Czwarty kielich. Odkrywanie tajemnicy Ostatniej Wieczerzy i krzyża

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2019-04-11
Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: The Fourth Cup: Unveiling the Mystery of the Last Supper and the Cross

,,Ojcze mój, jeśli nie może ominąć Mnie ten kielich i muszę go wypić, niech się stanie wola Twoja!" (Mt 26, 42) - tak modlił się Jezus w Ogrójcu. Dlaczego porównywał swoją mękę do wypicia kielicha? I skoro ofiara Jezusa na Kalwarii jest jedna i wystarczająca, to dlaczego katolicy wierzą, że każda Eucharystia jest ofiarą?

Właśnie te pytania skłoniły młodego pastora prezbiteriańskiego Scotta Hahna do odkrywania tajemnic chrześcijańskiej Paschy. Sam siebie nazywał porucznikiem Columbo. I rzeczywiście - tropił ślady Eucharystii z pasją serialowego detektywa. To, co odkrył, było początkiem nawrócenia: autor został gorliwym katolikiem, a świadectwo, które dawał swoim życiem, doprowadziło do Kościoła katolickiego także jego rodzinę.

Czwarty, ostatni kielich wina należał do rytuału uczty paschalnej. Dlaczego Jezus nie podał go swoim uczniom? Dlaczego przerwał rytuał? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w fascynującej książce Scotta Hahna. To obowiązkowa lektura dla każdego, kto pragnie pogłębić swoje rozumienie Eucharystii!

ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik, biblista

Po lekturze książki Hahna zrodziły się we mnie dwa impulsy: byłem wdzięczny za krew, którą przelał za mnie Baranek, i chciałem jak najszybciej iść na Mszę. To chyba dobrze?

Marcin Jakimowicz, dziennikarz

Tagi: Chrześcijaństwo

Opinie o książce - Czwarty kielich. Odkrywanie tajemnicy Ostatniej Wieczerzy i krzyża

Kup książkę Czwarty kielich. Odkrywanie tajemnicy Ostatniej Wieczerzy i krzyża

Przymierze i komunia. Teologia biblijna papieża Benedykta XVI
Scott Hahn0
Okładka ksiązki - Przymierze i komunia. Teologia biblijna papieża Benedykta XVI

Jaki jest katolicki sens Pisma Świętego? Odkryj na nowo Słowo Boże z papieżem Benedyktem XVI Scott Hahn, wybitny amerykański teolog katolicki, przedstawia...

Znaki życia. 40 zwyczajów katolickich i ich korzenie biblijne
Scott Hahn0
Okładka ksiązki - Znaki życia. 40 zwyczajów katolickich i ich korzenie biblijne

Czasami czujemy, że dotarliśmy do ściany. Czasami okazuje się, że uderzyliśmy o ścianę z wielką prędkością - i niestety zostawiliśmy nasz hełm ochronny...

Kudłata
Hwang Sun-mi