąco polecam. A ja mam nadzieję ze uda mi się przeczytać jeszcze kolejne dwa tomy z tej serii.

Saga nowozelandzka. Tom. 5. Wyrodna matka
Sarah Lark0
Okładka ksiązki - Saga nowozelandzka. Tom. 5. Wyrodna matka

Helen i Gwyneira są coraz bardziej rozczarowane swoimi mężami. Atmosfera u Wardenów na farmie Kiward Station staje się nie do zniesienia. Gerald, który...

Saga nowozelandzka. Tom. 45. Marzenia w starciu z rzeczywistością
Sarah Lark0
Okładka ksiązki - Saga nowozelandzka. Tom. 45. Marzenia w starciu z rzeczywistością

Barwna saga rodzinna rozgrywająca się na tle malowniczych krajobrazów Nowej Zelandii Londyn, 1852 rok. Dwie młode kobiety opuszczają na zawsze Anglię i...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;