Czego dusza zapragnie

Czternaścioro polskich pisarek i pisarzy i czternaście niepublikowanych wcześniej opowiadań w wyjątkowym zbiorze-cegiełce na rzecz 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czego dusza zapragnie to teksty znanych i lubianych zebrane w e-booku, z którego cały przychód przeznaczony jest na tegoroczną zbiórkę WOŚP.
Jakub Małecki pisze o lubieniu w czasie przeszłym. Bo czy można jeszcze cokolwiek lubić i zarazem tkwić w zawstydzającym człowieczeństwo tu i teraz?

Aneta Jadowska w swoim opowiadaniu udowadnia, że otrzymywanie od losu wszystkiego, czego dusza zapragnie, nie każdemu przynosi szczęście.

Miniatura Marcina Mortki to opowieść o pewnym suto zakrapianym babskim wieczorze, który skończył się zupełnie inaczej, niż jego szalone uczestniczki zakładały.

Paweł Radziszewski, patrząc na świat oczami starej kobiety, która nosi na barkach wstrząsający życiorys, porusza temat różnie rozumianych granic.

Za pomocą pięknych metafor Magdalena Świerczek-Gryboś przekonuje, że to, co nietypowe i niepożądane dla jednych, może być ważne i potrzebne dla drugich.

Jakub Ćwiek kreśli przewrotną wizję nagrody za oddanie życia w świętej wojnie. Opisany przez niego raj przywodzi na myśl piekło...

Grzegorz Gajek ze staropolską swadą opowiada o odmienności i wynikających z lęku przed nią potwornych konsekwencjach.

Nabrzmiała niepokojącym klimatem historia napisana przez Jacka Łukawskiego urzeka oniryczną narracją i dużą dozą abstrakcji.

Magdalena Kubasiewicz zabiera czytelnika do przeklętej posiadłości, w której czas stanął w miejscu, a uwięzieni w niej mieszkańcy w nieskończoność przeżywają ten sam dzień.

Ponura przeszłość, utracona rodzina i fałszywe uśmiechy to tylko część tego, z czym będzie musiał się zmierzyć bohater miniatury Przemka Corso.

Joanna Gajzler przedstawia nam pewną bardzo nietypową lecznicę dla jeszcze bardziej nietypowych zwierząt...

Tomasz Żak snuje opowieść o przeciętnej kobiecie przekonanej o własnej nieprzeciętności i wyższości nad innymi.

Danuta Awolusi pisze o miłości, wydawałoby się, niemożliwej, która pomimo śmierci jednej z partnerek dokona cudu.

Dla Mileny Wójtowicz jeden pogrzeb, dwa trupy, zdezorientowani żałobnicy i chaos to doskonała scena dla kilku policjantów z nosem do niecodziennych zagadek.

Miłość
Śmierć
Dramat
Odmienność
Szczęście
Utrata
Emocje
Czytaj o tym, czego dusza zapragnie

Informacje dodatkowe o Czego dusza zapragnie:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2023-01-17

Tagi: antologia opowiadań WOŚP

Kup książkę Czego dusza zapragnie

Zwierzęta na wsi pluszowe dżwięki
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Zwierzęta na wsi pluszowe dżwięki

Opowieść o tym, co robią zwierzęta z gospodarstwa wiejskiego i gdzie je można spotkać. Moduł dźwiękowy pozwoli poznać i naśladować głosy zwierząt. Dodatkową...

Smerfy Komiks. Smerfy i Krakukas
opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Smerfy Komiks. Smerfy i Krakukas

Piąty album przygód Smerfów, niezwykłych istot, które zostały pokochane przez dzieci na całym świecie. Tom zawiera dwie opowieści: ,,Smerfy i Krakukas"...