Człowiek - istota kosmiczna

50 lat temu stanęliśmy na Księżycu. Co dalej?

Czy kiedyś złapiemy deszcz diamentów, który pada na Saturnie każdego dnia? Po co szukać wody na Marsie, skoro jest jej pod dostatkiem na księżycach Jowisza? Kiedy zamieszkamy w hotelach na orbicie Ziemi? Czy podróże w kosmos mogą wydłużyć życie człowieka?

Fizyk cząstek elementarnych, biznesmen, do niedawna szef Polskiej Agencji Kosmicznej, miłośnik The Big Bang Theory i Star Treka w rozpalającej wyobraźnię rozmowie o tym, jak fiction inspirowało science, dlaczego Elon Musk chce zbombardować Marsa i co wstydliwego zostawili astronauci na Księżycu.

Inspirująca i zaskakująca książka zarówno dla marzycieli, jak i dla tych, którzy wiedzą, że na Ziemi zostało nam niewiele czasu.

Kosmos – nasza jedyna przyszłość – jeszcze nigdy nie był tak dostępny.

Grzegorz Brona – doktor habilitowany nauk fizycznych i biznesmen. Pracował na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Były szef Polskiej Agencji Kosmicznej, miłośnik science fiction. Pracę zawodową rozpoczynał w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN, po powrocie do Polski został współzałożycielem spółki Creotech Instruments. Buduje satelity, wie wszystko o kosmosie, chciałby podróżować w czasie i poznawać ludzi, którzy zmieniali świat.

Ewelina Zambrzycka – dziennikarka i redaktorka, pasjonatka tematyki popularnonaukowej. Związana m.in. z „Życiem Warszawy” oraz magazynami Gazety.pl oraz Wirtualnej Polski. Lubi zadawać pytania o tajemnice wszechświata i marzy o miejscu w Akademii Gwiezdnej Floty.

Informacje dodatkowe o Człowiek - istota kosmiczna:

Człowiek - istota kosmiczna - opinie o książce

Avatar użytkownika - czyczytasz
czyczytasz
Przeczytane:2019-07-14, Ocena: 6, Przeczytałam,

50 lat temu człowiek po raz pierwszy stanął na księżycu i było to niezaprzeczalnie jedno z ważniejszych wydarzeń w naszej kosmicznej przeszłości. Z tej okazji nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się książka "Człowiek. Istota kosmiczna". To wyjątkowa i bardzo obszerna rozmowa Eweliny Zambrzyckiej z Grzegorzem Broną - byłym szefem Polskiej Agencji Kosmicznej, biznesmenem, fizykiem i jednocześnie miłośnikiem science fiction. Książka w bardzo wyczerpujący sposób odpowiada na pytania, które nurtują ludzkość od lat. Myślę, że zarówno laik jak i znawca kosmicznej tematyki znajdzie tutaj coś dla siebie. Dowiemy się w jaki sposób wojna zbrojeniowa wpływa na rozwój nauki, czym różni się kosmonauta od astronauty, ile waży skafander do podróży na księżyc, po co nam satelity i czy można tęsknić za grawitacją. A to i tak tylko kilka z tematów poruszanych na 432 stronach tej fascynującej książki. Oprócz odpowiedzi na zadawane przez dziennikarkę pytań, w środku znajdziemy również mnóstwo ciekawostek oraz zdjęcia dokumentujące pierwsze podróże w kosmos oraz osiągnięcia w dziedzinie zdobywanie wszechświata. Dla mnie była to ciekawa i barwna podróż w świat kosmicznych podróży i okazja do odkrycia kryjących się w otaczającym nas wszechświecie tajemnic. Jeśli ciekawi Was co wstydliwego zostawili austronauci na księżycu i kiedy zamieszkamy w hotelach na orbicie Ziemi koniecznie sięgnijcie po książkę "Człowiek. Istota kosmiczna" i odważcie się marzyć.

Avatar użytkownika - anoola
anoola