CZUŁOŚĆ. Poradnik pozytywnego egoizmu

Guru terapii odkrywa, co nas kształtuje, dlaczego to ważne, oraz podpowiada praktyczne sposoby na szczęśliwsze życie.

Czy wiecie, w jaki sposób wasze dzieciństwo wpływa na wasze postrzeganie siebie i związki z innymi? Jak szkoła, bycie ofiarą nękania, oczekiwania związane z płcią, reklamy, a nawet media, z którymi stykacie się na co dzień, oddziałują na wasze samopoczucie? Czy chcecie dowiedzieć się, czym tak naprawdę są emocje, skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić, gdy boicie się, że was przytłoczą?

Psycholożka kliniczna Sophie Mort, znana w internecie jako dr Soph, pomoże ci uporządkować trudne emocje i rozprawić się z błędnymi przekonaniami na swój temat. Rzeczowo tłumaczy, skąd biorą się największe problemy współczesnych ludzi: strach przed oceną, odrzuceniem, wikłanie się w toksyczne relacje, sabotowanie własnych działań i dokonań. Wskazuje, co nas hamuje i nie pozwala nam rozłożyć skrzydeł, pomaga rozpoznać szkodliwe schematy zachowania i negatywne nawyki, które nie dają nam ruszyć do przodu, oraz radzi, co możemy zrobić, aby rozwijać nasz potencjał i w pełni cieszyć się życiem.

Dr Soph pozwoli wam dokładnie poznać samych siebie i wyposaży was w zestaw narzędzi obejmujących sprawdzone techniki terapeutyczne takie jak ćwiczenie uważności, okazywanie współczucia samym sobie, walkę z wewnętrznym krytykiem oraz metody oddychania i relaksacji, które pozwolą wam żyć pełnią życia. Jesteśmy bowiem czymś więcej niż tylko sumą swoich doświadczeń.

Doktor Soph to terapeutka i najlepsza przyjaciółka, na jaką wszyscy zasługujemy. Świat profesjonalnej pomocy psychologicznej wciąż pozostaje niedostępny dla wielu ludzi, a ta książka jest tak istotna i zmienia­jąca życie, że każdy powinien ją mieć. To niesamowita lektura i dar dla świata.

Scarlett Curtis, autorka bestsellerowej książki Feminists Don't Wear Pink (and Other Lies)

Nareszcie! Książka, dzięki której wiedza o tajemnicach dobrego samopoczucia w każdym wieku opuszcza gabinet terapeutyczny i staje się szeroko dostępna. Ciepły, dodający otuchy i szczery głos doktor Soph sprawi, że zrozumiesz siebie, swoje zachowanie i związki bez wydawania ciężkich pieniędzy na terapię.

Dr Karen Gurney, autorka książki Mind the Gap

Psychologia w najbardziej dostępnej i przydatnej formie! Sophie zabiera nas w podróż przez życie, aby wyjaśnić, w jaki sposób myślimy, czujemy i się zachowujemy, a następnie pomaga nam zbudować solidną drogę, którą ruszymy naprzód i na której dobrze przeżyjemy resztę życia.

Dr Emma Hepburn, autorka książki A Toolkit for Modern Life: 53 Ways to Look After Your Mind

Informacje dodatkowe o CZUŁOŚĆ. Poradnik pozytywnego egoizmu:

CZUŁOŚĆ. Poradnik pozytywnego egoizmu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2022-04-10,

Dr Sophie Mort „Czułość. Poradnik pozytywnego egoizmu”

„Dzieci znają coś, o czym dorośli czasem zapominają. Jest to radość płynąca z ciekawości i zachwytu.”

Czy kiedykolwiek czułeś, że sam siebie nie rozumiesz? Albo nie rozumiesz ludzi wokół ciebie?

„Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że emocje mają cel. Sprawiają, że powstaje w nas energia potrzebna, aby zwrócić się ku rzeczom, które trzymają nas przy życiu, i unikać tych, które mogłyby nas zabić.”

Przystępna, lekka, prostym językiem napisana książka, która obejmuje kilka pomocnych wskazówek i technik, których możesz użyć, aby zadbać o siebie, a także oddaje najczęstsze problemy, z którymi borykamy się na co dzień. Dr Mort ma dar wyjaśniania czasami dość skomplikowanych teorii i idei psychologicznych w sposób, który czytelnik może łatwo zastosować do własnego życia. Wielce przydatny poradnik. 😊

Avatar użytkownika - anna-4008
anna-4008
Przeczytane:2023-06-21, Ocena: 2, Przeczytałam, Książki przeczytane w 2023,

Mam spory problem z oceną tej pozycji.
Zbyt dużo niepotrzebnej treści, dużo oczywistości i podstaw.

Najbardziej denerwuje stwierdzenie że jesteśmy istotami delikatnymi a depresja na prawdę istnieje.
O dziwo ludzie którzy mają złe zamiary też istnieją.
Powinniśmy zatem smakować
życie przez rękawiczki aby się uchronić przed doświadczeniami które mogą nas zranić.

W "Czułości poradniku pozytywnego egoizmu" znajdziemy psychologiczną pigułkę wiedzy o nas samych. Książka zdecydowanie daje do myślenia i zawiera bardzo dużo ćwiczeń.

Bardzo lubię takie poradniki, jednak ten czytałam jakoś bardzo długo. Ogrom wiedzy czasami mnie przytłaczał.

Avatar użytkownika - poszukujaca
poszukujaca
Przeczytane:2022-12-13, Ocena: 2, Przeczytałam, 12 książek 2022,

Początek wciągający, ale później coraz gorzej. Nie polecam.

Avatar użytkownika - Aneta2944
Aneta2944
Przeczytane:2023-05-27, Ocena: 3, Przeczytałam, 12 książek 2023,
Odnowa. Zmień nawyki i zacznij żyć po swojemu
Sophie Mort0
Okładka ksiązki - Odnowa. Zmień nawyki i zacznij żyć po swojemu

To nie jest kolejny poradnik o nawykach! To swoista podróż w głąb siebie w poszukiwaniu tego, co sprawia, że zdarza nam się w życiu utknąć. Uwaga! Momentami...