Było lato 1928 roku. Szesnastoletnia Minka Disbrow, skromna dziewczyna z małego miasteczka, niecierpliwie czekała na piknik nad jeziorem. Przeglądając się w lustrze, ubrana w specjalnie uszytą na tę okazję sukienkę, nie mogła przewidzieć, że już wkrótce jej życie całkowicie się zmieni.
Skrzywdzona przez nieznanych mężczyzn, po kilku miesiącach odkryła, że jest w ciąży. Wiedziała, że sama nie może wychować swojego maleństwa. Decyzja o oddaniu córeczki w ręce obcych ludzi złamała jej serce – czy jeszcze kiedykolwiek ją zobaczy? Czy zdarzy się cud?

Cathy LaGrow – amerykańska pisarka i blogerka. Czekałam na Ciebie jest prawdziwą historią jej babci, Minki Disbrow, która przez prawie 80 lat ukrywała, że w wieku 17 lat oddała swoją pierwszą córkę do adopcji. Swoją książką poruszyła serca setek tysięcy czytelniczek.

Informacje dodatkowe o Czekałam na Ciebie. Prawdziwa historia matki i córki, które odnalazły się po 77 latach:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016-04-13
ISBN: 978-83-240-4118-3

Kup książkę Czekałam na Ciebie. Prawdziwa historia matki i córki, które odnalazły się po 77 latach

Czekałam na Ciebie. Prawdziwa historia matki i córki, które odnalazły się po 77 latach - opinie o książce

Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2016-11-07, Ocena: 6, Przeczytałam, #Wydarzyło się naprawdę,

„Czekałam na Ciebie. Prawdziwa historia matki i córki, które odnalazły się po 77 latach.” Cathy LaGrow to poruszająca do głębi historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, która jest świadectwem nieskończonej miłości do dziecka, nadziei na lepszą przyszłość i wiary w opiekuńczą rękę Stwórcy. Minka DeYoung w wieku niespełna siedemnastu lat została napadnięta w lesie i zgwałcona przez nieznanego mężczyznę. Sprawcy nigdy nie odnaleziono. Napaść ta pozostawiła trwały ślad nie tylko na ciele i w psychice, ale także w całym dalszym życiu dziewczyny. Po dziewięciu miesiącach Minka urodziła śliczną córeczkę, której nadała imię Betty Jane. Młoda matka z ciężkim sercem i raną w duszy zgodziła się oddać maleństwo do adopcji, aby zapewnić córeczce lepsze, wygodniejsze życie z dala od szykan i skrajnej biedy. Pierwszy miesiąc spędzony z dzieckiem w ośrodku Luterańskiej Opieki Społecznej zrodziło w sercu matki nierozerwalną więź, która przetrwała przez całe długie życie Minnie. W miarę swoich możliwości i przy pomocy opiekunek dziewczyna zadbała, aby Betty Jane trafiła do dobrej, kochającej rodziny. Pustka i tęsknota po powrocie do domu, jedna, jedyna fotografia, listy do ośrodka z prośbą o choćby strzępki informacji na temat losu dziecka, ogromna miłość i dobroć przelewana na inne maluchy i nieustająca modlitwa do Pana z prośbą o opiekę i dobre życie dla Betty – to wszystko było, obok ciężkiej pracy i zwykłych ludzkich problemów, wpisane w życie Minki. A trzeba tu dodać, że od najmłodszych lat los jej nie rozpieszczał… Jednak dzięki wrodzonej sile charakteru, uporowi i niezłomności dzielnie znosiła wszystko to, co ofiarowało jej życie, a więc liczne przeprowadzki, samotne wychowywanie dwojga dzieci, chorobę i pijaństwo męża. W 94 roku życia modlitwy kobiety zostały wysłuchane, a ona sama dostąpiła cudu – została nagrodzona niezwykłym podarunkiem. Bo oto po 77 latach rozłąki mogła ponownie przytulić do serca swoją ukochaną Betty Jane – teraz Ruth Lee, starszą już kobietę, matkę, żonę i babcię.

Cathy LaGrow opisała prawdziwą, niewiarygodną wręcz historię swojej babci, która u schyłku życia mogła cieszyć się pełnią szczęścia. Można by sądzić, że odnalezienie córki dodało Mince skrzydeł, odjęło lat i wydłużyło życie. Staruszka z powodzeniem weszła w drugi wiek swojego pobytu na tym świecie ciesząc się szczęściem i radością z posiadania pełnej rodziny.

Wydarzenia, jakich jesteśmy świadkami poruszają najczulsze struny serca. Skrajne emocje z jednej strony wyciskają łzy, z drugiej wywołują radość i niosą nadzieję. Bo przecież nie ma większej miłości od uczucia łączącego matkę i dziecko. Cathy LaGrow dobrze znała swoją babcię, była świadkiem jej spotkań z córką, a także słuchaczką opowieści z przeszłości i dzięki temu mogła tak dobrze oddać emocje i spowodować, że zupełnie niewiarygodna historia nie utraciła swojego autentyzmu i prawdy.
Z całą odpowiedzialnością polecam tę historię wszystkim babciom, matkom i córkom, choć myślę, że i nie jednego mężczyznę opowieść ta zainteresuje.

Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2016-05-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
"Czekałam na Ciebie" to ogromnie wzruszająca i emocjonalna lektura. To książka dla osób wrażliwych, które z zapartym tchem będą poznawać kolejne lata życia Minki zadając sobie przy tym trudne pytania. Bo nie sposób spojrzeć krytycznym okiem, ale i ze zrozumieniem na siedemnastoletnią matkę zmuszoną do oddania swojego dziecka. Bo nie sposób nie uronić łzy, kiedy muszą się rozstać. Bo nie sposób ukryć szalejących emocji, kiedy po kilkudziesięciu latach mają szansę znów być razem. Jak to dobrze, że Bóg obdarzył Minkę tak długim życiem... że miała jeszcze okazję przytulić swoją córeczkę... To nic, że też już będącą babcią. To historia tym bardziej trafiająca do serca, gdyż jest prawdziwa. To studium faktów, dokumentów, fotografii, relacji wielu członków rodziny. Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy, jaką włożyła w to dzieło wnuczka Minki. Wydarzenia są poparte nie tylko przekazami słownymi różnych osób, ale i listami co tylko podnosi wartość książki. Nie ma tu niczego za dużo. Autorki (gdyż Cathy LaGrow pomagała Cindy Coloma, dzięki czemu ukończyły książkę jeszcze za życia Minki) idealnie wyważyły konkrety dla umysłu z uczuciami dla serc i dusz. To lektura, której długo nie zapomnicie. całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/05/cathy-lagrow-cindy-coloma-czekaam-na.html
Avatar użytkownika - livingbooksx
livingbooksx
Przeczytane:2016-04-14, Ocena: 5, Chcę przeczytać,
Główna bohaterka w wieku szesnastu lat została zgwałcona przez złoczyńców. O swojej ciąży dowiedziała się dopiero kilka tygodni później i była w ciężkim szoku. Nie wyobrażała sobie siebie pełniącą rolę matki, nie miała pojęcia ani warunków do wychowywania dziecka. Nie radziła sobie z tą myślą, jednak po pewnym czasie z pomocą innych ludzi podjęła decyzję - odda dziecko lepszej, zaradniejszej rodzinie. Jej malutka dziewczynka zostaje oddana w ręce poleconej rodziny, ale Minka stale stara się utrzymywać kontakt z rodziną zastępczą i interesuje ją rozwój oraz życie córeczki. Z wiekiem wiele rzeczy się zmienia, a coraz starszą Minkę zaczynają męczyć smutne i dręczące wspomnienia, które nakłaniają ją do odnalezienia córki. "Panie Boże, chciałabym jeszcze raz zobaczyć Betty Jane, zanim umrę. Nie będę zakłócać jej spokoju ani wkraczać w jej życie. Chcę tylko zobaczyć, jak ona wygląda." W książce "Czekałam na Ciebie" możemy obserwować przedstawioną historię od samego początku do samego końca. Opisane są dokładne przeżycia bohaterek w różnych chwilach, dzięki czemu możemy w zupełności oddać się lekturze i wczuwać się w najdrobniejsze szczegóły. Widzimy moment, gdy Minka dowiaduje się o ciąży, oddaje Betty Jane nowej rodzinie, ubolewa nad stratą i stara się radzić sobie z codziennością. Oprócz tego możemy spojrzeć również na sytuację, która ma miejsce dopiero po kilkudziesięciu latach, a która również opisana jest z najdrobniejszymi aspektami. Jest to niesamowicie wzruszająca i prawdziwa opowieść o dwóch kobietach, które spotkały się po 77 latach rozłąki. Czas ten był dla nich ogromnie trudny i ciężki, ale los chciał, aby te dwie kobiety ponownie się spotkały. Pomimo, że nie było to łatwe i na drodze stawało im wiele przeszkód, matka w końcu spotkała się ze swoją córką. Jedna z autorek owej książki to wnuczka przedstawionej Minki. Jest córką drugiego dziecka bohaterki. Gdy dowiedziała się o swojej rodzinnej historii, postanowiła spisać wszystko i opowiedzieć światu o losie, jaki spotkał jej najbliższych, Oprócz pięknie opowiedzianej historii, w książce umieszczone zostały również kolorowe i nieco starsze - czarno białe fotografie, przedstawiające najważniejsze momenty lub przedmioty z życia bohaterek. Możemy znaleźć tam zdjęcia młodej Minki, jej dziecka, wioskę z której pochodzi oraz najnowsze zdjęcia ze spotkania matki z córką. To niewątpliwie piękna i wzruszająca opowieść o prawdziwej miłości i poszukiwaniu osoby, którą utraciliśmy, lecz wciąż kochamy. livingbooksx.blogspot.com

Poruszająca historia matki i córki, które odnalazły się po 77 latach. Minka została matką w bolesnych okolicznościach. Musi zmierzyć się z trudnymi wyborami czy wychować samotnie córkę w niełatwych warunkach lub oddać ją do adopcji i dać jej szansę na dorastanie w pełnej rodzinie.

Wiele emocji wywołała we mnie ta książka, z ogromnym zainteresowaniem śledziłam losy młodej matki, która nie zapomniała o dziecku. Takie spotkania po latach są bardzo wzniosłe. Wiem coś o tym,bo sama w końcu spotkałam się z pewną osobą, która zawsze była mi bliska a rok wcześniej w końcu udało się z nią rozmawiać przez telefon i cudownie było usłyszeć znajomy głos. Dodatkowym atutem w książce są fotografie Minki i jej córki Betty Jane. Z początku trochę mnie irytowały zdania z błędami ortograficznymi,ale byłam ciekawa co będzie dalej. Zachęcam do przeczytania.

Avatar użytkownika - violabu
violabu