Czulsza niż dotyk

Ona pragnie czuć, on nienawidzi czuć.

Gorące lato, Mazury. Do małego domu nad jeziorem przyjeżdża Marieta, młoda

rzeźbiarka. Wypełnia zalecenie ekscentrycznego terapeuty, żeby w odosobnieniu spędzić

sto jeden dni. Dziewczyna stara się zapomnieć o przeszłości i o swojej największej miłości

- sztuce. Jej spokój już pierwszego dnia przerywa pojawienie się labradora i jego

aroganckiego właściciela - jak się okazuje - lokatora sąsiedniego domu.

Maks, podobnie jak Marieta, szuka ukojenia. I nie jest zainteresowany zawieraniem

nowych znajomości, zwłaszcza z samotnymi kobietami. A jednak, dziwnym zbiegiem

okoliczności, tych dwoje co rusz wpada na siebie.

Gra wzajemnego przyciągania i odpychania trwa, wokół roznosi się zapach surfinii, czas

odmierzają zachody słońca i piękne fotografie. Każdy z bohaterów ma jednak bolesne

tajemnice. Kiedy przeszłość powraca, nic nie jest już takie proste.

Informacje dodatkowe o Czulsza niż dotyk:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2023-02-14
ISBN: 9788382028218

Kup książkę Czulsza niż dotyk

Czulsza niż dotyk - opinie o książce

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2023-03-19,

„Czulsza niż dotyk” to książka o pięknej zwartości. Opowiada historię rodzącej się miłości, której nie jest obce cierpienie. Jest ona pełna naturalności i wielu emocji.

Akcja płynie dość niespiesznie, ale pobudza ciekawość czytelnika już od pierwszych stron i wciąga nas w wir wydarzeń. Początkowo miałam problem, aby polubić się ze stylem pisania autorki, który troszeczkę mnie męczył. Jednak fabuła była na tyle ciekawa, że się z nim „przemęczyłam”, a koniec końcom nawet polubiłam.

Historia opowiedziana przez autorkę jest melancholijna i refleksyjna. Porusza ona wiele poważnych problemów skupiając się przede wszystkim na tych dotyczących zdrowia psychicznego. Dokładając do tego przywiązanie do naszych bohaterów, o których za chwilę opowiem otrzymujemy istny rollercoaster poruszający w nas skrajne emocje.

Maks i Marleta to postacie z krwi i kości, a przy tym bardzo charakterystyczne. Pomimo, że są młodzi to życie ich nie oszczędzało. Na każdym kroku zastanawiałam się co się wydarzyło w ich życiu i przede wszystkim dlaczego dwoje młodych ludzi nie chce dać sobie szansy. Szansy na miłość i szczęście. Jednak wreszcie na Mazurach udaje im się coś zbudować, ale czy ma to szansę przetrwać? Czy tych dwoje czeka happy end?

„Czulsza niż dotyk” to cudowna i niebanalna powieść od której bije autentyczność. Porusza serca, daje do myślenia i jest to po prostu historia, którą naprawdę warto przeczytać. Zdecydowanie polecam!

Avatar użytkownika - dominikakus
dominikakus
Przeczytane:2023-02-25, Ocena: 5, Przeczytałam,

Dominika Rosik zadebiutowała w 2017 roku wydając "Projekt królowa". Po 5 latach pojawia się jej kolejna, dojrzalsza książka "Czulsza niż dotyk". Zdecydowałam się objąć ją patronatem dopiero, kiedy zapoznałam się z tą historią.

Marieta Walewska, rzeźbiarka, za namową swojego terapeuty, wynajmuje na Mazurach domek, by w odosobnieniu, a więc bez kontaktu z rodziną i przyjaciółmi, przejść cały cykl terapii. Ma ona polegać na stopniowym wykonywaniu zaleceń przesyłanych jej mailowo. W ten sposób musi uporać się z bólem, zarówno fizycznym, jak i psychicznym i utratą marzeń. Musi poukładać sobie w głowie wszystko od nowa.

W domku obok zamieszkuje Maks, fotograf. Mając spędzić całe lato nad jeziorem, na współdzielonym z nim kawałku ziemi, Marieta próbuje być miła i nawiązać kontakt. Jednak sąsiad okazuje się gburem i nie ma ochoty na bliższe kontakty z nowo przybyłą. Tymczasem sąsiedztwo zobowiązuje do częstego widywania się. W ten sposób ich spotkania są nieuniknione. Pomimo awersji mężczyzny, tych dwojga coś do siebie ciągnie. On i ona to artystyczne dusze, wrażliwe na piękno i sztukę. Marieta chciałaby czuć, Maks zaś ucieka od uczuć. Wszystko to wynik ich przeszłości.

Dominika Rosik napisała piękną historię o miłości rodzącej się w cierpieniu. Rozdarte serca, które chcą się posklejać w pięknym otoczeniu mazurskich jezior. Przesycona naturalnością i emocjami. Jestem dumna, że mogę patronować w takim uroczym i znanym gronie. Zachęcam do zapoznania się z tą urzekającą historią.

Czulsza niż dotyk
Dominika Rosik0
Okładka ksiązki - Czulsza niż dotyk

Ona pragnie czuć, on nienawidzi czuć. Gorące lato, Mazury. Do małego domu nad jeziorem przyjeżdża Marieta, młoda rzeźbiarka. Wypełnia zalecenie ekscentrycznego...

Projekt Królowa
Dominika Rosik0
Okładka ksiązki - Projekt Królowa

Osiem osób. Tajemniczy ogród zimowy. I eksperyment, którego nigdy nie zapomną...   Godzina 17.00. Emily budzi się w podziemiach...

Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska